od_nowa

Druga edycja „Eventu dla Ziemi” już 10 września

osiedlowe działaniapolecamy

Fundacja Green Gaya zaprasza wszystkich mieszkańców i mieszkanki Placu Grunwaldzkiego do udziału w drugiej edycji „Eventu dla Ziemi”. Wydarzenie odbędzie się 10 września na terenie Kampusu Grunwaldzkiego.

gaja1
fot. Marcin Szczygieł

Z okazji Międzynarodowego Dnia Czystego Powietrza spotkajmy się na łące, aby razem zatroszczyć się o naszą planetę. Fundacja Green Gaya organizuje już drugą w tym roku edycję „Eventu dla Ziemi”. Celem pikniku jest zwiększanie świadomości w zakresie ekologii i ochrony środowiska.

Wydarzenie odbędzie się 10 września na (sobota) w godzinach 12:00 - 18:00 na terenie Kampusu Grunwaldzkiego (kwartał pomiędzy ulicami Szczytnicką, Wyszyńskiego, Joliot-Curie i Polaka). Wejście na łąkę znajduje się naprzeciwko ronda przy ulicy Polaka i Wrocławczyka. Udział w ekologicznym pikniku jest bezpłatny i nie wymaga wcześniejszego zapisania się. Wystarczy przyjść i dobrze się bawić!

Program pikniku:

Działania i aktywności w trakcie wydarzenia związane będą z ekologiczną edukacją społeczną, urbanistyką biofilną, segregacją bioodpadów i elektrośmieci, zastosowaniem zasad zero waste w życiu codziennym, a także ograniczeniem emisji CO2.

Piknik podzielony będzie na 6 stref:

  • SCENA – w której możecie wziąć udział w prelekcji ODRA Centrum oraz fundacji OnWater na temat stanu wody w Odrze, a także posłuchać koncertów młodych artystów i artystek.
  • CZĘŚĆ ARTYSTYCZNA – w której posłuchacie o urbanistyce biofilnej i zero waste, a od 15:30 do 18:30 wziąć udział w warsztatach tanecznych.
  • WODA – w której możecie podyskutować o aktualnej sytuacji związanej z rzeką Odrą, ale również wysłuchać specjalistów i specjalistek na temat ochrony zdrowia przed stresem oksydacyjnym.
  • DRZEWO – w której możecie wziąć udział w spacerze z dendrologiem, ale także spróbować swoich sił w warsztacie poświęconym drugiemu życiu drewna.
  • ROŚLINY – w której możecie posłuchać o chwastach i ziołach, które rosną wokół nas i ich zastosowaniu, a także zaletach kompostowania odpadów biodegradowalnych na własne cele użytkowe.
  • KLEJNOTY ZIEMI – w której możecie razem z artystami i artystkami z wrocławskiego ASP ulepić rzeczy z gliny, przyjrzeć się kamieniom naturalnym i orgonitom.

Przez cały czas trwania wydarzenia odbywać się będzie loteria z nagrodami, malowanie twarzy, animacje dla dzieci, artystyczna wystawa „Cele zrównoważonego rozwoju” oraz gry i zabawy przy wspólnym stole.

Szczegółowy harmonogram pikniku znajduje się w grafice poniżej.

plakat gaja
projekt graficzny: materiały organizatora

Projekt „Centrum Aktywności Lokalnej Plac Grunwaldzki OD NOWA” jest współfinansowany ze środków Gminy Wrocław.

Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Polityka prywatności.
Plac Grunwaldzki OD NOWA