od_nowa

Działamy wspólnie - wyniki WBO 2023

WBOWrocławski Budżet Obywatelski

Znamy wyniki Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego - edycji 2023. Nasze osiedle co roku robi krok do przodu i poprawia lokalne statystyki! Realizowana wspólnie z Wami kampania „Odnowa na Grunwaldzie” sprawiła, że oba projekty zebrały odpowiednio 1035 głosów projekt osiedlowy numer 200 „Odnowa na Ładnej i Miłej” oraz 825 głosów projekt ponadosiedlowy numer 204 „Odnowa na Pasteura”. Niestety tegoroczne progi dla obu poziomów były na tyle wysokie, że zebrane przez nas wspólnie głosy okazały się niewystarczające i oba projekty nie zakwalifikowały się do realizacji.

Pozioma grafika złożona z 4 zdjęć. Na zdjęciach od lewej: młoda kobieta trzymająca na rękach kilkuletnie dziecko, młody mężczyzna, starsza kobieta oraz mężczyzna w średnim wieku. Na zdjęcia nałożony tekst: „Dziękujemy! Projekty #200 WBO #204. Wrocławski Budżet Obywatelski”.

Aby wygrać, w tym roku należało zebrać minimum 2555 głosów dla projektu osiedlowego i 3164 dla projektu ponadosiedlowego. Dla osiedla naszej wielkości takie ilości głosów są sporym wyzwaniem, ale w kolejnych edycjach z przyjemnością podejmiemy je razem z Wami!

Marzenia dają nam siłę, by iść dalej

W zeszłym roku promowany przez nas projekt numer 213 „Wyspy zabaw” otrzymał 709 głosów, co pokazuje, jak konsekwentnie realizowana praca osiedlowa rozbudza lokalną energię i poczucie sprawczości. Na poziomie całego Wrocławia prawie 3000 mniej osób zdecydowało się zagłosować w ramach WBO. Tymczasem na naszym osiedlu tendencja jest odwrotna - z roku na rok coraz więcej osób głosuje i angażuje się w ten proces. Dołączają do nas kolejni ludzie, którzy chcą mieć wpływ na to jak się żyje na ich osiedlu. Pełne wyniki WBO znajdziecie, klikając link: wroclaw.pl/wbo/wyniki-glosowania-wbo-2023.

Razem wspiąć się na szczyt

Jest nas coraz więcej, współdziałamy, nie poddajemy się. Następna edycja WBO startuje już wiosną, mamy więc tylko kwartał na wyciągnięcie wniosków i sformułowanie strategii na przyszły rok. Jeszcze w październiku zaproponujemy spotkanie dla wszystkich chętnych, którzy stworzą prężnie działający zespół ds. WBO, bo przewidywany czas składania wniosków projektów to luty 2024.

Czas dojrzałych relacji

Potrzebujemy Was nasi sąsiedzi i sąsiadki, ponieważ razem możemy więcej. Dziękujemy Wam za moc, z jaką rozwieszaliście plakaty, dziękujemy za roznoszenie ulotek i tworzenie eko-stojaków z kartonu z reklamami kampanii.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym osobom, komitetom społecznym i partnerom. Wspólne działanie to ogrom inspiracji i energii, która motywuje nas do dalszej pracy! Partnerstwu „Nasz Grunwald” dziękujemy szczególnie – za wsparcie w organizacji i realizacji kampanii WBO kolejny rok z rzędu!

Wygranym osiedlom (i osiedlowym koalicjom) gratulujemy i trzymamy kciuki za realizację Waszych inicjatyw.


Kampania Wrocławski Budżet Obywatelski 2023 na terenie osiedla Plac Grunwaldzki opracowana została w ramach „Pracowni obywatelskiej – Zielony Plac Grunwaldzki OD NOWA” – projektu finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z Funduszy EOG w ramach Program Aktywni Obywatele - Fundusz Regionalny.

active citizens fund small

Projekt „Centrum Aktywności Lokalnej Plac Grunwaldzki OD NOWA” jest współfinansowany ze środków Gminy Wrocław.

Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Polityka prywatności.
Plac Grunwaldzki OD NOWA