od_nowa

Edukacja medialna i bezpieczeństwo w sieci dla seniorek i seniorów z Grunwaldu

seniorzyCentrum Aktywności Lokalnej Plac Grunwaldzki OD NOWA

Rozmowy z Wami zainspirowały nas do zadbania o komfort i pewność w korzystaniu z nowych technologii. Zapraszamy wszystkich seniorów i seniorki do udziału w nowym cyklu z trenerem Konradem Kocjanem, który nauczy Was jak w bezpieczny sposób poruszać się w sieci i korzystać ze wszystkich jej możliwości. Cykliczne spotkania rozpoczną się 16 maja. 

Kolorowa fotografia przedstawia grupę seniorów i seniorek siedzących przy długich stołach w jasnym pomieszczeniu. Trwają warsztaty.
zdjęcie: Paweł Rychter

Zapraszamy do Centrum Aktywności Lokalnej Plac Grunwaldzki na cykl zajęć kierowanych do osób w późnej dorosłości, podczas których przyjrzymy się możliwościom, a także zagrożeniom, jakie przynosi Internet. Pod okiem Konrada Kocjana poznamy praktyczne narzędzia wspierające bezpieczeństwo w sieci oraz nauczymy się rozpoznawać oszustwa, fake newsy czy zagrożenia związane z uzależnieniem od mediów społecznościowych. Zdobędziemy praktyczne umiejętności potrzebne do pewnego i bezpiecznego poruszania się w świecie online!

W tym roku planujemy kilka cykli zajęć dedykowanych seniorom i seniorkom, więc jeśli znacie osoby starsze, które potrzebują tego typu wsparcia lub chcą wziąć udział w zajęcia wspierających ich pamięć i codzienne funkcjonowanie, napiszcie (placgrunwaldzki@ladnehistorie.pl) lub zadzwońcie do nas. 

Udział w spotkaniach jest bezpłatny, a jedynym warunkiem jest wcześniejsze zapisanie się. Wzięcie udziału w cyklu jest równoznaczne z akceptacją zapisów regulaminu: bit.ly/EDUKACJAmedialnaREGULAMIN

Harmonogram zajęć: 

  • 16.05.2024, godz. 12:00-14:00

    Wprowadzenie do tematu edukacji medialnej i bezpieczeństwa w sieci - sprawdzimy jak wygląda nasza aktywność w sieci i poznamy narzędzia, wspierające bezpieczeństwo online.

  • 23.05.2024, godz. 12:00-14:00

    Metoda na wnuczka? Nie tylko! O scamie, fishingu i innych metodach oszustwa w sieci. Przeżyjemy chwilę jako osoby dokonujące oszustwa, by lepiej zrozumieć ich metody. Przećwiczymy skuteczne strategie wyłapywania i unikania oszustw.

  • 6.06.2024, godz. 12:00-14:00

    Podejrzany sms od Banku? Zatrzymana przesyłka, którą trzeba opłacić? Sprawdź dwa razy, zanim zaczniesz działać. Odkryjemy tajemnice oszustw, ucząc się odróżniania wiadomości bezpiecznych od tych podejrzanych. Poznamy strategie bezpiecznego korzystania z aplikacji bankowych, kont online i kart płatniczych.

  • 13.06.2024, godz. 12:00-14:00

    Social media – błogosławieństwo czy przekleństwo naszych czasów?  Poszukamy wad i zalet mediów społecznościowych. Poznamy ryzyka uzależnienia od świata online i odkryjemy, co w sieci jest za darmo, a za co trzeba płacić.

  • 20.06.2024, godz. 12:00-14:00

    Zakupy w internecie? Nie kupuj kota w worku! Gdzie i jak robić bezpieczne zakupy w sieci. Fake newsy – jak odróżnić prawdziwe informacje od fałszywych.

  • 27.06.2024, godz. 12:00-14:00

    Asertywność w sieci i nie tylko… Doskonalimy sztukę kulturalnej komunikacji z telemarketerem, ucząc się uprzejmego odmawiania. 

Spotkania odbywać się będą co czwartek w godzinach 13:00-15:00 w siedzibie w Centrum Aktywności Lokalnej Plac Grunwaldzki OD NOWA (w podwórku przy ul. Marii Curie-Skłodowskiej 63a, I piętro).

Czarno-biała mapa przedstawia osiedle Plac Grunwaldzki - na mapie widać kontury ulic, rzekę Odrę oraz znacznik lokalizacji Centrum położonego przy ul. Marii Skłodowskiej-Curie 63a.

O prowadzącym:

Konrad Kocjan - jest w trakcie szkolenia terapeutycznego w nurcie integratywnym Wrocławskiego Instytutu Psychoterapii. Kończy studia psychologiczne ze specjalnością kliniczną na SWPS. Uczestniczył w licznych szkoleniach z zakresu psychologii i pomocy psychologicznej. Skończył kurs Treningów poznawczych dla seniorów. Trener Umiejętności Społecznych. W pracy interesuje go wzmacnianie silnych stron oraz motywacji, co jest silnie związane z psychologią pozytywną. Co tu dużo mówić: stara się, by szklanka była do połowy pełna :) Absolwent socjologii oraz komunikacji wizerunkowej na Uniwersytecie Wrocławskim. Nie lubi nudy, za to lubi się uczyć nowych rzeczy, szczególnie w pracy z innymi. W wolnych chwilach słucha muzyki z winyla i gotuje. Stały bywalec koncertów Magdy Umer i poezji śpiewanej. Dumny właściciel dwóch psiaków – Tymka oraz Franka.

Kolorowa fotografia przedstawia łysego mężczyznę z brodą i pewnym siebie uśmiechem, stojącego przed dwubarwną ceglaną ścianą. Ubrany jest w czarną marynarkę, koszulkę i spodnie.
zdjęcie: materiały organizatora


Projekt „Ładne Historie dolnośląskich seniorów i seniorek” sfinansowany jest ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.

Projekt „CENTRUM AKTYWNOŚCI LOKALNEJ PLAC GRUNWALDZKI” realizowany jest dzięki współfinansowaniu ze środków Gminy Wrocław (www.wroclaw.pl).

Projekt „Centrum Aktywności Lokalnej Plac Grunwaldzki OD NOWA” jest współfinansowany ze środków Gminy Wrocław.

Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Polityka prywatności.
Plac Grunwaldzki OD NOWA