od_nowa

Hola! Jak się masz? Polsko-hiszpańskie warsztaty kreatywne

warsztatyedukacja

Rozpoczęły się zapisy na pierwsze wydarzenie w ramach cyklu warsztatów „¡Hola! Jak się masz? Polsko-hiszpańskie warsztaty kreatywne”, które odbywają się w latynosko-polskim klimacie. Organizatorem jest José, rodowity Kubańczyk, który od pięciu lat mieszka w Polsce.

Projekt, realizowany we współpracy z Kreatywnym Studiem Językowym Perpedual, ma na celu zapoznanie uczestników z kulturą krajów hiszpańskojęzycznych, zwłaszcza Kuby, oraz naukę języka hiszpańskiego.

hola
materiały organizatora

Warsztaty obejmują różnorodne działania artystyczne, kulinarne i na zakończenie, taneczne. Podczas spotkania artystycznego uczestnicy będą malować obrazy na płótnach, jednocześnie ucząc się hiszpańskiego. Na warsztatach kulinarnych wszyscy chętni będą mogli nauczyć się gotować tradycyjne kubańskie potrawy, poznając nazwy poszczególnych składników i instrukcji zarówno po polsku, jak i po hiszpańsku! Następnie będzie okazja do wspólnego degustowania potraw i rozmów.

Na zakończenie, w ramach finałowego wydarzenia, odbędzie się wspólna dyskusja, w której uczestnicy_czki podzielą się swoimi doświadczeniami związanymi z wielokulturowością. To czas na integrację i lepsze poznanie siebie nawzajem. Mile widziane są osoby wszystkich narodowości. Na wielkim finale José poprowadzi animacje taneczne, które pozwolą nam poczuć kubańską energię w każdym włóknie naszego ciała.

Zapisy:

 • Zapisy są obowiązkowe na warsztaty artystyczne i kulinarne, przyjmowane są w kolejności zgłoszeń. Formularz zapisów: bit.ly/Hola-warsztaty-artystyczne
 • Wydarzenia są przeznaczone dla uczestników powyżej 16. roku życia.
 • Finałowe wydarzenie jest otwarte dla wszystkich.

Harmonogram spotkań:

 • Artystycznie
  Kiedy? 29.07.2023 | 11-13:30
  Gdzie? Plac Grunwaldzki Od Nowa

 • Kulinarnie
  Kiedy? 05.08.2023 | 11-13:30
  Gdzie? Żółty Parasol

 • Taneczny Finał
  Kiedy? 13.08.2023 | 17-19:30
  Gdzie? Park Tołpy

plakat halo jak si masz final
materiały organizatora

Więcej informacji na stronie: https://instytutkultury.pl/mikrogranty-projekty/2023/hola-jak-sie-masz/


Organizator: José Castillo we współpracy z Mikrograntami i Wrocławskim Instytutem Kultury

Partnerzy: Centrum Aktywności Lokalnej Plac Grunwaldzki OD NOWA, Fundacja Ładne Historie, WESK Parki, Żółty Parasol i Partnerzy i Kreatywne Studio Językowe Perpedual

Projekt „Centrum Aktywności Lokalnej Plac Grunwaldzki OD NOWA” jest współfinansowany ze środków Gminy Wrocław.

Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Polityka prywatności.
Plac Grunwaldzki OD NOWA