od_nowa

Jak korzystasz z osiedla Plac Grunwaldzki? BADANIE TERENOWE

Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalnybadaniadorośli

Czy zastanawiacie się czasem na tym jak na Wasze codzienne trasy wpływają uwarunkowania przestrzenne w najbliższej okolicy? Pozornie każde z nas ma swoje ulubione szlaki i skróty, używamy miasta i osiedla w oparciu o swoje przyzwyczajenia, ale tak naprawdę to architektura i infrastruktura sprawiają, że wybieramy konkretną drogę do pracy czy do domu.

277706067 5402978989753038 6308589541960913284 n

W zespole Placu Grunwaldzkiego OD NOWA chcemy poznać Wasze zwyczaje jako użytkowniczek i użytkowników osiedla. Bez względu na to czy tutaj mieszkacie, pracujecie, odwiedzacie kogoś czy też uczycie się – każde z Was na swój sposób korzysta z przestrzeni Grunwaldu i my chcemy się dowiedzieć, jak to robicie! Dajcie zaprosić się do rozmowy na temat tego gdzie na terenie osiedla można Was najczęściej spotkać, które z osiedlowych przestrzeni odwiedzacie rzadziej i w którym miejscu Waszym zdaniem bije serce osiedla!

Kwiecień to idealny czas na plenerowe akcje badawcze!

Wspólnie z grupą roboczą z #ZIELONYplacGRUNWALDZKI ruszamy w osiedle, by zapytać Was o Wasze utarte na Grunwaldzie ścieżki. 14 maja w godzinach 11:00-16:00 będziemy w dwóch punktach badawczych:

  • przy skrzyżowaniu ulic Grunwaldzkiej, Ładnej i Górnickiego (rzut beretem od naziemnego schronu Obrony Przeciwlotniczej),
  • przy placu zabaw zlokalizowanym koło ulic Łukasiewicza i Smoluchowskiego.

Czy śródmiejskie osiedle rzeczywiście może być odporne na zmiany klimatu? Jaką rolę w kreowaniu rezyliencji miejskiej mają jego mieszkańcy i mieszkanki? W ramach projektu „Pracownia obywatelska – Zielony Plac Grunwaldzki OD NOWA” przyglądamy się wrocławskiemu osiedlu Plac Grunwaldzki przez pryzmat zrównoważonego rozwoju i wyzwań, które dla lokalnej społeczności niosą za sobą zmiany klimatu – zarówno tych bytowych, jak i tych związanych z ich osiedlowym „user experience”. Finalnym efektem tego procesu będzie propozycja projektu do Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego w 2023 roku wraz z kampanią społeczną, która zachęci wrocławian i wrocławianki do głosowania na zielony projekt na Grunwaldzie.

Więcej o projekcie placgrunwaldzki.com/poznajemy-wroclawski-grunwald-zimowe-dzialania-w-ramach-projektu-pracownia-obywatelska-zielony-plac-grunwaldzki-od-nowa.

277538230 499044125204667 5546140462197637086 n
fot. Marcin Szczygieł

Chcesz z nami stworzyć osiedle #ODNOWA?

Sprawdź, czym się zajmujemy i napisz do nas!


„Pracownia obywatelska – Zielony Plac Grunwaldzki OD NOWA” to projekt finansowany przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z Funduszy EOG w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny.

Logotyp programu Aktywni Obywatele

Projekt „Centrum Aktywności Lokalnej Plac Grunwaldzki OD NOWA” jest współfinansowany ze środków Gminy Wrocław.

Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Polityka prywatności.
Plac Grunwaldzki OD NOWA