od_nowa

Jakie trasy tramwaju wodnego? Zaproszenie do udziału w konsultacjach społecznych

osiedlowe działaniapolecamy

We Wrocławiu rozpoczęły się konsultacje społeczne dotyczące tras tramwaju wodnego w naszym mieście. Potrwają one do niedzieli, 19 grudnia 2021 r.

Tramwajem wodnym poruszano się po Breslau jeszcze przed II wojną światową, a także tuż po niej, w polskim już Wrocławiu. Czy uzupełnienie komunikacji miasta, gdzie jest tak wiele rzek i tak wiele mostów, o tramwaj wodny, jest możliwe?

Dziś rozważa się przywrócenie tramwaju na Odrze, szczególnie że miałby to być transport zeroemisyjny. Tramwaj miałby wspomagać komunikację publiczną i stanowić połączenie kilkunastu jednostek samorządu terytorialnego na Dolnym Śląsku, po obu stronach Odry

Na niebieskiem tle biały tramwaj wodny. Nad nim duży czarny tekst: tramwajem? Obok pojadu narysowana jest kaczka.

Do Zoo czy do kina

Wstępnie opracowano lokalizację przystanków; myśli się o minimum 3 kursach dziennie na trasach wynoszących łącznie 116 km. Na obszarze tym mieszka około 300 tysięcy osób. Funkcjonowanie  tramwaju pomoże poprawić dostępność do usług ponadlokalnych (np. ZOO, opera, teatry, kina). Warunkiem realizacji zadania jest pozyskanie dofinansowania z Unii Europejskiej. Tramwaj będzie wspierał komunikację miejską i pomagał mieszkańcom i mieszkankom poruszać się poza głównymi drogami w mieście.

Jak będą przebiegać konsultacje?

W ramach konsultacji 30 listopada (wtorek) odbędzie się e-spotkanie konsultacyjne dla wszystkich mieszkańców. Dwa dni po nim, 2 grudnia (czwartek), na spotkanie konsultacyjne  zaprosimy armatorów białej floty Wrocławskiego Węzła Wodnego. Zaplanowaliśmy także naradę konsultacyjną, która odbędzie się we wtorek, 7 grudnia 2021 r. w Odra Centrum. Ponadto przez cały okres trwania konsultacji, do 19 grudnia, będzie można wypełnić e-formularz z mapą.  

Wszystkie informacje dostępne są także na stronie internetowej: https://www.wroclaw.pl/rozmawia/jakie-trasy-tramwaju-wodnego-o-konsultacjach

Harmonogram konsultacji:

Twoja opinia będzie miała wpływ na trasy tramwaju wodnego. Konsultacje trwają do 19 grudnia 2021 r.

Niebieski plakat. Na środku biały tramwaj wodny. Obok pojadu narysowana jest kaczka. U góry duży tekst: Konsultacje społeczne, powiedz nam jak... jakie trasy tramwaju wodnego? Pod obrazkiem harmonogram konsultacji: e-formularz z mapą - do 19 grudnia na www, e-spotkanie - 30 listopada, 17:30, link: wroc.city/rozmawia, narada konsultacyjna, 7 grudnia, 17:30, zapisy: wroc.city/narada

Projekt „Centrum Aktywności Lokalnej Plac Grunwaldzki OD NOWA - pilotaż” jest współfinansowany ze środków Gminy Wrocław.

Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Polityka prywatności.
Plac Grunwaldzki OD NOWA