od_nowa

Lipcowa Spółdzielnia Kinowa Śródmieście

filmmuzyka

W tym roku Spółdzielnia Kinowa Śródmieście przekonuje, że kino łączy osiedla, a „Muzyka łączy pokolenia”. Lipiec to podwójna przygoda — spotkanie z energetycznym filmem Johna Carneya „Młodzi przebojowi”, a przed projekcją koncert nowego folkowego zespołu o!drakapela.

Pomarańczowa, pozioma grafika: Po lewej stronie biały napis: Spółdzielnia kinowa śródmieście. Muzyka łączy pokolenia. Po prawej stronie informacje o spotkaniu: 19 lipca, godzina 21:00, Bulwar Zwierzynieckiego, Młodzi przebojowi, reż. * John Carney, przed filmem koncert zespołu o!drakapela. W tle grafiki fragment zdjęcia trzech mężczyzn grających na klarnecie, trąbce i talerzach.
materiały organizatora

Tegoroczna Spółdzielnia to międzyosiedlowe spotkania na Nadodrzu, Ołbinie i Placu Grunwaldzkim. Za nami odwiedziny w nadodrzańskiej SKiBie i w grunwaldzkim Odra Centrum, ołbiński Skwer Ludzi ze Znakiem P. pogoda przesunęła w czasie, a w lipcowym skwarze wracamy na Nadodrze - na urokliwy Bulwar Zwierzyckiego.

O!drakapela pisze o sobie, że gra muzykę miejską i wiejską, folk i fokstrot. W tym roku zaczęli koncertować, wychodząc z zacisznych domowych pieleszy. Warto ich spróbować, póki są młodzi i zanim staną się autorami przebojów. Dźwięki zespołu pięknie połączą się z filmem Johna Carneya, irlandzkiego reżysera, który jak niewielu twórców kina czuje muzykę. Stał się sławny dzięki kameralnemu i rozśpiewanemu „The Once”, a kilka lat temu nakręcił z Keirą Knightley i Markiem Ruffalo „Zacznijmy od nowa”. „Młodzi przebojowi” przenoszą nas do Dublina lat 80., gdzie nastoletni chłopak szuka zapomnienia w dźwiękach muzyki. Dotknięty problemami w domu rodzinnym, decyduje się założyć zespół. Zabawa rusza na całego.

  • Co: koncert o!drakapela + „Młodzi przebojowi”, reż. John Carney, Irlandia 2016, 106 min
  • Gdzie: Bulwar Zwierzyckiego (Nadodrze)
  • Kiedy: 19 lipca,
  • 21:00-21:30 koncert
  • 21:30-23:15 film
  • Za ile: wstęp wolny

Spółdzielnia Kinowa Śródmieście jest współfinansowana ze środków Gminy Wrocław. Wydarzenie organizuje Wrocławska Fundacja Filmowa, a współorganizatorami są: Fundacja Dom Pokoju, Fundacja Ładne Historie i Stowarzyszenie Żółty Parasol i Partnerzy.

Projekt „Centrum Aktywności Lokalnej Plac Grunwaldzki OD NOWA” jest współfinansowany ze środków Gminy Wrocław.

Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Polityka prywatności.
Plac Grunwaldzki OD NOWA