od_nowa

Narada sąsiedzka na podwórku przy Centrum Aktywności Lokalnej Plac Grunwaldzki OD NOWA

Centrum Aktywności Lokalnej Plac Grunwaldzki OD NOWA

Zapraszamy mieszkanki i mieszkańców kwartału ulic Łukasiewicza – Smoluchowskiego –  Norwida – Curie Skłodowskiej do udziału w czwartej w tym roku naradzie sąsiedzkiej. W sąsiedzkim gronie porozmawiamy o infrastrukturze na podwórku znajdującym się przy Centrum. Otwarte spotkanie odbędzie się 29 sierpnia 2023 o godzinie 17.30. 

zdjęcie: Marcin Szczygieł
zdjęcie: Marcin Szczygieł

Co jakiś czas w naszych rozmowach pojawiają się pomysły i wizje małych zmian w istniejącej infrastrukturze na podwórku. To naturalne, że każda przestrzeń, nawet po remoncie, wymaga dobrego zarządzania przez osoby użytkujące i właściciela terenu. Czas porozmawiać o potrzebach mieszkanek i mieszkańców okolicznych kamienic, a także o tym jak razem możemy zadbać o nasze podwórko! 

Tematem sąsiedzkich obrad będzie bezpieczeństwo, infrastruktura i zieleń na podwórku w kwartale ulic: Łukasiewicza – Smoluchowskiego –  Norwida – Curie Skłodowskiej. Wspólnie skonsultujemy m.in.: miejsce do rekreacji, lokalizację stojaków na rowery, pielęgnację zieleni na podwórku, a także użytkowanie placu zabaw. Jeśli chcielibyście/chciałybyście porozmawiać o ważnych tematach dotyczących podwórka, to spotkanie dedykujemy również Waszym potrzebom i oczekiwaniom. Chcemy poznać Wasze zdanie!

Gdzie i kiedy?

Narada sąsiedzka odbędzie się 29 sierpnia (wtorek) w godzinach 17:30-19:30 na podwórku zlokalizowanym w kwartale ulic:  Łukasiewicza – Smoluchowskiego –  Norwida – Curie Skłodowskiej. Spotykamy się przed budynkiem przy ul. Łukasiewicza 18, wejście od podwórka.

W razie niepogody narada odbędzie się w Centrum Aktywności Lokalnej Plac Grunwaldzki przy ulicy Skłodowskiej-Curie 63a (I piętro, wejście od podwórka). 

Plan narady sąsiedzkiej

Spotykamy się przed budynkiem przy ul. Łukasiewicza 18, skąd wspólnie udamy się na spacer. Dokładnie przyjrzymy się infrastrukturze i zieleni na podwórku. Poszukamy odpowiednich miejsc na stojaki na rowery, zajrzymy na plac zabaw, a także zastanowimy się, gdzie powinny znajdować się ławki do rekreacji na świeżym powietrzu. Wszystkie ustalenia i rozmowy odbędą się na terenie podwórka.  

Razem na rzecz podwórka! 

Zespół Centrum to osoby wysoko ceniące życzliwe sąsiedzkie współżycie i ład przestrzenny. Pytamy i poszukujemy w jednostkach gminy informacji, jakie procedury możemy uruchamiać, aby wesprzeć proces poprawy przestrzeni publicznej – także w zakresie utrzymania podwórek.  Przyglądamy się dobrym praktykom z innych części miasta, czytamy raporty, jak wzmacniać lokalną partycypację. Chcemy się tą wiedzą z Wami podzielić. Wiemy, że motorem zmian będzie zorganizowana grupa mieszkanek i mieszkańców i wierzymy w ponowne zacieśnienie sąsiedzkich więzi i współdziałanie w dążeniu do wyznaczonego celu. 

Procesy zmian na podwórkach, także tych małych, zależą od Waszego współdecydowania, a my – zespół Centrum Aktywności Lokalnej – w kontekście tego podwórka będziemy dla Was wsparciem w kontakcie z jednostkami gminnymi. Pomożemy ustalić procedurę, wspólnie rozważymy i poprzemy Wasze pomysły. My też użytkujemy podwórko, przeszliśmy się po nim nie raz i zajrzeliśmy w różne jego zakamarki. Nam również zależy na bezpiecznej i praktycznej, zadbanej i zielonej przestrzeni. 

Czekamy na Wasz głos w tej sprawie!


Projekt „CENTRUM AKTYWNOŚCI LOKALNEJ PLAC GRUNWALDZKI OD NOWA” jest realizowany przez Fundację Ładne Historie i współfinansowany ze środków Gminy Wrocław.

Projekt „Centrum Aktywności Lokalnej Plac Grunwaldzki OD NOWA” jest współfinansowany ze środków Gminy Wrocław.

Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Polityka prywatności.
Plac Grunwaldzki OD NOWA