od_nowa

Narada z zarządcą terenu dla mieszkańców_nek Pasteura/Marcinkowskiego

osiedlowe działaniapolecamy

Dobry czas na współdziałanie 

Serdecznie zapraszamy sąsiadów i sąsiadki z Wybrzeża Ludwika Pasteura 11-17 i ulicy Marcinkowskiego na naradę w dniu 19 lipca od godziny 17.00 do 18.30. Główny temat spotkania to zieleń we wnętrzu kwartału.

Spotkanie z reprezentantkami Wrocławskich Mieszkań – zarządcą gminnego podwórka i wspierającym wydarzenie zespołem Fundacji Ładne Historie rozpoczynamy o godzinie 17.00 przy nieczynnej fontannie przed budynkiem wspólnoty Wybrzeże Pasteura 16A.

280199571 526540005788412 5779643391755134852 n
fot. Marcin Szczygieł

Podwórkowa metamorfoza zieleni, czyli kolektywne działanie zarządcy terenu i społeczności lokalnej – mieszkańców z Wybrzeża Ludwika Pasteura 11-17 i ulicy Marcinkowskiego to szansa na współdziałanie. Osoby z zespołu do spraw Ewidencji Nieruchomości i Terenów Zewnętrznych przedstawią możliwe sposoby i terminy na zwiększenie liczby krzewów czy drzew. Wyjaśnią procedurę rekultywacji terenu oraz odpowiedzą na pytania dotyczące rutynowej pielęgnacji roślinności i przedstawią wnioski z inwentaryzacji zieleni na podwórku.

Gorąco zachęcamy lokalną społeczność do uczestnictwa i współpodejmowania decyzji oraz współpracy do osiągnięcia wspólnych celów. 

Zanim zaczną się zmiany, ważne jest zapoznanie się, wzajemne zrozumienie i wyrażenie swojej opinii, jak ma wyglądać odświeżenie podwórka. Środki finansowe są ograniczone, a inwestycje będą dotyczyć głównie zieleni lub drobnych napraw.

344859428 1335948930595919 3003660360591441378 n
fot. Marcin Szczygieł

Odnowa sąsiedzkiego zaufania 

Mieszkanki i mieszkańcy Wybrzeża Ludwika Pasteura to kilkanaście wspólnot i kilka bardziej aktywnych osób budujących od nowa atmosferę sąsiedzkiego zaufania. Chcą zmiany społecznej i nowej jakości życia w swoim najbliższym otoczeniu - uporządkowania, zieleni czy infrastruktury, norm społecznych charakteryzujących się wzajemnym szacunkiem, wzmocnienia relacji. 

Wiosną 2022 zespół Centrum Aktywności Lokalnej Plac Grunwaldzki OD NOWA zachwycił się sąsiedzkim potencjałem do  samoorganizacji osób z tamtej okolicy na rzecz wspólnych osiedlowych celów. Od tego czasu krok po kroku staramy się znaleźć sposoby na wprowadzenie innowacji społecznej na Wybrzeżu Pasteura w tym w przestrzeni w podwórku. W przypadku podwórek gminnych część zadań związanych z utrzymaniem jest po stronie zarządcy terenu. Właściwy przepływ informacji pozwala obu stronom zrozumieć, jak podejmowane są decyzje, na jakie inwestycje są środki finansowe i kiedy należy podjąć decyzje, aby nie czekać kolejny lata na ich realizację. Nawet małe zmiany w otoczeniu są częścią większego i dłuższego procesu. Wszystko zaczyna się od zmiany w myśleniu o przestrzeni współdzielonej i angażowaniu się w pracę na rzecz swojej społeczności. Nasza indywidualna troska jest potrzebna, dlatego szukamy możliwości finansowania z różnych źródeł – gminnych, ogólnodostępnych grantów czy własnych.

Zachęcamy do licznej reprezentacji podczas spotkania w terenie.

Projekt „Centrum Aktywności Lokalnej Plac Grunwaldzki OD NOWA” jest współfinansowany ze środków Gminy Wrocław.

Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Polityka prywatności.
Plac Grunwaldzki OD NOWA