od_nowa

Osiedlowy piknik sąsiedzki

Święto Osiedla Plac Grunwaldzki co prawda już za nami, ale nie bylibyśmy sobą gdybyśmy nie mieli dla Was – szanowne sąsiadki i szanowni sąsiedzi – wakacyjnej niespodzianki!

Grunwaldzki piknik sąsiedzki: w dolnej części zdjęcia gromadka dzieci puszczających bańki mydlane oraz bawiące się szarfami. Za nimi widoczne stoisko, przy którym osoby robią latawce. W tle busik z otwartym bokiem i książkami w środku - to mobilna księgarnia Tajnych Kompletów.
fot. Marcin Szczygieł

Siódmego sierpnia (07.08.2021), w godzinach 14:00-18:00 zapraszamy Was na rodzinny piknik! Mamy kilka powodów do wspólnego świętowania i poza 30-leciem pawilonu handlowego GOLIAT (i wspólnym snuciem wspomnień z historią osiedla związanych) są to między innymi:

 • fakt, iż od 1. sierpnia już oficjalnie jesteśmy Waszym osiedlowym Centrum Aktywności Lokalnej i działamy lokalnie z Wami, dla Was i dzięki Wam! Wkrótce Wam opowiemy co tam na jesień CALowo zaplanowaliśmy, a jest tego całkiem sporo!
 • w zespole Placu Grunwaldzkiego OD NOWA przygotowaliśmy mapę online, na której umieściliśmy wszystkie punkty usługowo-handlowo-spożywcze na Placu Grunwaldzkim i dniu pikniku właśnie opublikujemy ją na stronie www.placgrunwaldzki.com!
 • sezon wakacyjny na Placu Grunwaldzkim po raz pierwszy od wielu lat obfituje w wydarzenia, projekty i działania wokół lokalnej tożsamości i społeczności (i naprawdę bardzo nam miło dostawać od Was info zwrotne, że się Wam działania osiedlowe ODNOWA podobają!).

…tak naprawdę powodów do wspólnego celebrowania lata na tym osiedlu specjalnie szukać nie trzeba, prawda? Wystarczy wpaść na podwórko przy Curie63a i dać się wciągnąć w klimat tego miejsca! 

Harmonogram pikniku

 • 14:00 – start pikniku

  Coś dla każdej i każdego (bez względu na wiek):
 • 14:00-18:00 – o pełnej godzinie losujemy osiedlowe fanty w loterii z kołem!
 • 14:00-18:00 – przez cały czas trwania pikniku zapraszamy Was do wspólnego mapowania Grunwaldu. W ramach akcji „Stwórz z nami sąsiedzką mapę osiedla!” oraz przygotowań do Gminnego Programu Rewitalizacji na miejscu czekać na Was będą animatorki (Marta z zespołu Fundacji ŁadneHistorie oraz Asia z zespołu programu Sąsiadujemy), które nie mogą doczekać się Waszych wspomnień i opowieści, refleksji i wskazówek dotyczących tego niesamowitego rejonu Wrocławia.
 • 14:00-18:00 – osiedlowe historie i opowieści będą nam także towarzyszyły przy stole, na którym znów pojawią się wypieki z ikonicznej Trumienki (plus ciasta domowej roboty), pasty warzywne, owoce i kilka niespodzianek. Siadajcie z nami i poznajmy się OD NOWA!
 • 15:00-17:00 – od 15:00 Agata Łoś poprowadzi warsztaty z tworzenia kolorowych i pachnących latem wianków z roślin prosto z pół i łąk! Na wiankowe warsztaty zapraszamy najmłodszych i najmłodsze, ale i ich mamy i ojców, które i którzy na pewno polubią tę relaksują formę spędzania czasu wolnego.

  Coś dla najmłodszych mieszkanek i mieszkańców osiedla:
 • 14:00-16:00 – dziecięca odsłona Pracowni Outdoorowej to fotograficzne warsztaty metodą luksografii, które poprowadzi fotograf i animator z wieloletnim doświadczeniem – Marcin Trzpiot.
 • 14:00-16:30 – w ramach Pracowni Outdoorowej zapraszamy też do własnoręcznego przygotowania elementu przestrzeni publicznej – pod okiem Joanny Myszkowskiej młodzi eko-aktywiści i eko-aktywistki stworzą budki dla ptaków, które następnie umieszczą w wybranym przez siebie punkcie osiedla.
 • 16:00-18:00 – od godziny 16:00 z kolei o dobrą zabawę najmłodszych mieszkanek i mieszkańców osiedla zadba prawdziwy klaun! Podwórkowa akcja Teatru Kulka to wakacyjna przygoda dla dzieci, ale z tego co wiemy, także osoby dorosłe dają się wciągnąć w uliczne sztuczki cyrkowe!
 • 14:00-18:00 – bańki mydlane to na Curie 63a pewniak! I tym razem warsztatowo-piknikową atmosferę uświetnią animacje z naszą ekipą.

odnowa piknik q event


Piknikowa dogrywka do Święta osiedla Plac Grunwaldzki możliwa jest dzięki dofinansowaniu ze środków Gminy Wrocław w ramach realizowanego przez Fundację Ładne Historie projektu „Plac Grunwaldzki OD NOWA – mapowanie najbliższego otoczenia”.

Dziecięca odsłona Pracowni Outdoorowej – warsztaty fotograficzne oraz warsztaty dla młodych eko-aktywistów i eko-aktywistek – możliwe są dzięki dofinansowaniu ze środków Gminy Wrocław w ramach realizowanego przez Fundację Ładne Historie projektu „Plac Grunwaldzki OD NOWA – pracownia edukacji kulturowej”.

Podwórkowa akcja z Teatrem Kulka możliwa jest dzięki dofinansowaniu ze środków Gminy Wrocław w ramach realizowanego przez Fundację Ładne Historie projektu „Wakacyjna przygoda na osiedlu Plac Grunwaldzki we Wrocławiu!”.

Logotyp Gminy Wrocław. Biały napis "Wrocław" na czarnym tle, obok czarny dopisek "miasto spotkań" na białym tle.

Projekt „Centrum Aktywności Lokalnej Plac Grunwaldzki OD NOWA - pilotaż” jest współfinansowany ze środków Gminy Wrocław.

Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Polityka prywatności.
Plac Grunwaldzki OD NOWA