od_nowa

Pracownia komfortu OD NOWA – bezpieczna przestrzeń dla młodzieży z osiedla Plac Grunwaldzki

Pracownia komfortu to bezpieczna przestrzeń do wyrażania siebie: swoich myśli, emocji i poglądów. Młodzież będzie mogła skorzystać z szeregu warsztatów psychoedukacyjnych, które zadbają o ich komfort psychiczny. Spotkania będą poruszać tematy związane z emocjami, komunikacją, relaksacją, radzeniem sobie w trudnych, stresowych czy konfliktowych sytuacjach. Podczas dwugodzinnych warsztatów będziemy rozmawiać, grać w gry, wykonywać ćwiczenia relaksacyjne a także związane z naszymi myślami, wyborami, sposobami komunikacji z innymi ludźmi. Aktywność uczestników w trakcie spotkań będzie całkowicie zależna od ich potrzeb i chęci.

Grafika przedstawia fragment kolorowego budynku - dominujące barwy to niebieski, czerwień, zieleń i żółty - który w prawym, dolnym rogu przykryty jest żółtym prostokątem z napisem Pracownia komfortu OD NOWA. Bezpieczna przestrzeń do wyrażania siebie.
fot. Marta Sobala

Nasza oferta została przygotowana dla młodzieży w wieku od 15 do 19 lat, uczącej się i/lub mieszkającej na osiedlu Plac Grunwaldzki we Wrocławiu. Kierujemy ją do młodzieży w wieku licealnym, ponieważ jest to szczególnie ważny okres w życiu, podczas którego wybieramy dalszy etap edukacji, wcześniej przystępując do jednego z ważniejszych egzaminów, który łączy się ze stresem i presją otoczenia. O wiele częściej zadajemy sobie pytania: kim jesteśmy? kim chcemy być? Zmianom podlega właściwie każda sfera naszego życia: od cielesności, po kształtowanie się tożsamości i przynależności. Pracownia to miejsce, w którym młodzież otrzyma wsparcie oraz dodatkowo nabędzie kompetencje, które pozwolą im na wykorzystanie w pełni swojego potencjału oraz przyczyni się do samodzielnego dokonywania wyborów, w zgodzie ze sobą.

Zajęcia będą się odbywały w każdy wtorek w godzinach od 18:00 do 20:00 dla młodzieży w wieku 15-19 lat. Rekrutacja odbywa się za pośrednictwem formularza online dostępnego pod adresem: https://forms.gle/aRdvWBG3dqTMNVSL9

Prowadzącą zajęcia w Pracowni komfortu będzie Agnieszka Kozak – psycholożka, edukatorka, absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego. Ukończyła I stopień szkolenia Porozumienia Bez Przemocy (NVC) oraz Szkołę Konsultacji dla Psychologów w Bliskim Miejscu. Dokształca się biorąc udział w różnych szkoleniach m.in.: Zaburzenia emocjonalne dzieci i młodzieży; Jak pracować z lękiem, stresem oraz trudnymi emocjami dziecka i nastolatka. W swojej pracy najbardziej ceni spotkanie z drugim człowiekiem, które rozpoczyna proces wspólnego poszukiwania przestrzeni na nowe odkrycia, umiejętności czy empatię.

Grafika przedstawia fragment kolorowego budynku - dominujące barwy to niebieski, czerwień, zieleń i żółty - którego zdjęcie połączone zostało z żółtym prostokątem zawierającym informacje na temat Pracowni komfortu.
fot. Marta Sobala

Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Polityka prywatności.

Polityka prywatności