od_nowa

Centrum Aktywności Lokalnej Plac Grunwaldzki OD NOWA

Centrum Aktywności Lokalnej Plac Grunwaldzki OD NOWA to miejsce, którego oferta skierowana jest do mieszkanek i mieszkańców osiedla Plac Grunwaldzki we Wrocławiu. Nasze działania adresujemy do osób w różnym wieku – dzieci i młodzieży, dorosłych i seniorów. Centrum jest przestrzenią zawiązywania się i pogłębiania więzi sąsiedzkich, wspierania oddolnych inicjatyw, organizacji wolontariatu i włączania w życie lokalnej społeczności osób i grup z różnych powodów wykluczonych lub mało aktywnych.

CAL działa od poniedziałku do piątku w godzinach 12:00-17:00 w podwórku przy ul. Marii Skłodowskiej-Curie 63a, na I piętrze byłej siedziby Wrocławskich Mieszkań. Nasz zespół czeka na Wasze pomysły i zawsze gotów jest wesprzeć Wasze przedsięwzięcia!

Działania Centrum Aktywności Lokalnej na osiedlu Plac Grunwaldzki realizujemy dzięki dofinansowaniu ze środków Gminy Wrocław.

Widok na siedzbę Placu Grunwaldzkiego OD NOWA, czyli dwupiętrowy ceglany budynek z szeregiem dużych, plastikowych okien. Przed budynkiem zielone ogrodzenie oraz zaparkowane samochody.
zdjęcie: Jerzy Wypych

Stała oferta zajęciowa:

 • Chór Rady Osiedla Plac Grunwaldzki
  Chór spotyka się co wtorek w godzinach 11:00-13:00.

  Zgłoszenia do grupy przyjmowane są telefonicznie u Teresy Łamasz: (+48) 607 805 110

 • Naturalne Formy Ruchu
  Bezpłatne treningi z Rafałem Czaplińskim, trenerem, masażystą i doradcą suplementacyjnym.
  Jak trenować? Jak się regenerować? Jak prosto poprawić swoją dietę? Jak zniwelować stres? To tematy, które na pewno będą rozwijane przy luźnych, ale merytorycznych, rozmowach podczas treningu.

  Spotkania odbywają się co środę w godzinach 18:00-20:00.

  Z uwagi na duże zainteresowanie tymi zajęciami mamy pełną grupę osób uczestniczących, w związku z tym aktualnie nie prowadzimy zapisów. Jeśli są Państwo zainteresowani wzięciem udziału w zajęciach, prosimy o kontakt z animatorką Centrum Aktywności Lokalnej: dagmara.furmanek@ladnehistorie.pl.

 • Treningi umysłu na emeryturze
  To cykl warsztatów dla seniorów i seniorek z psychologiem Piotrem Łąckim, który uczy, jak w prosty sposób poprawić swoją pamięć.

  Spotkania odbywają się co środę w godzinach 13:30-15:30.

  Z uwagi na duże zainteresowanie tymi zajęciami mamy pełną grupę osób uczestniczących, w związku z tym aktualnie nie prowadzimy zapisów. Jeśli są Państwo zainteresowani wzięciem udziału w zajęciach, prosimy o kontakt z animatorką Centrum Aktywności Lokalnej: dagmara.furmanek@ladnehistorie.pl.

 • Grunwaldzki Salon Gier
  Bezpłatne spotkania przy grach planszowych dla dwóch grup odbywają się raz w tygodniu w godzinach 15:30-19:30:

  • Grupa dorosła – 14.02.2023, 28.02.2023, 14.03.2023, 28.03.2023, 11.04.2023
  • Grupa młodzieżowa – 21.02.2023, 7.03.2023, 21.03.2023, 4.04.2023, 18.04.2023

  Udział w spotkaniach nie wymaga zapisów. Jedynym warunkiem uczestnictwa jest zaakceptowanie postanowień regulaminu.

Oferta czasowa CAL:

 • Kręgi kobiet
  Spotkania odbywają się w trzech terminach: 24.01, 22.02 i 22.03.2023 w godzinach 18.30-20.30. Zapisy obecnie wstrzymane.

  Z uwagi na duże zainteresowanie tymi zajęciami mamy pełną grupę osób uczestniczących, w związku z tym aktualnie nie prowadzimy zapisów. Jeśli są Państwo zainteresowani wzięciem udziału w zajęciach, prosimy o kontakt z koordynatorką cyklu: katarzyna.pela@ladnehistorie.pl.

Grupa kobiet w różnym wieku siedzi na podłodze, tworząc krąg. Wszystkie uśmiechają się, patrząc w kierunku osoby robiącej zdjęcie.
zdjęcie: Tatiana Kit

W ramach działania CAL-u odbywają się także cykliczne spotkania partnerstwa osiedlowego „Nasz Grunwald” oraz narady sąsiedzkie.


Projekt „CENTRUM AKTYWNOŚCI LOKALNEJ PLAC GRUNWALDZKI” realizowany jest dzięki współfinansowaniu ze środków Gminy Wrocław.

Projekt „Centrum Aktywności Lokalnej Plac Grunwaldzki OD NOWA” jest współfinansowany ze środków Gminy Wrocław.

Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Polityka prywatności.
Plac Grunwaldzki OD NOWA