od_nowa

Pracownia dzieci i młodzieży

Jednym z działań, które na terenie osiedla Plac Grunwaldzki prowadzimy już drugi rok, jest prowadzone przez nas Centrum Rozwoju i Aktywności Dzieci i Młodzieży - całoroczny projekt, który prowadzimy dzięki dofinansowaniu ze środków Gminy Wrocław. Naszym celem jest stworzenie dla najmłodszych mieszkańców i mieszkanek Grunwaldu (lub dzieci i młodzieży uczących się na naszym osiedlu) bezpiecznej przestrzeni, w której mogą spędzać czas w gronie rówieśniczek i rówieśników, tworzyć i działać kreatywnie, a także zjeść posiłek przygotowany wspólnie z naszymi animatorkami. Projekt adresowany jest do uczniów i uczennic klas IV-VII.

Jasnoróżowe tło i kolorowe elementy przy krawędziach. Pośrodku duży napis: centrum dzieci i młodzieży na Placu Grunwaldzkim. Kreatywne zajęcia pobudzające ciekawość i wyobraźnię!
projekt graficzny: Zuzanna Tokarska

W naszym Centrum dzieci spędzają czas twórczo i współtworzą z nami przestrzeń, w której mogą rozwijać swoją kreatywność i wrażliwość! Oferujemy szereg bezpłatnych zajęć kreatywnych i ruchowych, warsztatów twórczych w pracowni ceramicznej, spotkań relaksacyjnych z psycholożką, warsztatów kulinarnych, wspólnych wyjść do instytucji kultury, a także zabawy integracyjne czy wydarzenia tematyczne. Wszystko to by pobudzić ciekawość i wyobraźnię oraz wesprzeć rozwój twórczego myślenia dzieci. Dodatkowo oferujemy pomoc w nauce i odrabianiu lekcji - w końcu każde z nas czasem potrzebuje odrobinę wsparcia w zadaniach i łamigłówkach.

Centrum Rozwoju i Aktywności Dzieci i Młodzieży działa codziennie - od poniedziałku do piątku - w godzinach 15:30-19:30. W tym czasie na miejscu czekają animatorki, które prowadzą zajęcia dla Waszych pociech.

Gdzie nas znajdziecie? Nasza siedziba mieści się w podwórku przy ulicy Marii Skłodowskiej-Curie 63a (I piętro). Dotrzeć do nas można wysiadając na przystanku tramwajowym KLINIKI i skręcając za muralem w prawo w podwórze. 

W przypadku pytań prosimy o kontakt mailowy: placgrunwaldzki@ladnehistorie.pl.

Widok na ceglany budynek przy ul. Curie 63a. To tu odbywają się zajęcia.
fot. Jerzy Wypych

Rekrutację prowadzimy w trybie ciągłym za pośrednictwem formularza online - wszystkich rodziców serdecznie zachęcamy do zgłoszenia swoich dzieci na nasze zajęcia! Po wypełnieniu formularza wyślemy mailowo informację o harmonogramie zajęć i wolnych miejscach na dany miesiąc. 

Link do zapisów: https://bit.ly/CENTRUMdzieciODNOWA

Przesłanie zgłoszenia dziecka jest równoznaczne z akceptacją postanowień regulaminu projektu (prosimy o zapoznanie się z nim przed zapisaniem dziecka): bit.ly/​CENTRUMdzieciREGULAMIN2022PL_​UA.


Regularne zajęcia dla dzieci i młodzieży z Ukrainy

W Centrum Rozwoju i Aktywności Dzieci i Młodzieży na osiedlu Plac Grunwaldzki, przygotowaliśmy bezpłatne zajęcia dla dzieci i młodzieży z Ukrainy. Program obejmuje między innymi warsztaty plastyczne, kreatywne, zajęcia z psycholożką, wspólne gotowanie oraz wyjścia w ciekawe miejsca we Wrocławiu. W zajęciach uczestniczyć będzie osoba posługująca się językiem ukraińskim.

Zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku w godzinach od 15:30 - 19:30 w Centrum Aktywności Lokalnej Plac Grunwaldzki OD NOWA przy ul. Skłodowskiej-Curie 63a (I piętro).

Udział w spotkaniach jest bezpłatny, a jedynym warunkiem jest wcześniejsze zapisanie się przez formularz online: bit.ly/CENTRUMdzieciODNOWA.

W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt mailowy (w języku ukraińskim czy angielskim) placgrunwaldzki@ladnehistorie.pl.


Регулярні заняття для дітей та підлітків з України

У Центрі розвитку та діяльності дітей та юнацтва у місці Plac Grunwaldzki ми підготували безкоштовні заняття для дітей та молоді з України. Програма включає мистецькі та творчі майстер-класи, заняття з психологом, спільне приготування їжі, та поїздки до цікавих місць у Вроцлаві. У заняттях візьме участь людина, яка знає українську мову.

Заняття проводяться з понеділка по п’ятницю з 15:30 до 19:30 у Центрі місцевої діяльності Plac Grunwaldzki OD NOWA за адресою: вул. Skłodowskiej-Curie 63a (1-й поверх).

Заняття є безкоштовними, єдина умова – попередня реєстрація через онлайн-форму: bit.ly/CENTRUMdzieciODNOWA

Якщо у вас виникли запитання, будь ласка, зв’яжіться з нами електронною поштою (українською або англійською) placgrunwaldzki@ladnehistorie.pl.

Jasnoróżowe tło i kolorowe elementy przy krawędziach. U góry duży napis: centrum dzieci i młodzieży na Placu Grunwaldzkim. Poniżej mniejszymi literami: W naszym centrum dzieci spędzają czas w twórczy sposób! Łączymy zajęcia artystyczne i ruchowe, spotkania o emocjach i technikach relaksacji, czy wspólne wyjścia do instytucji kultury. U nas dzieci pobudzają swoją ciekawość, kreatywność i wyobraźnię oraz rozwijają twórcze myślenie. Zajęcia są bezpłatne, obowiązują zapisy przez formularz online. Zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku w godzinach 15:30-19:30 w siedzibie Centrum Aktywności Lokalnej Plac Grunwaldzki Od Nowa - w podwórku przy ul. Skłodowskiej-Curie 63A (1 piętro).

Informacje organizacyjne:

 • wychowankom zapewniamy zdrowy poczęstunek
 • w związku z panującą pandemią COVID-19 zajęcia odbywać się będą w ograniczonej ilościowo grupie osób, a na miejscu zapewnione będą niezbędne środki bezpieczeństwa sanitarnego.


Harmonogram zajęć:

CZERWIEC

 • czwartek 9.06
  ZAJĘCIA RUCHOWE NA ŚWIEŻYM POWIETRZU
  Podczas zajęć uczestnicy i uczestniczki będą mogli rozwinąć takie cechy jak: szybkość, zwinność, gibkość, skoczność, siłę i wytrzymałość.

 • piątek 10.06
  ZAJĘCIA Z RELAKSACJI Z PSYCHOLOŻKĄ
  Zajęcia poprowadzi dobrze Wam znana psycholożka Agnieszka Kozak. Zajęcia mają na celu przeciwdziałanie stanom lękowym, zmniejszenia napięcia mięśni, poprawę samopoczucia, uspokojenie, przeciwdziałanie zmęczeniu oraz regenerację psychiczną. Warsztaty zawierają relaksację z wykorzystaniem ruchu, muzyki, tańca czy ćwiczeń oddechowych.

 • poniedziałek 13.06
  TROPEM GRUNWALDZKIEGO SKARBU
  Wyruszymy na poszukiwania ukrytego skarbu, posługując się znajomością znaków patrolowych, a po drodze czekać na nas będą różne zadania, zagadki i rebusy. Zajęcia mają na celu naukę pracy w zespole i analizowania informacji.

 • wtorek 14.06
  WARSZTAT Z CYKLU: SUBIEKTYWNY PRZEWODNIK ŚLADAMI ZMYSŁÓW
  Uchwycić gest
  Jakie gesty możemy wykonywać w przestrzeni publicznej? Które są uniwersalne, a które są nasze osobiste? Stworzymy własną subiektywną kartę gestów!

 • środa 15.06
  WARSZTAT Z CYKLU: SUBIEKTYWNY PRZEWODNIK ŚLADAMI ZMYSŁÓW
  Brzmi znajomo? Miasto ma różne brzmienia. Czy rano jego kompozycje muzyczne brzmią inaczej niż wieczorem? Razem stworzymy utwór okolicy.

 • PRZERWA WAKACYJNA
  (z wyjątkiem letnich zajęć kreatywnych 4-15.07)

LETNIE ZAJĘCIA KREATYWNE NA OSIEDLU PLAC GRUNWALDZKI!

Wspólnie wyruszymy w kosmiczną podróż i zgłębimy tajniki ekologii!

Początek wakacji na pewno nie będzie nudny — szczególnie jeżeli dołączycie na Curie63a! Przygotowaliśmy bezpłatny program letnich zajęć kreatywnych dla mieszkańców i mieszkanek osiedla Plac Grunwaldzki! Zapraszamy wszystkie dzieci w wieku między 7. a 13. rokiem życia – wyruszymy w kosmiczną podróż i zgłębimy tajniki ekologii! Będziemy zdobywać wiedzę o tym, jak wygląda i brzmi kosmos, jak czerpać frajdę z dbania o naszą planetę, zwiedzać nasze miasto, a przede wszystkim dobrze się bawić! Program zajęć uwzględnia zajęcia profilaktyczne, artystyczne oraz grupowe wyjścia w ciekawe miejsca we Wrocławiu.

Przygotowaliśmy dla Was dwa tygodnie letnich zajęć kreatywnych:

 • 1 tydzień: 4-8.07
 • 2 tydzień: 11-15.07

Widzimy się od poniedziałku do piątku; opiekę zapewniamy w godzinach 9.00–15.00. W ciągu dnia zapewniamy dwa zdrowe posiłki.

Obowiązują zapisy. Liczba miejsc jest ograniczona. Uwaga - w przypadku dużej ilości chętnych jedno dziecko może wziąć udział w jednym z dwóch tygodni zajęć. Przyjmujemy zapisy na cały tydzień, nie na poszczególne dni.

FORMULARZ ZAPISÓW:

https://bit.ly/LETNIEzajęciaKREATYWNE2022


Projekt „Centrum Rozwoju i Aktywności Dzieci i Młodzieży na osiedlu Plac Grunwaldzki” współfinansowany jest ze środków Gminy Wrocław.

Projekt „Centrum Aktywności Lokalnej Plac Grunwaldzki OD NOWA - pilotaż” jest współfinansowany ze środków Gminy Wrocław.

Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Polityka prywatności.
Plac Grunwaldzki OD NOWA