od_nowa

Pracownia komfortu

W okresie nasilonego stresu i niepewności nastolatki potrzebują bezpiecznej przestrzeni do wyrażania siebie: swoich myśli, emocji i poglądów. Dlatego też w naszej przestrzeni na Curie 63a postawiliśmy na dedykowaną młodzieży Pracownię komfortu. W ramach wtorkowych zajęć z Agnieszką Kozak – psycholożką i edukatorką, która zaprosiliśmy do stworzenia autorskiego programu pracowni psychoedukacyjnej – nastoletni mieszkańcy i mieszkanki Placu Grunwaldzkiego będą mogli zadbać o swój dobrostan. Spotkania będą poruszać tematy związane z emocjami, komunikacją, relaksacją, radzeniem sobie w trudnych, stresowych czy konfliktowych sytuacjach. Podczas dwugodzinnych warsztatów będziemy rozmawiać, grać w gry, wykonywać ćwiczenia relaksacyjne, a także związane z naszymi myślami, wyborami, sposobami komunikacji z innymi ludźmi. Aktywność uczestników w trakcie spotkań będzie całkowicie zależna od ich potrzeb i chęci.

Po lewej stronie grafiki fragment charakterystycznej dobudówki z ulicy Wyspiańskiego, składającej się z geometrycznych, pstrokatych elementów i przeszklonych balkonów. Po prawej czarny tekst na pomarańczowym tle: pracownia komfortu OD NOWA - bezpieczna przestrzeń do wyrażania siebie.

W pierwszym semestrze spotykamy się co wtorek w godzinach 18:00-20:00 w naszej przestrzeni przy ulicy Marii Curie-Skłodowskiej 63a. Mamy dla Was gotowy plan spotkań, wystarczy się zarejestrować – https://forms.gle/aRdvWBG3dqTMNVSL9

  • 13.04.2021, 18.05.2021 i 22.06.2021 – Dziewczyńskie pogaduchy! – cyklicznie o empatii, budowaniu własnej wartości i świadomości własnych emocji (wyłącznie w dziewczyńskim gronie, o dziewczynach i dla dziewczyn)
  • 20.04.2021 – Sposób na złość – czym jest i gdzie powstaje złość? Jak sobie z nią radzić i w czym nam jest przydatna? Czy i jak zastąpić agresję?
  • 27.04.2021 – Zrelaksuj się! – jak działa nasz mózg kiedy odpoczywamy i jak odpoczywać? Jak znaleźć swój sposób na prawdziwy odpoczynek?
  • 04.05.2021 – Samoocena – czym jest samoocena i samoakceptacja? Jak wzmocnić swoją samoocenę?
  • 11.05.2021 – Jak zadbać o swoje granice? – jak je określić, gdzie postawić i czym tak naprawdę granice są? Co to znaczy, ze granica została przekroczona?
  • 25.05.2021 – Stres – jak ujarzmić stresowego potwora i skąd on się właściwie pojawił? Jak reaguje nasz organizm w momencie stresu i jak sobie ze stresem poradzić?
  • 01.06.2021 – Moje potrzeby – czyli o tym jak nazwać i komunikować swoje potrzeby w czytelny sposób?
  • 08.06.2021 – Po co mi ciało? – o cielesności i języku ciała, o wyglądzie i stereotypach wokół niego, a przede wszystkim o tym jak się w swoich ciałach czujemy
  • 15.06.2021 – Lęk – czyli o strachu i fobiach (także społecznych i tych odczuwanych w dużych grupach), ale i o tym jak sobie z nimi radzić

Górną połowę grafiki zajmuje fragment charakterystycznej dobudówki z ulicy Wyspiańskiego, składającej się z geometrycznych, pstrokatych elementów i przeszklonych balkonów. Poniżej czarny tekst na pomarańczowym tle: pracownia komfortu OD NOWA - bezpieczna przestrzeń do wyrażania siebie. Regularne zajęcia dla młodzieży w wieku 15-19 lat, uczącej się i/lub mieszkającej na osiedlu Plac Grunwaldzki we Wrocławiu. Zajęcia odbywają się co wtorek w godzinach 18-20 (obowiązują zapisy, więcej informacji na stronie www).


Pracownię komfortu realizujemy w dzięki dofinansowaniu ze środków Gminy Wrocław w ramach projektu „Centrum Rozwoju i Aktywności dzieci i młodzieży na osiedlu Plac Grunwaldzki we Wrocławiu” oraz ze wsparciem Fundacji Mayday.
Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Polityka prywatności.

Polityka prywatności