od_nowa

Przebudowa podwórka Benedyktyńska, Górnickiego, Sępa-Szarzyńskiego, Sienkiewicza

osiedlowe działania

W maju tego roku rozpoczęto prace związane z przebudową jednego z największych wrocławskich podwórek – znajdującego się w kwartale ulic Benedyktyńska, Górnickiego, Sępa-Szarzyńskiego, Sienkiewicza. Inwestorem jest Gmina Wrocław (Wrocławskie Mieszkania Sp. z o.o.)  Planowane zakończenie prac jeszcze w tym roku – IV kw. 2023 r. 

Podwórko nie bez powodu nazywane „grunwaldzkim pojezierzem” jeszcze w tym roku przejdzie całkowitą metamorfozę. Kompleksowy remont zapewni atrakcyjną przestrzeń dla różnych grup użytkowników – dzieci, młodzieży, dorosłych, seniorów, a nawet psiarzy. Mieszkańcy zyskają zadbany teren z dużą ilością różnorodnej zieleni, miejscami rekreacji, aktywności i odpoczynku. Zmiany te cieszą nas szczególnie, ponieważ to na tym podwórku prowadziliśmy animacje z dziećmi i badania wydobywcze, zanim jeszcze zaistnieliśmy jako Centrum Aktywności Lokalnej Plac Grunwaldzki OD NOWA.

Teraz jesteśmy pełni nadziei na nową jakość przestrzeni - prosty chodnik, kojąca zieleń, miejsce rekreacji czy śmieci w przystosowanej wiacie. Chcemy zmian na lepsze i cieszymy się, że podwórko odzyska długo oczekiwany przez mieszkańców i mieszkanki blask i funkcjonalność.

Prace trwają w najlepsze, o czym przekonaliśmy się podczas wizji na miejscu. Zamieszczamy poniżej wizualizację – tak już wkrótce będzie wyglądało podwórko:

Wizualizacja podwórka: dużo zieleni, drzew, proste chodniki, równo zaparkowane samochody. Na środku podwórka plac zabaw i boisko.
Źródło: Wrocławskie Mieszkania

Jak czytamy w projekcie, planowane są następujące prace:

  • przebudowa/budowa układu komunikacyjnego pieszo-jezdnego (wyznaczenie: ciągów pieszo-jezdnych, miejsc parkingowych i chodników),
  • rekultywacja terenów zielonych (uporządkowanie istniejącej zieleni, nowe nasadzenia - trawy, krzewy i drzewa, powstanie „suchego” ogrodu deszczowego),
  • umieszczenie elementów małej architektury (ławek, koszy na śmieci, stojaków na rowery), osłon śmietnikowych oraz powstanie toalety dla psów,
  • przebudowa/budowa terenów rekreacyjnych (istniejące boisko, plac zabaw, siłownia zewnętrzna),
  • budowa kanalizacji deszczowej oraz powstanie zbiornika retencyjnego,
  • budowa oświetlenia terenu. 

Więcej o przebudowie przeczytacie na: https://www.wm.wroc.pl/trwa-przebudowa-wnetrza-benedyktynska-gornickiego-sepa-szarzynskiego/. Tam też znajdziecie plik pdf z projektem wykonawczym (link pod wizualizacją).

Projekt „Centrum Aktywności Lokalnej Plac Grunwaldzki OD NOWA” jest współfinansowany ze środków Gminy Wrocław.

Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Polityka prywatności.
Plac Grunwaldzki OD NOWA