od_nowa

Spotkanie sąsiedzkie: Wspomnienia z Grunwaldu

edukacjadorośliseniorzy

Dni, miesiące, lata mijają nam często w jednym domu rodzinnym. W tym samym miejscu, na tym samym osiedlu. Dzieciństwo czy rodzicielstwo, nastoletniość czy dorosłość, w końcu dojrzałość - każdy z tych etapów ma swoje zwyczaje.

Zapraszamy na spotkanie sąsiedzkie: Wspomnienia z Grunwaldu. Przyjdziecie do nas 25. 11 (czwartek) o godz. 17.00-19.00. Czekamy na Was w Centrum Aktywności Lokalnej OD NOWA, ul. Marii Curie - Skłodowskiej 63a, (budynek w podwórku za Pasibusem, I piętro)

Archiwalne zdjęcie z widokiem na Odrę, Most Grunwaldzki oraz Sedesowce w tle.
Archiwalne zdjęcie podajemy za Wratislaviae Amici (polska-org.pl)

Przynieście ze sobą zdjęcia i opowieści czy pamiątki sprzed lat. To będzie nostalgiczna sąsiedzka retrospekcja. Wiemy, że wszystko dookoła się zmienia - phanta rei, ale wierzymy też w ocalającą moc pamięci!

Jak Ci się tutaj żyje? Co ochroniłaś_eś od zapomnienia? Lokalne spotkanie, prywatkę, wesele? Przesiadywanie latami na tym samym skwerze, ukochane drzewo, gry w piłkę czy inne zabawy? Może wpatrywanie się w nurt Odry, czy szarość i piękno reprezentacyjnych kamienic, chodniki bez samochodów? Czy pamiętasz, jak wznosiło się nowe - budynki Manhattanu? Z czym w obecnej rzeczywistości trudno Ci się pogodzić, że jest inaczej? Którą rejonową inicjatywę z przeszłości można by wznowić? Czy brać uniwersytecka i akademiki zawsze oznaczała dobre sąsiedztwo? A jak zmieniło się Twoje ciało, ubiór, nawyki na przestrzeni lat? Czy dziś też uśmiechasz się na zdjęciach?

Wysłuchamy wspomnień, „jak było wcześniej” i co „kiedyś” może oznaczać dla nas dzisiaj.

Spotkanie poprowadzi Maria Zięba, animatorka z Centrum Aktywności Lokalnej Plac Grunwaldzki OD NOWA.

Archiwalne czarno-białe zdjęcie: trwa budowa Sedesowców.
Archiwalne zdjęcie podajemy za Wratislaviae Amici (polska-org.pl)


Projekt „Centrum Aktywności Lokalnej Plac Grunwaldzki OD NOWA - pilotaż” jest współfinansowany ze środków Gminy Wrocław.

Projekt „Centrum Aktywności Lokalnej Plac Grunwaldzki OD NOWA - pilotaż” jest współfinansowany ze środków Gminy Wrocław.

Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Polityka prywatności.
Plac Grunwaldzki OD NOWA