od_nowa

Sprzątamy Rzeki Wrocławia z iODRA

dzieci i młodzieżedukacjapolecamy

Posprzątajmy razem Odrę i Oławę. Z lądu, wody i powietrza. Śmieciory nie mają żadnych szans. To kolejna edycja naszej akcji Sprzątamy Rzeki Wrocławia, razem, wspólnie, dla naszych pięknych rzek.

Z wnętrza poieszczenia, w którym stoi duży fotel, widoczna jest rzeka, po której dwie osoby płyną kajakiem.
fot. Ewa Jezierska

Chcesz popływać za darmo kajakiem i zrobić coś fajnego? Wpadnij w sobotę do Odra Centrum. Pożyczymy Ci kajak, chwytaki, worki i rękawiczki - posprzątasz trochę rzekę i spędzisz miło dzień na łonie natury.

KIEDY

25.09.2021 r. (sobota) godz. 10:00-14:00

GDZIE

Odra Centrum (obok Mostu Grunwaldzkiego wybrzeże Juliusza Słowackiego 5B)

TEREN DO SPRZĄTANIA

Rzeka Odra i Oława. Najwięcej śmieci gromadzi się w zaroślach i szuwarach przy brzegu. Dlatego kajak jest najlepszy do sprzątania. Śmieci odbierzemy w Odra Centrum gdy wrócisz.

SPRZĄTAMY TEŻ Z BRZEGU

Jeśli nie chcesz pływać kajakiem damy Ci chwytaki, worki i rękawiczki. Możesz posprzątać nadrzeczne wały i zarośla (oj tam to się dzieje!)

PLAN AKCJI

  • 10.00 - zbiórka i odprawa
  • 10.30-12.30 - sprzątamy nasze piękne rzeki
  • 13:00-14:00 - zwiedzanie Odra Centrum
  • 14.00 - zdjęcie grupowe, zabawa, chill, sobota z poczuciem dobrze spędzonego czasu

WSPARCIE i WSPÓŁPRACA

Wodniacy, firmy, organizacje - jeśli chcecie włączyć się do akcji, użyczyć sprzętu, przyprowadzić swoich pracowników skontaktujcie się z nami: tel. 512 40 60 70

NA CO DZIEŃ I OD ŚWIĘTA

Pamiętajcie, że w Odra Centrum każdego dnia dostaniecie drugą godzinę gratis na kajaku jeśli posprzątacie trochę rzekę. 
https://odracentrum.org/wypozyczalnia/

Cztery osoby płyną po Odrze dwoma kajakami. Przepływają właśnie pod Mostem Grunwaldzkim we Wrocławiu.
fot. Ewa Jezierska


iODRA – to Punkt Odrzańskiej Informacji Turystycznej prowadzony w Odra Centrum jako odpowiedź na oczekiwania i potrzeby mieszkańców. Bardzo zależy nam, aby działalność iODRA realizowana była wg nowoczesnych wzorców, w których mieszkańcy traktowani są na równi z turystami, razem budując siłę i rozpoznawalność miasta.

W ramach wieloletniego funkcjonowania fundacji OnWater.pl stwierdziliśmy potrzebę aktywnego i kreatywnego działania na rzecz propagowania walorów turystycznych rzeki Odry, we których Wrocławia celem jest stworzenie nowej ikony turystycznej Wrocławia, jaką jest rzeka Odra. Analiza historyczna trendów turystycznych w obrębie Europy oraz świecie wskazuje, że aglomeracje miejskie wielkości Wrocławia w ostatnich latach decydują się przeformatować przekaz medialny oraz kulturowy dla społeczności lokalnej, oraz turystów. Tego typu działania mają na celu zrównoważony rozwój miasta w kontekście rozwoju turystyki w dużych aglomeracjach. W naszej ocenie niezbędne jest prowadzenie działań komplementarnych, które w sposób symetryczny zapewnią równorzędny dostęp do zasobów turystycznych rzeki Odry dla mieszkańców Wrocławia oraz turystów.
Śledząc trendy, oraz zjawiska socjologiczno - społeczne jakie występują w innych miastach Europy takich jak Barcelona, Paryż, Wenecja, Rzym stwierdziliśmy, że istnieje potrzeba budowania więzi społeczności lokalnej z miastem w oparciu o działania prośrodowiskowe.

W naszej ocenie tego typu działania zrealizowane w niniejszym projekcie stanowią dobry wkład dla wykształcenia wśród mieszkańców oraz turystów odruchów poszanowania środowiska naturalnego w życiu codziennym, oraz podczas zwiedzania turystycznego.

Wydarzenie współfinansowane ze środków Gminy Wrocław

Projekt „Centrum Aktywności Lokalnej Plac Grunwaldzki OD NOWA - pilotaż” jest współfinansowany ze środków Gminy Wrocław.

Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Polityka prywatności.
Plac Grunwaldzki OD NOWA