od_nowa

Stwórz swój Grunwald! - cykl zajęć kreatywnych dla dzieci i młodzieży

dzieci i młodzieżedukacjawarsztaty

Zapraszamy na cykl zajęć kreatywnych dla dzieci i młodzieży „Stwórz swój Grunwald!” - zajęcia skierowane są dla dzieci w wieku 7-13 lat.

71026747 2232824563506012 6312646050083504128 n
fot. Marcin Trzpiot

Udział w zajęciach jest bezpłatny. Obowiązuje rejestracja: http://bityl.pl/h8EnT

Gdzie? 
w Centrum Aktywności Lokalnej Plac Grunwaldzki OD NOWA
w podwórku przy ul. M. Curie-Skłodowskiej 63a, I piętro

Cykl sześciu kreatywnych zajęć animacyjno-warsztatowych stanowi kontynuację i rozwinięcie naszych działań edukacyjnych, które adresujemy do najmłodszych mieszkanek i mieszkańców osiedla Plac Grunwaldzki. Naszym celem jest uwrażliwienie dzieci na ich otoczenie oraz umożliwienie im twórczej wizualizacji pomysłów na poprawę jakości osiedla, w którym żyją. Chcemy pokazać im, że mogą mieć wpływ na to jak wygląda ich najbliższa przestrzeń i zbudować w nich poczucie odpowiedzialności za nią. Podczas wrześniowych zajęć uczestnicy i uczestniczki poznają podstawy komiksu, techniki kolażu oraz projektowania graficznego. Stworzą wspólnie gazetkę osiedlową, własne pocztówki oraz znaczki pocztowe, a nawet zaprojektują swoje wymarzone osiedle!

kolaz
fot. Marcin Trzpiot

Harmonogram

 1. 8.09, godz. 17:00-19:00
  Warsztat komiksiarski 
  Zilustrujemy wspomnienia seniorów mieszkających na osiedlu w formie komiksów, zinów i krótkich publikacji.

 2. 10.09, godz. 17:00-19:00
  Tworzymy osiedlową gazetkę Placu Grunwaldzkiego cz. 1

 3. 13.09, godz. 17:00-19:00
  Tworzymy osiedlową gazetkę Placu Grunwaldzkiego cz. 2
  Przyjrzymy się, jak wygląda projekt tradycyjnej gazety i czym różni się ona od magazynu. Korzystając z wypowiedzi seniorów i archiwalnych zdjęć, stworzymy razem pierwszy numer wspomnieniowej gazety Placu Grunwaldzkiego.

 4. 15.09, godz. 17:00-19:00
  Kolażowe studio projektowe dla najmłodszych!
  Korzystając z archiwalnych zdjęć, stworzymy kolaże metodą wycinania ręcznego, dzięki czemu powstaną unikalne pocztówki z Placu Grunwaldzkiego.

 5. 20.09, godz. 17:00-19:00
  Stwórz autorski znaczek pocztowy!
  Kto, co i dlaczego znajduje się na znaczkach pocztowych? Analizując, z czym kojarzy nam się Plac Grunwaldzki, stworzymy swoje serie i zestawy kolekcjonerskich znaczków – analizując cechy i stosując się do zasad projektowania. 

 6. 21.09, godz. 17:00-19:00
  Zmieniamy witryny Placu Grunwaldzkiego!
  Co to jest szyld, logotyp i neon? Każdy uczestnik wylosuje witrynę sklepu znajdującego się na Placu Grunwaldzkim i zaprojektuje ją OD NOWA!

Prowadzącą warsztaty będzie Zuzanna Tokarska. Ukończyła ASP we Wrocławiu na Kierunku Grafika. Zajmuje się ilustracją, projektowaniem graficznym i sitodrukiem. Prowadzi projekt: „odpodszewki”, w którym zakrywa plamy na ubraniach z drugiego obiegu. 

zeszyt
fot. Marcin Trzpiot


Logotyp Gminy Wrocław. Biały napis "Wrocław" na czarnym tle, obok czarny dopisek "miasto spotkań" na białym tle.

Logotyp Ministerstwa Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu, logotyp Narodowego Centrum Kultury oraz dopisek: Dofinansowano se środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu Narodowego Centrum Kultury "Kultura - Interwencje 2021"

Projekt „Centrum Aktywności Lokalnej Plac Grunwaldzki OD NOWA - pilotaż” jest współfinansowany ze środków Gminy Wrocław.

Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Polityka prywatności.
Plac Grunwaldzki OD NOWA