od_nowa

Warsztaty dla młodzieży „Mówić o sobie w teatrze” w przestrzeni Plac Grunwaldzki OD NOWA

dzieci i młodzieżwarsztaty

Cykl warsztatowy „Mówić o sobie w teatrze” to cotygodniowe spotkania w przestrzeni Plac Grunwaldzki OD NOWA dla uczniów i uczennic 1 i 2 klas szkół średnich. Bezpłatne warsztaty z uczennicą Policealnego Studium Animatorów Kultury SKiBA zwieńczy wspólnie przygotowany spektakl.

307486283 502079781923614 6658176500440167080 n
fot. Marcin Szczygieł

Autorski cykl warsztatowy „Mówić o sobie w teatrze” skierowany do uczniów i uczennic 1 i 2 klas szkół średnich zainteresowanych sztukami performatywnymi. Celem spotkań jest stworzenie spektaklu lub innej formy teatralnej. Zarówno format, jak i tematyka zostaną wypracowane przez grupę warsztatową. Przestrzeń warsztatowa będzie miejscem swobodnego wyrażania samych siebie i poruszania istotnych kwestii oraz problemów.

W trakcie spotkań, uczestnicy i uczestniczki pod okiem prowadzącej poznają od strony teoretycznej rodzaje teatru i improwizacji, a także zgłębią od strony praktycznej plastykę ruchu czy pracę nad dykcją. Szczegółowy harmonogram zajęć zostanie zaprezentowany podczas spotkania integracyjnego. Organizatorką cyklu jest uczennica Policealnego Studium Animatorów Kultury SKiBA, Monika Barzyk.

Kiedy i gdzie odbywać się będą spotkania?

Cykl warsztatów teatralnych potrwa od grudnia do kwietnia. Cotygodniowe warsztaty odbywać się będą w wybrany przez grupę dzień w godzinach popołudniowych. Pierwsze spotkania odbędzie się 5.12 (poniedziałek) o godzinie 16:30, w przestrzeni Plac Grunwaldzki OD NOWA przy ulicy Curie-Skłodowskiej 63a (I piętro).

Jak wziąć udział?

Udział w cyklu jest bezpłatny, ale wymaga wcześniejszego zapisania się przez formularz internetowy: bit.ly/formularz-warsztaty. W razie pytań prosimy o kontakt z organizatorką: monika.ala.barzyk@gmail.com.

O prowadzącej:

Monika Barzyk – słuchaczka Policealnego Studium Animatorów Kultury SKiBA we Wrocławiu, na profilu Animacja Działań Teatralnych. Dotychczas zdobyła doświadczenie, uczestnicząc w działaniach szkolnych, takich jak wolontariat w stowarzyszeniu Kamienna Tęcza, praktyki we Wrocławskim Centrum Twórczości Dziecka, Centrum Aktywności Tarnogaju, Centrum Integracji Mieszkańców Nowe Łąki czy udział w Dolnośląskim Festiwalu Nauki. Ma też duże doświadczenie sceniczne, które jest nieodłączną częścią nauki w SKiBIE.

Projekt „Centrum Aktywności Lokalnej Plac Grunwaldzki OD NOWA” jest współfinansowany ze środków Gminy Wrocław.

Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Polityka prywatności.
Plac Grunwaldzki OD NOWA