od_nowa

Warsztaty w ramach projektu „Pod Wrocławską Parasolką”

pracownia dzieci i młodzieżydzieci i młodzieżwarsztaty

Dzięki wsparciu Fundacji Wspierania Organizacji Pozarządowych „Umbrella” i dofinansowaniu w ramach projektu „Pod Wrocławską Parasolką” przygotowaliśmy ofertę warsztatów arteterapeutycznych, fotograficznych i kulinarnych, których celem jest wspieranie rozwoju i aktywności dzieci oraz ich integrację! 

Na bezpłatne warsztaty zapraszamy dzieci w wieku szkolnym!

Kolorowa, pozioma fotografia. Zdjęcie wykonane w niedużej klasie. Grupa uczniów i uczennic siedzi na krzesłach ustawionych w okrąg. Część z nich zgłasza się poprzez podniesienie ręki.
fot. Marta Sobala

WARSZTATY MOCY - zajęcia z arteterapii dla dzieci i młodzieży

Podczas warsztatów mocy uczestnicy i uczestniczki, na podstawie wspólnie przeczytanych fragmentów książek, będą rozmawiać i tworzyć plastycznie pod okiem prowadzącej warsztaty pedagożki. Będą to zajęcia wspomagające rozwój: wzmacniające pewność siebie, wydobywający mocne strony, rozwijający zainteresowania, umiejętności manualne czy psychospołeczne oraz kreatywność. To również okazja dla dzieci do budowania relacji z rówieśnikami.

Harmonogram spotkań:

  • czwartki 5.10, 12.10, 19.10 w godz. 17:30-19:30 
  • środy 25.10, 8.11, 22.11, 29.11, 6.12 w godz. 17:00-19:00

WARSZTATY FOTOGRAFICZNE

W trakcie tego cyklu warsztatów dajemy Wam możliwość zgłębienia tajemnic sztuki fotografii. Tworzenie cyjanotypii, prace na starych polaroidach, rysowanie po fotografiach i wiele innych fascynujących technik czeka na Was!

Harmonogram spotkań:

  • piątki 27.10, 3.11, 10.11, 1.12 w godz. 16:00-19:00

WARSZTATY KULINARNE 

Będą to warsztaty kulinarne kuchni wegetariańskiej zawierające elementy dotyczące ekologii i uczące empatii do zwierząt. Celem warsztatów jest rozwijanie zmysłów smaku, zapachu, dotyku, wzroku podczas przygotowywania potraw oraz kształtowanie umiejętności zdrowego i racjonalnego odżywiania, a także umiejętności manualnych. 

Harmonogram spotkań:

  • wtorki 10.10, 24.10, 7.11, 21.11 w godz. 17:00-19:00

Zbliżenie na rozłożone w dwóch rzędach talerze z nałożonymi porcjami pięknie wyglądającej kolorowej sałatki. Nad talerzami pochyla się młody człowiek i polewa je delikatnie sosem.
fot. Marcin Szczygieł

Zapisy

Aby móc do nas dołączyć należy wypełnić formularz zapisów do Centrum: bit.ly/formularzCENTRUMdzieci, a później zarezerwować miejsce na poszczególne warsztaty mailowo: placgrunwaldzki@ladnehistorie.pl


Projekt „Pod Wrocławską Parasolką” jest finansowany ze środków Gminy Wrocław www.wroclaw.pl

Operatorem projektu jest Fundacja Wspierania Organizacji Pozarządowych „Umbrella”.

Projekt „Centrum Aktywności Lokalnej Plac Grunwaldzki OD NOWA” jest współfinansowany ze środków Gminy Wrocław.

Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Polityka prywatności.
Plac Grunwaldzki OD NOWA