od_nowa

Wracamy z regularnymi zajęciami świetlicowymi na Curie 63a

dzieci i młodzieżedukacja

Wrzesień to czas powrotu do szkoły, ale i czas kiedy najmłodsi mieszkańcy i mieszkanki osiedla Plac Grunwaldzki mogą skorzystać z bezpłatnych zajęć organizowanych przez Fundację Ładne Historie w ramach „Centrum Rozwoju i Aktywności Dzieci i Młodzieży”. 

Jasne wnętrze pracowni komfortu. Pod Dużym oknem leży szary fotel-worek, oboek wypełniony książkami żółty regał.
fot. Marta Sobala

Na przestrzeni ostatnich kilku miesięcy zrealizowaliśmy 380 godzin zajęć kreatywnych i ruchowych, warsztatów i spotkań tematycznych, a także cyklicznych wyjść poza teren naszego Centrum. Razem z najmłodszymi mieszkankami i mieszkańcami Grunwaldu bawiliśmy się, projektowaliśmy od nowa, jak powinno wyglądać nasze osiedle, sadziliśmy rośliny w Ołbińskim Ogrodzie Otwartym, spędzaliśmy czas na lepieniu z gliny w Studiu Zakwas i zwiedzaliśmy muzea i pobliskie placówki kultury.

W sezonie jesiennym oferujemy pomoc w nauce i odrabianiu lekcji, zajęcia wyrównawcze, zabawy integracyjne, spotkania tematyczne, warsztaty artystyczne i profilaktyczne, a także zajęcia ruchowe i muzyczne. Wrzesień to także miesiące kiedy kontynuujemy spotkania na Ołbińskim Ogrodzie Otwartym i w Zakwas Studio. Dodatkowo przygotowaliśmy dla Państwa dzieci specjalny cykl, który realizujemy dzięki dofinansowaniu ze środków Narodowego Centrum Kultury – „Stwórz swój Grunwald!” z Zuzą Tokarską.

Od 6. września wracamy z kontynuacją prowadzonego przez nas Centrum i znów przygotowaliśmy mnóstwo atrakcji! Zajęcia w ramach Centrum skierowane są dla uczniów i uczennic szkół podstawowych i odbywać się będą od poniedziałku do piątku w godzinach od 15:30 do 17:30 dla dzieci uczęszczających do klas IV-V oraz od 17:30 do 19:30 dla dzieci uczęszczających do klas VI-VIII.

Na betonowym murku leżą skorupki ślimaków. Mała dziecięca ręka wskazuje je palcem.
fot. Marta Sobala

Jak się zapisać?

Wystarczy wypełnić formularz online: https://forms.gle/q2x1QDiryR2SaUhx6

Po jego przesłaniu skontaktujemy się z Państwem mailowo w celu ustalenia i rezerwacji konkretnych terminów, w których Państwa podopieczni będą mogli uczestniczyć w zajęciach świetlicowych.

Informacje organizacyjne:

  • wychowankom zapewniamy zdrowy poczęstunek
  • w związku z panującą pandemią COVID-19 zajęcia odbywać się będą w ograniczonej ilościowo grupie osób, a na miejscu zapewnione będą niezbędne środki bezpieczeństwa sanitarnego.

W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt mailowy: placgrunwaldzki@ladnehistorie.pl.

Na trawie między blokami rozłożona jest kolorowa chusta, po której biegają dzieci w różnym wieku. Jest gorąco i słonecznie.
fot. Kalina Żaczek


Regularne zajęcia na Curie 63a odbywają się w ramach dofinansowanego przez Gminę Wrocław projektu „Centrum Rozwoju i Aktywności Dzieci i Młodzieży”.

Logotyp Gminy Wrocław. Biały napis "Wrocław" na czarnym tle, obok czarny dopisek "miasto spotkań" na białym tle.

Projekt „Centrum Aktywności Lokalnej Plac Grunwaldzki OD NOWA - pilotaż” jest współfinansowany ze środków Gminy Wrocław.

Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Polityka prywatności.
Plac Grunwaldzki OD NOWA