od_nowa

Wrocławski Budżet Obywatelski 2024

Wrocławski Budżet Obywatelski

Przed nami kolejne głosowanie w ramach Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego – tym razem zachęcamy Was do aktywnego wsparcia ponadosiedlowego projektu dla Placu Grunwaldzkiego i Gądowa (nr 229). Walczymy o 3 mln złotych, które pozwolą nam uporządkować przestrzeń publiczną i wprowadzić konkretne rozwiązania, które ułatwią Wam korzystanie z najbliższej przestrzeni. Liczy się każdy oddany głos – Wasz, Waszej rodziny, przyjaciół, znajomych i sąsiadów/sąsiadek! 

Kolorowa grafika: na zielonym tle brązowe napisy: zagłosuj w ramach Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego. Plac Grunwaldzki i Gądów razem dla bezpieczeństwa! Wybierz projekt 229 w ramach WBO i zmień swoją najbliższą okolicę. Po prawej stronie od tekstu rysunek mężczyzny na rowerze i spacerującej kobiety.
grafika: Ola Abramik

Najważniejsze informacje:

  • Na co głosujemy?

    Projekt nr 229 – Plac Grunwaldzki i Gądów: razem dla bezpieczeństwa! 

    Projekt dotyczy poprawy bezpieczeństwa i komfortu na Placu Grunwaldzkim i Gądowie poprzez modernizację infrastruktury pieszo-rowerowej. Klikając ten link, znajdziecie nasz projekt na oficjalnej stronie Urzędu Miasta.

  • Jak głosować?

    Elektronicznie na stronie www.wroclaw.pl/wbo lub w wyznaczonych punktach, gdzie swoje głosy możecie oddać na papierowych formularzach.
  • Kto może głosować?

    Każdy mieszkaniec i mieszkanka Wrocławia, niezależnie od wieku, pochodzenia czy miejsca zameldowania.
  • Kiedy?

    Od 27 września do 14 października 2024 włącznie.

Głosowanie przez internet jest w 100% bezpieczne – odbywa się za pośrednictwem specjalnie uruchomionego przez Urząd Miasta formularza zawieszonego na stronie internetowej miasta. Dane przez Was przekazywane są bezpieczne i nie trafią w niepowołane ręce.

Kolorowa fotografia wykonana podczas osiedlowego pikniku. Przy stoliku stojącym pod namiotem rozstawionym na łące siedzi dwójka seniorów oraz młody mezczyzna opowiadający o WBO.
zdjęcie: Anna Pazdej

Plac Grunwaldzki i Gądów wiąże nie tylko historia wojskowych lotnisk, ale i ogromna siła lokalnych społeczności. W ramach projektu nr 229 łączymy dwa osiedla, które na mapie Wrocławia są dość odległe, ale mają bardzo zbliżone potrzeby. Jeśli wygramy tę edycję WBO, zrealizujemy inwestycje poprawiające infrastrukturę komunikacyjną, przez co codzienne poruszanie się stanie się łatwiejsze i bezpieczniejsze zarówno dla osób starszych, rodzin z dziećmi, pieszych i osób jeżdżących na rowerach. 

Głosowanie trwa od 27 września do 14 października 2024 – oddaj swój głos i pomóż nam stworzyć bezpieczniejsze, bardziej przyjazne przestrzenie na Twoim osiedlu!

Zakres prac na Placu Grunwaldzkim (modernizacja skrzyżowania ulic Ładnej, Grunwaldzkiej, Benedyktyńskiej i Górnickiego):

  • Nowe, równe chodniki dla wygodnego i bezpiecznego poruszania się.
  • Podniesione przejścia dla pieszych, które zmniejszą prędkość samochodów i zwiększą bezpieczeństwo.
  • Udogodnienia dla osób niewidomych i słabowidzących: obniżone krawężniki, oznaczenia i pola uwagi.
  • Montaż ławek, stojaków na rowery i koszy na śmieci.
  • Dodatkowe nasadzenia – krzewy i rośliny kwitnące, które wprowadzą więcej zieleni.

Zakres prac na Gądowie (poprawa infrastruktury pieszo-rowerowej na ulicach Balonowej, Horbaczewskiego i Bystrzyckiej):

  • Balonowa: Montaż nowego przejścia dla pieszych i obniżenie krawężników, aby zapewnić ciągłość ruchu pieszo-rowerowego.
  • Horbaczewskiego: Poszerzenie chodnika między ulicami Balonową i Bystrzycką (75 m²), co umożliwi bezpieczniejsze korzystanie z tej trasy.
  • Bystrzycka: Zmiana chodnika na ciąg pieszo-rowerowy, co zapewni swobodny ruch zarówno pieszym, jak i rowerzystom. 

Kolorowa fotografia wykonana podczas osiedlowego pikniku. Pod dużym namiotem rozstawionym na łące stoi grupa osób w różnym wieku. Pośrodku stoi młoda kobieta z małym pieskiem na rękach. Uśmiecha się szeroko i patrzy w aparat.
zdjęcie: Anna Pazdej

Dlaczego warto zagłosować w ramach Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego właśnie na ten projekt?

Oto cztery słowa klucze, które towarzyszyły nam kiedy tworzyliśmy listę prac remontowych do wykonania:

  • Bezpieczeństwo: proponujemy przemyślane rozwiązania, takie jak podniesione przejścia czy nowe ciągi pieszo-rowerowe, zwiększające bezpieczeństwo wszystkich uczestników i uczestniczek ruchu na obu osiedlach. 
  • Wygoda: szerokie, równe chodniki, więcej miejsc do odpoczynku i bezpieczne przejazdy rowerowe to wygoda codziennego poruszania się po osiedlu.
  • Przyjazna przestrzeń: zadbane otoczenie, więcej zieleni i uporządkowana przestrzeń przyczynią się do poprawy jakości życia i estetyki osiedli.
  • Dla wszystkich: projekt jest odpowiedzią na potrzeby osób starszych, rodzin z dziećmi, studentów oraz rowerzystów, którzy codziennie korzystają z tych tras. Na Placu Grunwaldzkim planowane przez nas udogodnienia odpowiadają także na potrzeby osób niewidomych lub niedowidzących.

Kolorowa fotografia wykonana podczas osiedlowego pikniku. Przy stoliku pod namiotem rozstawionym na łące siedządwie starsze osoby. Młoda kobieta przy laptopie opowiada im o projektach WBO.
zdjęcie: Anna Pazdej

Każdy mieszkaniec i mieszkanka Wrocławia – niezależnie od wieku czy zameldowania – może zagłosować na wybrany przez siebie projekt WBO!

Głosowanie online: na stronie www.wroclaw.pl/wbo wybierasz projekty oznaczone odpowiednim numerem, wpisujesz PESEL, numer swojego telefonu, a następnie kod SMS, którym potwierdzasz swój głos. Dlaczego głosując, podajemy PESEL? Bo jest to podstawowa informacja, na podstawie której Gmina Wrocław może zweryfikować czy nasz głos jest ważny (a przede wszystkim czy nie głosowaliśmy na więcej niż dwa projekty - jeden osiedlowy i drugi ponadosiedlowy).

Głosowanie papierowe: w wyznaczonych punktach – lista miejsc dostępna online.

Bezpieczeństwo danych: Twoje dane osobowe są chronione i wykorzystywane wyłącznie do weryfikacji głosu. 

Kolorowa fotografia wykonana podczas osiedlowego pikniku. Na leżakach rozstawionych na łące siedzą młodzi dorośli oraz dziewczynka z pomalowaną twarzą. Usmiechają się i patrzą w stronę aparatu.
zdjęcie: Anna Pazdej

Czym jest Wrocławski Budżet Obywatelski?

Wrocławski Budżet Obywatelski (WBO) to proces, który daje mieszkańcom i mieszkankom realny wpływ na decyzje dotyczące przeznaczenia części budżetu naszego miasta. Każde z nas może zgłaszać projekty mające na celu poprawę infrastruktury i jakości życia na osiedlach. WBO to nie tylko głosowanie, ale także wspólna dyskusja o tym, jak poprawić naszą przestrzeń publiczną.

Kolorowa grafika: na zielonym tle brązowe napisy: Plac Grunwaldzki i Gądów razem dla bezpieczeństwa! Wybierz projekt 229 w ramach WBO i zmień swoją najbliższą okolicę.  Walczymy o zieleń, równe chodniki, oznaczone przejścia dla pieszych oraz dogodny dojazd rowerowy w Twoim sąsiedztwie. Po prawej stronie od tekstu rysunek mężczyzny na rowerze i spacerującej kobiety. Poniżesj kod qr i napis: zagłosuj tutaj. Oraz informacja: głosowanie trwa od 27.09 do 14.09.2024 na wroclaw.pl/wbo
grafika: Ola Abramik

Projekt „Centrum Aktywności Lokalnej Plac Grunwaldzki OD NOWA” jest współfinansowany ze środków Gminy Wrocław.

Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Polityka prywatności.
Plac Grunwaldzki OD NOWA