od_nowa

Wymiennik: bezpłatny punkt wymiany ubrań

polecamy

W siedzibie Plac Grunwaldzki OD NOWA (Curie 63a) pojawiła się nowa inicjatywa - Wymiennik. Jest to bezpłatny punkt wymiany ubrań, działający od poniedziałku do piątku w godzinach 12:00-17:00. Zapraszamy zarówno do przynoszenia swoich ubrań, jak i zabierania tych, które mogą Wam się przydać. 

Kolorowa fotografia przedstawia wieszak z ubraniami na wymianę, stojący w jasnym pomieszczeniu. Młoda kobieta przegląda wiszące na nim rzeczy.
fot. Piotr Oskwarek

W naszym Centrum lubimy się dzielić. Dlatego w korytarzu naszej siedziby zostawiliśmy wieszak zwany Wymiennikiem. Jest to nic innego jak bezpłatny punkt wymiany ubrań, z którego korzystać może każda i każdy, bez względu na sytuację materialną. Wystarczy przynieść i powiesić to, co zapomniane lub już niepotrzebne bądź zabrać ze sobą coś, co wpadło nam w oko. Co jednak ważne, wymianie nie podlegają buty, bielizna i akcesoria, a przynoszone ubrania powinny być czyste i bez dziur, plam, ubytków itd.

Korzystanie z Wymiennika jest równoznaczne z akceptacją postanowień Regulaminu, który zamieszczamy poniżej. Prosimy o zapoznanie się z nim przed pozostawieniem ubrań w Centrum.

  1. Wymiennik to bezpłatny punkt wymiany ubrań, czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 12:00-17:00 w siedzibie Centrum Aktywności Lokalnej Plac Grunwaldzki OD NOWA przy ul. Skłodowskiej-Curie 63a (wejście od podwórka);
  2. Wymianie podlega odzież z wyłączeniem bielizny, obuwia oraz akcesoriów;
  3. Jeśli chcecie coś zostawić – super, a jeśli zabrać – śmiało! Nie musicie zostawiać nic w zamian. Nie ma również limitu;
  4. Jeśli wieszak jest pełny, poinformujcie o tym animatorów znajdujących się w Centrum;
  5. Pamiętajcie, aby pozostawione przez Was przedmioty były czyste i w dobrym stanie (bez dziur, plam, ubytków itp.);
  6. Prosimy o samodzielne powieszenie ubrań na wieszaku i pozostawienie po sobie porządku;
  7. Zabrania się wynoszenia pojedynczych wieszaków oraz wieszaka głównego, a także niszczenia znajdujących się na nim ubrań.

Zapraszamy do korzystania z inicjatywy i podarowania ubraniom drugiego życia!


Projekt „CENTRUM AKTYWNOŚCI LOKALNEJ PLAC GRUNWALDZKI” realizowany jest dzięki współfinansowaniu ze środków Gminy Wrocław.

Projekt „Centrum Aktywności Lokalnej Plac Grunwaldzki OD NOWA” jest współfinansowany ze środków Gminy Wrocław.

Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Polityka prywatności.
Plac Grunwaldzki OD NOWA