od_nowa

Zmień Piec! Spotkanie informacyjne dla mieszkanek i mieszkańców osiedla Plac Grunwaldzki

osiedlowe działaniapolecamy

Od początku 2021 roku na terenie osiedla Plac Grunwaldzki Gmina Wrocław wymieniła 212 kopciuchów, umożliwiając mieszkankom i mieszkańcom Grunwaldu włączenie się w ogólnomiejską akcję Zmień Piec. Już 4 sierpnia zapraszamy Was do Centrum Aktywności Lokalnej Plac Grunwaldzki OD NOWA, gdzie odbędzie się spotkanie informacyjne „Wymiana pieca w mieszkaniu komunalnym” dotyczące możliwości wymiany pieca, korzystania z dopłat oraz programów oferowanych przez miasto.

Czy wymiana pieca w mieszkaniu komunalnym jest skomplikowana? Podczas spotkania uczestnicy i uczestniczki poznają korzyści płynące z wymiany pieca i dopłaty, jakie oferuje miasto (m.in. w ramach programu KAWKA Plus), dokumenty, które należy przygotować, aby otrzymać dofinansowanie, a także historie osób, które już wymieniły piec na ekologiczne ogrzewanie. Będzie też czas na zadawanie pytań i dyskusję.

Na zdjęciu dużo małych roślinek doniczkowych. Do każdej przyczepiony kartonik z nazwą programu: zmień piec!

Jeśli chcecie pozbyć się kopciucha i wesprzeć proces walki o czyste powietrze we Wrocławiu, ale wiecie jak to zrobić, to czwartkowe spotkanie jest właśnie dla Was!

Na spotkaniu z ekspertami i ekspertkami z Gminy Wrocław poznacie:

  • korzyści płynące z wymiany pieca i dopłaty, jakie oferuje miasto;
  • ścieżkę przygotowania dokumentów dla uzyskania dofinansowania;
  • historie bohaterów, którzy wymienili piec na ogrzewanie ekologiczne;
  • będziecie mogli_ły zadać pytania i wziąć udział w dyskusji.

Kiedy?

Czwartek 4 sierpnia, godz. 17:00.

Gdzie?

CAL Plac Grunwaldzki OD NOWA, ul. Marii Skłodowskiej-Curie 63a (I piętro).

Najbliższy przystanek tramwajowo-autobusowy nazywa się Kliniki – Politechnika Wrocławska i jest położony w odległości około 140 metrów od naszej siedziby. Trasa pomiędzy przystankiem i Centrum Aktywności Lokalnej to trzy przejścia przez jezdnię – przejście dla pieszych z sygnalizacją świetlną przez ulicę Marii Skłodowskiej-Curie, przejście dla pieszych z sygnalizacją świetlną przez ulicę Łukasiewicza oraz przejście dla pieszych bez sygnalizacji świetlnej przez kolejny odcinek ulicy Łukasiewicza. Wejście w podwórze, na którym znajduje się nasza siedziba wymaga przejścia koło restauracji Pasibus, minięcia muralu i przejścia odległości około 89 metrów.

Projekt „Centrum Aktywności Lokalnej Plac Grunwaldzki OD NOWA” jest współfinansowany ze środków Gminy Wrocław.

Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Polityka prywatności.
Plac Grunwaldzki OD NOWA