od_nowa

Centrum Rozwoju i Aktywności Dzieci i Młodzieży: podsumowanie

dzieci i młodzieżedukacjasportwarsztaty

Czerwiec to czas zakończenia roku szkolnego, czyli wytężonej pracy zarówno młodszych jak i starszych, ale i czas kiedy możemy oddać się refleksji i odpoczynkowi!

Mały chłopiec stoi na stołku pod obrazem, z którego wychodzi inny chłopak.

W ramach projektu Centrum Rozwoju i Aktywności Dzieci i Młodzieży na przestrzeni ostatnich sześciu miesięcy zrealizowaliśmy 420 godzin zajęć kreatywnych, plastycznych, ruchowych, warsztatów i spotkań tematycznych, a także wyjść poza teren naszego Centrum odwiedzając ciekawe miejsca we Wrocławiu; parki, place zabaw, parki rozrywki czy instytucje kultury.

Czas w naszym Centrum spędzaliśmy na wielu kreatywnych działaniach; rozwijaniu umiejętności plastycznych, ruchowych, sensorycznych, logicznych, wspólnym tworzeniu gier i rozgrywek czy wspólnym gotowaniu.

Zorganizowaliśmy również trzy cykle zajęć: warsztaty ceramiczne w zaprzyjaźnionym Zakwas Studio, część cyklu warsztatów kreatywnych z Agatą Iżykowską-Uszczyk pt. „Subiektywny Przewodnik Śladami Zmysłów” oraz spotkania relaksacyjne z psycholożką Agnieszką Kozak.

Mała dziewczynak spogląda w lustro wieloktornie powielające jej odbicie.

Razem z najmłodszymi mieszkankami i mieszkańcami Grunwaldu odwiedziliśmy Hydropolis, park rozrywki GoAir, Muzeum Iluzji, Centrum Sztuki Wro, Ogród Botaniczny, Halę Stulecia oraz Muzeum Archeologiczne gdzie braliśmy udział m.in. w oprowadzaniach, warsztatach i lekcjach muzealnych.

Nasze Centrum cały czas się zmienia — reagujemy na różne potrzeby naszych uczestników i uczestniczek i szukamy nowych rozwiązań, tak aby każdy znalazł dla siebie przestrzeń do rozwoju i czuł się u nas bezpiecznie. Od początku marca dołączyło do nas 38 nowych uczestników i uczestniczek pochodzących z Ukrainy, z czego grupa 15 dzieci uczęszcza na zajęcia regularnie — z tego powodu nawiązaliśmy współpracę z osobami, które ułatwiają nam komunikację i towarzyszą podczas codziennych zajęć.

Grupa dzieci siedzi przy dużym stole w pracowni ceramicznej. Ozdabiają wcześniej ulepione przez siebie dzieła.


Projekt „Centrum Rozwoju i Aktywności Dzieci i Młodzieży” współfinansowany jest ze środków Gminy Wrocław.

Projekt „Centrum Aktywności Lokalnej Plac Grunwaldzki OD NOWA” jest współfinansowany ze środków Gminy Wrocław.

Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Polityka prywatności.
Plac Grunwaldzki OD NOWA