od_nowa

Cyfrowa Akademia Seniora

Centrum Aktywności Lokalnej Plac Grunwaldzki OD NOWA

Zapraszamy wszystkich seniorów i seniorki do udziału w nowym cyklu z trenerem Konradem Kocjanem, który dedykujemy wykorzystaniu technologii w codziennym życiu. W ramach bezpłatnych zajęć odbędą się warsztaty wzmacniające kompetencje cyfrowe oraz wycieczka do instytucji kultury. Wrześniowe spotkania realizujemy we współpracy z firmą PwC. 

Zapraszamy do Centrum Aktywności Lokalnej Plac Grunwaldzki na cykl zajęć kierowanych do osób w późnej dorosłości, podczas których będziemy wzmacniać swoje kompetencje cyfrowe i rozmawiać o roli technologii w codziennym życiu. W ramach zajęć zostaną zorganizowane 3 spotkania warsztatowe oraz 1 wycieczka do dwóch instytucji kultury. 

Kolorowa grafika: na błękitnym tle czarny napis: cyfrowa akademia seniora. poniżej niebieski napis na białym tle: warsztaty i wycieczka do instytucji kultury. Obok tekstu kolorowe, proste rysunki monitorów, kursowa myszki czy ikony internetu.
grafika: Aleksandra Błędowska

Warsztaty poprowadzi trener Konrad Kocjan. Porozmawiamy o zagrożeniach internetowych i skutecznych metodach ochrony danych osobowych, a także o bezpiecznych sposobach korzystania z social mediów. Nauczymy się zakładać konta w mediach społecznościowych, zarządzać prywatnością oraz poznamy najważniejsze funkcje Facebooka oraz Instagrama. Udział w zajęciach umożliwi nie tylko naukę obsługi nowych technologii, ale także zbudowanie pewności siebie w korzystaniu z narzędzi, które dostępne są na „wyciągnięcie ręki” w sieci. 

Odwiedzimy również 2 instytucje kultury: Centrum Sztuki WRO oraz IP Studio, które działają z wykorzystaniem nowych technologii i nowych mediów. Podczas wizyty obejrzymy aktualne ekspozycje, ale również porozmawiamy z ich przedstawicielami o związku technologii i sztuki. 

Cykl „Cyfrowa Akademia Seniora” realizujemy we współpracy z naszym partnerem, firmą PwC. 

Harmonogram spotkań:

  • 5.09.2024, 12:00-14:00 | Warsztat dotyczący zdrowia i technologii oraz mediów społecznościowych

    Warsztat poświęcony wykorzystaniu technologii w dbaniu o zdrowie i kondycję fizyczną oraz korzystania z mediów społecznościowych w celu budowania relacji, dzielenia się pasjami i uczestnictwa w społeczności online. Podczas spotkań uczestnicy i uczestniczki dowiedzą się, jak technologia może wspierać w utrzymaniu zdrowego trybu życia, a także jak założyć konto na Facebooku, Instagramie, jak bezpiecznie korzystać z tych platform oraz jak wykorzystać je do komunikacji z rodziną, znajomymi czy poszukiwania ciekawych wydarzeń.

  • 12.09.2024, 12:00-14:00 | Warsztat dotyczący cyfrowego dziedzictwa i genealogii

    Spotkanie poświęcone wykorzystaniu technologii do badania własnego rodowodu i odkrywania historii rodziny. Uczestnicy i uczestniczki mogą dowiedzieć się, jak korzystać z różnych stron internetowych i baz danych genealogicznych, jak prowadzić badania genealogiczne oraz jak dokumentować i dzielić się ze swoimi bliskimi odkryciami dotyczącymi historii rodziny.

  • 13.09.2024, 12:00-15:30 | Wycieczka do Centrum Sztuki WRO i IP Studio | !!UWAGA!! Z powodu złych warunków pogodowych wycieczka zostaje odwołana. Odbędzie się w nowym terminie: 25.10.2024, 12:00-15:30

    Podczas wizyty odwiedzimy dwie przestrzenie wystawiennicze, które działają z wykorzystaniem nowych technologii i nowych mediów. Wpadniemy z wizytą do Centrum Sztuki WRO, gdzie uczestnicy i uczestniczki będą mieli okazję zapoznać się z najnowszymi projektami cyfrowymi, performatywnymi oraz projekcjami immersyjnymi. Odwiedzimy również IP Studio, gdzie uczestnicy będą mieli możliwość odwiedzenia przestrzeni, która integruje sztuki wizualne i performatywne poprzez dźwięk, wideo i architekturę. 

  • 19.09.2024, 12:00-14:00 |  Warsztat dotyczący cyberbezpieczeństwa z ekspertem z firmy PwC | !!UWAGA!! Warsztat odbędzie się w nowym terminie: 10.10.2024, 12:00-14:00

    Warsztat poświęcony bezpiecznemu korzystaniu z internetu. Uczestnicy i uczestniczki poznają zasady korzystania z komputera, ze szczególnym naciskiem na bezpieczeństwo poruszania się w sieci i ochroną przed oszustwami internetowymi, w tym zwłaszcza z wyłudzaniem danych (tzw. phishing), podszywaniem się pod zaufane podmioty (tzw. spoofing), a także stosowanymi przez oszustów manipulacjami. Spotkanie współprowadzić będzie osoba ekspercka z firmy PwC, która w przystępny sposób wytłumaczy skomplikowane zagadnienia. 

  • 14.11.2024, 12:00-14:00 | Dodatkowy warsztat dotyczący cyberbezpieczeństwa z ekspertem z firmy PwC

Warsztaty z wykorzystania technologii w codziennym życiu odbywać się będą w każdy czwartek w dniach 5-19 września w godzinach, 12:00 - 14:00 w przestrzeni Centrum Aktywności Lokalnej Plac Grunwaldzki, ul. Marii Skłodowskiej Curie 63a (I piętro, wejście od podwórka)

Wycieczka do dwóch instytucji kultury odbędzie się 13 września i potrwa w godzinach 12:00-15:30. Zapisanym osobom zostanie przekazany szczegółowy harmonogram wizyt oraz miejsce zbiórki. 

Jak wziąć udział w cyklu?

Udział w spotkaniach jest bezpłatny, a jedynym warunkiem jest wcześniejsze zapisanie się. Zapisy na zajęcia przyjmujemy na dwa sposoby:

Wzięcie udziału w cyklu jest równoznaczne z akceptacją zapisów regulaminu

O prowadzącym:

Kolorowa fotografia przedstawia łysego mężczyznę z brodą i pewnym siebie uśmiechem, stojącego przed dwubarwną ceglaną ścianą. Ubrany jest w czarną marynarkę, koszulkę i spodnie.
zdjęcie: materiały organizatora

Konrad Kocjan - jest w trakcie szkolenia terapeutycznego w nurcie integratywnym Wrocławskiego Instytutu Psychoterapii. Kończy studia psychologiczne ze specjalnością kliniczną na SWPS. Uczestniczył w licznych szkoleniach z zakresu psychologii i pomocy psychologicznej. Skończył kurs Treningów poznawczych dla seniorów. Trener Umiejętności Społecznych. W pracy interesuje go wzmacnianie silnych stron oraz motywacji, co jest silnie związane z psychologią pozytywną. Co tu dużo mówić: stara się, by szklanka była do połowy pełna :) Absolwent socjologii oraz komunikacji wizerunkowej na Uniwersytecie Wrocławskim. Nie lubi nudy, za to lubi się uczyć nowych rzeczy, szczególnie w pracy z innymi. W wolnych chwilach słucha muzyki z winyla i gotuje. Stały bywalec koncertów Magdy Umer i poezji śpiewanej. Dumny właściciel dwóch psiaków – Tymka oraz Franka.


Działania w ramach „Cyfrowa Akademia z PwC” realizowane są ze środków Fundacji PwC.

Plac Grunwaldzki OD NOWA to Centrum, w ramach którego dwa główne programy - Centrum Aktywności Lokalnej na Placu Grunwaldzkim oraz Centrum Rozwoju i Aktywności Dzieci i Młodzieży - współfinansowane są ze środków Gminy Wrocław. www.wroclaw.pl

Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Polityka prywatności.
Plac Grunwaldzki OD NOWA