od_nowa

Darmowe badania densytometryczne

seniorzy

Ośrodek Badań Klinicznych Synexus we Wrocławiu organizuje bezpłatne badania densytometryczne. Zapraszamy wszystkie kobiety w wieku 60-90 lat, które do tej pory nie leczyły się na osteoporozę.

Zadzwoń i umów się na wizytę: 880 573 606

Kolorowa, kwadratowa grafika zapraszająca na darmowe badania gęstości kości. W górnym lewym rogu logo Ośrodka Badań Klinicznych Synexus. Poniżej Duży napis "Osteoporoza?" i mniejszy tekst: "Ośrodek Badań Klinicznych Synexus we Wrocławiu organizuje bezpłatne badania densytometryczne. Zapraszamy wszystkie kobiety w wieku 60-90 lat, które do tej pory nie leczyły się na osteoporozę. Zadzwoń i umów się na wizytę: 880 573 606. Densytometria jest jednym z podstawowych badań wykorzystywanych w diagnostyce osteoporozy, które służy do oceny gęstości mineralnej kości. Pomaga ocenić ryzyko złamań kości, wskazuje czy należy rozpocząć leczenie osteoporozy. Wyniki badania DXA są podstawą zakwalifikowania do programu leczenia osteoporozy." U dołu grafiki zdjęcie czterech roześmianych seniorek.

Osteoporoza to choroba, która powoduje, że z czasem kości stają się słabe i łamliwe. Mówi się, że jest „cichą chorobą”, gdyż do czasu pierwszego złamania lub pęknięcia kości przebiega bezobjawowo.

Przyczyną osteoporozy są zwykle zmiany hormonalne lub niedobór wapnia bądź witaminy D. Kobiety, które przeszły menopauzę, są w grupie podwyższonego ryzyka z uwagi na niższy poziom estrogenu.

Projekt „Centrum Aktywności Lokalnej Plac Grunwaldzki OD NOWA” jest współfinansowany ze środków Gminy Wrocław.

Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Polityka prywatności.
Plac Grunwaldzki OD NOWA