od_nowa

Dołącz do akcji charytatywnej #ŁadneMorsy!

polecamy

Z okazji Światowego Dnia Dobroczynności #GivingTuesday obchodzonego 28 listopada, organizujemy akcję charytatywną pod hasłem #ŁadneMorsy.

W tym przedświątecznym czasie, na przekór zakupowemu szaleństwu, chcemy zachęcić Was do dzielenia się dobrem i promować idee #GivingTuesday. Dlatego zapraszamy do wspólnej mobilizacji w szczytnym celu.

Kolorowa, pozioma grafika. Na różowym tle granatowy napis "Dołącz do akcji charytatywnej ładne morsy i chodź morsować z nami". Po lewej stronie zdjęcie młodej kobiety w czapce i rękawiczkach, zanurzonej w przeręblu.
projekt graficzny: Aleksandra Abramik

Szczegóły akcji

Celem akcji jest zebranie minimum 20 tys. zł., a zgromadzone środki zostaną przeznaczone na program opieki wytchnieniowej. Program skierowany jest do seniorów i seniorek, którzy poświęcają swój czas i siły na opiekę nad innymi osobami zależnymi. To grupa społeczna, która rzadko upomina się o swoje potrzeby, a mimo podeszłego wieku sprawują opiekę fizyczną i psychiczną nad bliską osobą. Wytchnienie jest im szczególnie potrzebne, aby móc zregenerować siły i zadbać o swoją równowagę psychofizyczną.

W ramach programu chcemy sfinansować zajęcia i aktywności dla seniorów i seniorek – opiekunów, przy jednoczesnym zapewnieniu w tym czasie opieki nad osobami, którymi się zajmują. 

Posłuchajcie, jak o celu zbiórki opowiada prezeska Ładnych Historii Maria Zięba.

Finałem akcji będzie wspólne morsowanie 3 grudnia w dwóch lokalizacjach – na kąpielisku Morskie Oko we Wrocławiu i nad zalewem w Dziećmorowicach!

Jak możesz przyłączyć się do akcji?

  • 3 grudnia spotkajcie się z nami, zamorsujcie i dorzućcie do puszki w jednej z dwóch lokalizacji – we Wrocławiu lub w Dziećmorowicach. Tego dnia zobaczycie w wodzie również część ekipy Ładnych Historii! 
  • Możecie zamorsować w swoim ulubionym miejscu, opublikować zdjęcie z #ŁadneMorsy i #GivingTuesdayPL i dorzucić się do wirtualnej puszki na zrzutce: zrzutka.pl/8938sf
  • Nie morsujecie? Tym bardziej kibicujcie innym. Przyjdźcie, napijcie się z nami herbaty, dorzućcie do puszki na miejscu lub dokonajcie wpłaty online.

Dołączcie ido akcji i wesprzyjcie zbiórkę!

Projekt „Centrum Aktywności Lokalnej Plac Grunwaldzki OD NOWA” jest współfinansowany ze środków Gminy Wrocław.

Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Polityka prywatności.
Plac Grunwaldzki OD NOWA