od_nowa

Fundacja

Inicjatywę Plac Grunwaldzki OD NOWA zainicjowała i prowadzi Fundacja Ładne Historie, której zespół współpracuje z mieszkankami i mieszkańcami osiedla, lokalnymi liderami i grupami oddolnymi, a także instytucjami i placówkami, dla których Plac Grunwaldzki jest sercem Wrocławia.

Masz pytania? Skontaktuj się z nami! placgrunwaldzki@ladnehistorie.pl

Adres:
Plac Grunwaldzki OD NOWA
ul. Marii Skłodowskiej-Curie 63a
tel. 71 757 15 87

Fundacja Ładne Historie to organizacja powołana w wyniku współpracy grupy animatorów, artystów, kuratorów, aktywistów i promotorów kultury. Naszym strategicznym celem jest kreowanie zmiany w myśleniu o edukacji kulturowej i społecznej, a także rozwijanie nowych narzędzi służących jej realizacji poprzez organizację interdyscyplinarnych działań. Nasze projekty opieramy na znajomości lokalnych potrzeb i kontekstów, realizujemy je w trybie wieloletnim, a każde z działań ma zachęcać uczestników do aktywnej postawy. Naszą pracę opieramy o relacje, budujemy poczucie tożsamości i więzi z tym, co lokalne, bliskie i istotne. Działania planujemy w taki sposób, by przyczyniały się do poprawy dostępności, różnorodności i innowacyjności oferty kulturalnej i społecznej. Nasz zróżnicowany program realizujemy z przekonania, że kultura ma nie tylko wzmacniać, integrować i budować lokalne społeczności, ale również wpływać na poprawę jakości i warunków, w których one funkcjonują na co dzień. Wierzymy, że to właśnie kultura – otwarta, dostępna i wynikająca z lokalnych potrzeb – jest narzędziem do kreowania pozytywnej zmiany społecznej w polskich regionach, miastach i na osiedlach.

Projekt „Jak powstawał Plac Grunwaldzki? Wirtualne kompendium wiedzy o naszym osiedlu” stanowi rozwinięcie naszych w naszej ulubionej okolicy Wrocławia - jest to działanie, które zrealizowaliśmy w ramach programu Mikrogranty NGO, którego operatorami są Dolnośląska Federacja Organizacji Pozarządowych, Centrum Ds. Katastrof i Klęsk Żywiołowych „Tratwa”, Fundacja Wspierania Organizacji Pozarządowych „Umbrella” oraz Strefa Kultury Wroclaw.

Dane fundacji

Fundacja Ładne Historie | www.ladnehistorie.pl
ul. Al. Niepodległości 12a/1, 58-100 Świdnica
KRS 0000640105 | REGON 365551622 | NIP 8842769171
Facebook iconInstagram icon

Projekt „Centrum Aktywności Lokalnej Plac Grunwaldzki OD NOWA” jest współfinansowany ze środków Gminy Wrocław.

Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Polityka prywatności.
Plac Grunwaldzki OD NOWA