od_nowa

Jesienią weź miasto w swoje ręce! 1 września ruszają ekspresowe Mikrogranty

osiedlowe działaniapolecamy

Osiedlowe spacery historyczne, wieczorki literackie, międzypokoleniowe spotkania z rękodziełem, a może cykl ekologicznych warsztatów na podwórku? Wrocławski Instytut Kultury wraz z Fundacją Umbrella ogłaszają harmonogram konsultacji i od 1 września zapraszają do udziału w ostatnim w tym roku naborze do Mikrograntów! Jesień we Wrocławiu to szansa na zrealizowanie kilkudziesięciu nowych pomysłów.

Poszukiwanie propozycji na nowe osiedlowe projekty w nadchodzącej odsłonie Mikrograntów potrwa od 1 do 15 września. Przez dwa tygodnie będzie można przesłać pomysły działań z zakresu animacji, rekreacji, aktywizacji społecznej, edukacji, związanych z wszystkimi dziedzinami sztuki oraz innych o charakterze kulturotwórczym – najważniejsze, by propozycje angażowały do wspólnego działania mieszkańców i mieszkanki najbliższej okolicy! 

Jak co roku istotnym elementem wrześniowego naboru jest czas. – Zbliżający się nabór nazywamy „ekspresowym”, ponieważ na realizację Waszych pomysłów jesienią będziemy mieć mało czasu – od ogłoszenia wyników naboru na początku października, do ostatniego dnia na zakończenie projektów miną tylko nieco ponad dwa miesiące! Warto więc od razu przygotować się do dość szybkiego działania! – tłumaczą organizatorzy naboru.

grafika kwadrat mikrogranty 2022 nab r3

Warto również pamiętać, by zgłaszane do naboru propozycje zachęcały do wspólnego działania lokalne społeczności i pomagały w zacieśnianiu sąsiedzkich relacji. Obok jesiennych spotkań „na żywo” wciąż przeprowadzać będzie można działania w sieci i organizować wydarzenia hybrydowe. Projekty realizowane muszą być w głównej mierze na terenie Wrocławia, jednak w naborze mogą wziąć udział również wrocławianie i wrocławianki bez stałego meldunku w mieście. Daje to możliwość uczestnictwa osobom z doświadczeniem migranckim czy uchodźczym.

Trzy ścieżki do wyboru

Nabór do Mikrograntów niezmiennie podzielony jest na trzy ścieżki: dla osób fizycznych (również tych prowadzących działalność gospodarczą) i grup nieformalnych, dla grup młodzieżowych, czyli osób od 13 do 21 roku życia, a także dla organizacji pozarządowych działających do 5 lat oraz starszych, których przychód za ostatni, zamknięty rok obrotowy nie przekroczył 3 tysięcy złotych brutto. 

Wybrane projekty otrzymają wsparcie finansowe (od 1 do 10 tysięcy złotych brutto w zależności od ścieżki), a także pomoc organizacyjną, promocyjną, administracyjną i logistyczną. Jak zgłosić swoją propozycję? Wystarczy wypełnić specjalny formularz, który od 1 do 15 września dostępny będzie na stronie www.wroclaw.pl/mikrogranty.

trzy  cie ki mikrogranty 2022 nab r3

Mikrogranty krok po kroku

Osoby, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z programem, lub chcą odświeżyć swoją wiedzę, jeszcze przed startem naboru mogą wziąć udział w spotkaniach informacyjnych organizowanych zarówno online, jak i na żywo. W sieci zaplanowano trzy transmisje – pierwsze z nich poświęcone ścieżce dla osób fizycznych i grup nieformalnych transmitowane zostanie 23 sierpnia. Dzień później, 24 sierpnia, będzie można dowiedzieć się więcej o Mikrograntach NGO. Z kolei o szczegółach Mikrograntów młodzieżowych posłuchać będzie można 25 sierpnia. Każde spotkanie transmitowane będzie na facebookowym profilu Mikrograntów od godziny 17:30. 

Jeszcze w sierpniu będzie można wziąć udział również w spotkaniu informacyjnym na żywo. O szczegółach każdej ze ścieżek koordynatorzy opowiedzą 30 sierpnia od godziny 17:30 w Centrum Sektor 3 (ul. Legnicka 65) – udział jest bezpłatny i nie trzeba się rejestrować.  

To jednak nie koniec możliwości na poszerzenie swojej wiedzy o Mikrograntach. Przez cały czas trwania naboru można będzie skorzystać z mailowych oraz telefonicznych konsultacji z koordynatorami
i koordynatorkami zespołów Wrocławskiego Instytutu Kultury i Fundacji Umbrella. Na początku września odbędą się również specjalne warsztaty i szkolenia poświęcone każdej ze ścieżek. Zajęcia nie tylko umożliwią bliższe zapoznanie się z zasadami programu, a także pomogą lepiej poznać wymagania i formularz wniosku, który wypełniany jest przy zgłoszeniu projektu. Dokładne terminy szkoleń oraz przydatne dokumenty można znaleźć na stronach poszczególnych ścieżek:

Więcej informacji:

www.wroclaw.pl/mikrogranty/  
www.facebook.com/mikrogranty  

Projekt „Centrum Aktywności Lokalnej Plac Grunwaldzki OD NOWA” jest współfinansowany ze środków Gminy Wrocław.

Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Polityka prywatności.
Plac Grunwaldzki OD NOWA