Konferencja: animacja outdoorowa
Partnerstwo osiedlowe „Nasz Grunwald” serdecznie zaprasza na outdoorową konferencję wieńczącą projekt „Animacja outdoorowa – koncepcja działań edukacyjnych i animacyjnych przez przyrodę i w przyrodzie” multiplikacja dobrych praktyk Funduszu Pomocowego Fundacji Edukacja dla Demokracji, którą kierujemy do animatorów, pedagogów, nauczycieli i wszystkich osób zainteresowanych alternatywnymi formami edukacji.
Kiedy i gdzie?
19 czerwca 2023, godz. 9- 12.30
Łąka uniwersytecka- kampus grunwaldzki uczelni ul. Szczytnicka 30-37, wejście ulicą Strubicza do podwórka.
Stowarzyszenie Edukacji Krytycznej we współpracy z Uniwersytetem Wrocławskim przez ostatnie dziesięć lat zrealizowało dziesiątki działań edukacyjno- kulturalnych w przyrodzie, na ulicach i placach, a nawet dachach. Słowem outdoor! Gry terenowe, wyprawy edukacyjne, zadania grupowe i indywidualne, pikniki i koncerty…. mamy narzędzia, metody i doświadczenie, którymi chcemy się podzielić. W projekcie stworzyliśmy kolorowy, poręczny narzędziownik w postaci edukacyjnego boxu, opowiemy, jak z niego skorzystać i każdy z uczestników otrzyma go jako prezent. Przedstawimy wyniki naszych badań, podcasty i rekomendacje. Bądźcie z nami na łące! Czekamy na Was z leżakami, kocykami, z dzbankami z lemoniadą, truskawkami i pizzą!
Program:
- 9.00-10.00 Przywitanie uczestników: koordynatorka dr Kamila Kamińska, prezeska SEK, Uniwersytet Wrocławski Narzędziownik i podcasty: mgr Joanna Wyrwa – prezentacja Omówienie wyników badań
-
10.00-11.00 Praktyczny warsztat: Tutoring rówieśniczy we wspieraniu migrantów
prowadzenie mgr Hanna Achremowicz, pedagog, Uniwersytet WrocławskiTutoring rówieśniczy cieszy się w ostatnich latach rosnącą popularnością. Jako narzędzie edukacji nieformalnej pozwala na zaangażowanie uczniów i uczennic do dzielenia się wiedzą, umiejętnościami i zainteresowaniami. Wymaga jednak pewnego rodzaju wsparcia i superwizji e strony dorosłych. Podczas warsztatu podejmiemy temat tutoringu rówieśniczego i tego, w jaki sposób można wykorzystywać go we wspieraniu migrantów. Uczestnicy i uczestniczki warsztatu poznają narzędzia wspierające nauczyciela we wprowadzaniu tutoringu rówieśniczego w swojej szkole i będą mieli okazję dostosować je do specyficznych potrzeb swojej placówki.
-
11.00-12.00 Praktyczny warsztat: Outdoor education
prowadzenie dr Agnieszka Janik, pedagog, Uniwersytet WrocławskiW czasie warsztatu uczestnicy_czki będą mieli okazję doświadczyć natury różnymi zmysłami, poznają ćwiczenia sprzyjające budowaniu więzi z naturą oraz ćwiczenia umożliwiające wnikliwą obserwację świata przyrody. Dodatkową inspiracją będzie zapoznanie z eko artystami i ich twórczością. Warsztat pogłębiający wiedzę o narzędziach pracy w ramach edukacji outdoorowej.
Przekazanie certyfikatów uczestnictwa i narzędziowników
- 12.00
Relax na łące do woli.
Doładowanie energii sąsiedzką, kraftową kawą od Za Rogiem. Wymiana doświadczeń, refleksje.
Zapisy:
odpowiedzialnosc@uwr.edu.pl Udział jest bezpłatny.
Organizatorzy:
Stowarzyszenie Edukacji Krytycznej, Fundacja Edukacja dla Demokracji
Partnerzy:
Uniwersytet Wrocławski Biuro Odpowiedzialności Społecznej, Fundacja Ładne Historie
Zadanie dofinansowano w ramach Funduszu Pomocowego dla Organizacji Pozarządowych oraz Inicjatyw Obywatelskich 2022-2023” to program Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności prowadzony we współpracy z Fundacją Edukacja dla Demokracji.