od_nowa

Kreatywnie na Parkowej – letnie działania wyrównujące szanse dzieci i młodzieży

Działania Fundacji Ładne Historie na wrocławskim osiedlu Plac Grunwaldzki mają wiele form – z lokalną społecznością pracujemy zarówno w naszej przestrzeni przy ulicy Marii Skłodowskiej-Curie 63a, na podwórkach i skwerach osiedlowych, ale z naszą ofertą edukacyjną jesteśmy obecni także w przestrzeniach placówek i ośrodków, które znajdują się na Placu Grunwaldzki i w jego okolicy.

Mały chłopiec siedzi przy stole, na którym rozłożone są kredki, flamastry i kartki papieru. Chłopiec moczy pędzel w kubeczku z wodą. Będzie malował leżące przed nim kawałki drewna.
fot. Marta Sobala

Kreatywnie na Parkowej

Jednym z kolejnych działań, które tego lata realizujemy, jest projekt „Kreatywnie na Parkowej – cykl działań wyrównujących szanse dzieci i młodzieży”. Dzięki wsparciu Urzędu Miasta Wrocławia mamy możliwość wesprzeć Zespół Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych „Dziecięcy Dom”, który znajduje się w najbliższej okolicy osiedla. Na projekt składa się cykl zajęć edukacyjno-animacyjnych oraz ruchowo-integracyjnych przygotowanych z myślą o wychowankach wyżej wymienionej placówki.

Naszym celem jest zapewnienie wychowankom komplementarnej oferty pozwalającej na wsparcie rozwoju ich kreatywności i umiejętności plastycznych przy jednoczesnym dbaniu o ich kondycję fizyczną i ruch, które są niezmiernie ważne dla samopoczucia i odporności dzieci. Wszystkie zajęcia prowadzone będą na terenie placówki przy ulicy Parkowej 2 – zarówno w przestrzeni samego budynku, jak i na przylegającym do niego terenie zielonym. W ramach zaplanowanego przez nas cyklu łącznie zrealizujemy 21 godzin zajęć edukacyjno-animacyjnych oraz 21 godzin zajęć ruchowo-integracyjnych.

Program działań

Zajęcia odbędą się według poniższego harmonogramu:

 • WTOREK 29 czerwca (17:00-20:00) – zajęcia ruchowo-integracyjne
 • CZWARTEK 1 lipca (17:00-18:30) – zajęcia ruchowo-integracyjne (pierwsza grupa)
 • SOBOTA 3 lipca (09:00-12:00) – zajęcia edukacyjno-animacyjne
 • PONIEDZIAŁEK 5 lipca (16:30-19:30) – zajęcia edukacyjno-animacyjne
 • WTOREK 6 lipca (17:00-20:00) – zajęcia ruchowo-integracyjne
 • CZWARTEK 8 lipca (18:30-20:00) – zajęcia ruchowo-integracyjne (tylko druga grupa)
 • SOBOTA 10 lipca (09:00-12:00) – zajęcia edukacyjno-animacyjne
 • WTOREK 13 lipca (17:00-20:00) – zajęcia ruchowo-integracyjne
 • PONIEDZIAŁEK 19 lipca (16:30-19:30) – zajęcia edukacyjno-animacyjne
 • WTOREK 20 lipca (17:00-20:00) – zajęcia ruchowo-integracyjne
 • PONIEDZIAŁEK 26 lipca (16:30-19:30) – zajęcia edukacyjno-animacyjne
 • SOBOTA 31 lipca (09:00-12:00) – zajęcia edukacyjno-animacyjne
 • PONIEDZIAŁEK 2 sierpnia (16:30-19:30) – zajęcia edukacyjno-animacyjne
 • WTOREK 3 sierpnia (17:00-20:00) – zajęcia ruchowo-integracyjne
 • CZWARTEK 5 sierpnia (17:00-20:00)– zajęcia ruchowo-integracyjne

W ramach całego pakietu przeprowadzimy tygodniowo jedne trzygodzinne zajęcia ruchowo-integracyjne oraz jedne trzygodzinne zajęcia edukacyjno-animacyjne – każdorazowo w grupach do piętnastu osób (w przypadku zmiany obostrzeń epidemiologicznych na łagodniejsze, ilość dzieci w grupie mogą zostać zwiększone, każdorazowo jednak z zachowaniem wszelkich środków bezpieczeństwa sanitarnego – w tym przypadku środki te zapewnia Zespół Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych „Dziecięcy Dom”).

Grupka dzieci w niedużym pomieszczeniu. Zwrócone są w stronę prowadzącej zajęcia. Krzyczą i szczerzą zęby. To ćwiczenie podczas warsztatu o emocjach.
fot. Marta Sobala


Zajęcia dla wychowanków Zespołu Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych „Dziecięcy Dom” realizowane są w ramach prowadzonego przez Fundację Ładne Historie projektu „Kreatywnie na Parkowej – cykl działań wyrównujących szanse dzieci i młodzieży”.
Projekt dofinansowany jest ze środków Gminy Wrocław.

Logotyp Gminy Wrocław: biały napis "Wrocław" na czarnym tle, obok czarny napis "miasto spotkań" na białym tle

Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Polityka prywatności.

Polityka prywatności