od_nowa

Mapa handlowo-usługowa Osiedla Plac Grunwaldzki we Wrocławiu

Niniejsza mapa powstała w ramach realizowanego przez Fundację Ładne Historie projektu „Plac Grunwaldzki OD NOWA - mapowanie najbliższego otoczenia”. Projekt ten został zrealizowany dzięki dofinansowaniu ze środków Urzędu Miasta Wrocławia.

Wszystkie drogi prowadzą na Plac Grunwaldzki – osiedle kojarzone przede wszystkim z niesamowitą architekturą, studentami i studentkami oraz symbolicznym dla Wrocławia Mostem Grunwaldzkim. Jednak historia tego miejsca także wiąże się z handlem. Na przestrzeni kilku dekad znajdowały się tutaj szaberplac, namiot „Goliat” i targowisko, które w pamięci mieszkanek i mieszkańców osiedla zapisało się jako miejsce rozmów, rozwijania sąsiedzkich przyjaźni i pielęgnowania osiedlowych relacji. Nic więc dziwnego, że trzydziesta rocznica otwarcia namiotu „Goliat” zainspirowała nas do przyjrzenia się lokalnym punktom handlowo-usługowym i zebrania ich w jedną, przyjazną mieszkańcom i mieszkankom Grunwaldu mapę.

Wszystkie punkty podzieliliśmy na kilka wymienionych poniżej kategorii, a każda z nich ma przypisany do siebie kolor. Korzystanie z mapy jest bardzo proste – swoje poszukiwania punktów możecie rozpocząć od wyboru kategorii, która Was interesuje. Po jej kliknięciu na mapie zobaczycie znaczniki, które wskazują lokalizację wszystkich podmiotów objętych daną kategorią (na przykład: po kliknięciu kategorii „WARZYWNIAKI” na mapie pojawią się sklepy warzywno-owocowe oznaczone kolorem zielonym). Dodatkowo po kliknięciu kolorowego znacznika na mapie pojawi się okienko z danymi kontaktowymi danego lokalu. Z mapy możecie także korzystać wybierając nazwę danego punktu z listy pod mapą – po kliknięciu na nią na mapie pojawi się znacznik wskazujący lokalizację danego punktu.

Mamy nadzieję, że nasza mapa będzie cały czas rosnąć i systematycznie będą pojawiać się na niej kolejne miejsca! Jeśli właśnie otwierasz nowy sklep lub punkt usługowy na Placu Grunwaldzkim (lub zauważyłeś/łaś, że prowadzone przez Ciebie miejsce nie jest oznaczone na naszej mapie) – zgłoś się do nas wypełniając formularz.

Indeks miejsc

kawiarnie

usługi

sklepy spożywcze

zdrowie

restauracje

piekarnie i cukiernie

warzywniaki

Projekt „Centrum Aktywności Lokalnej Plac Grunwaldzki OD NOWA” jest współfinansowany ze środków Gminy Wrocław.

Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Polityka prywatności.
Plac Grunwaldzki OD NOWA