od_nowa

Nowe zasady funkcjonowania przestrzeni Nauczycielska 8/4

doroślidzieci i młodzieżedukacja

Zmieniamy się dla Was! Dlaczego? Bo uczymy się Waszych potrzeb, a w gronie partnerstwa lokalnego Nasz Grunwald zależy nam na tym, by Nauczycielska 8/4 była przestrzenią dopasowaną do Waszych oczekiwań. Co dalej? Jak Nauczycielska funkcjonować będzie latem tego roku? Odpowiedzi na wasze pytania zebraliśmy w poniższym tekście!

img 3423

Do tej pory prowadziliśmy coworking w tygodniu przez cztery godziny dziennie i mieliśmy czas, aby sprawdzić zapotrzebowanie na tego typu ofertę. Widzimy, że prowadzone przez nas miejsce się rozwija w nowym kierunku — nasze obserwacje i rozmowy z Wami wskazują na to, że potrzebujecie więcej wsparcia językowego, psychologicznego i doradczego, a sama funkcja biurek na godziny nie jest dla Was priorytetem. 

Idzie nowe!

Jakie? Sprawdźcie aktualne obszary działania Nauczycielskiej 8/4 - oczywiście udział we wszystkich jest bezpłatny.

 • Coworking - biurko na godziny od czerwca nadal można skorzystać z dostępu do biurka i WIFI, ale w innych godzinach u naszych partnerów na osiedlu: Zakwas Studio, ul. Szczytnicka 40 / 1B oraz Odra Centrum,  Wybrzeże Juliusza Słowackiego 5B, tuż obok mostu Grunwaldzkiego. Zapraszamy wszystkim chętnych do kontaktu i rezerwacji biurka w godzinach 11.00-18.00 od poniedziałku do piątku pod mailem: nauczycielska8.4@gmail.com lub przez formularz https://bit.ly/Nauczycielska8_4COWORK. Korzystanie z miejsca jest bezpłatne, ale obowiązuje rejestracja. 

 • Organizacja spotkania w przestrzeni przy ul. Nauczycielskiej 8/4. Rezerwacja przez formularz rejestracyjny: https://bit.ly/Nauczycielska8_4COWORK] lub przez email: nauczycielska8.4@gmail.com

 • Bezpłatne doradztwo zawodowe:
  Osoby, które potrzebują doradztwa w zakresie pisania życiorysu, CV, poszukiwania pracy, tworzenia profilu na portalu LinkedIn zapraszamy na spotkanie z pasjonatką rozwoju osobistego, która od ponad 10 lat zajmuje się edukacją osób dorosłych. Możliwe są konsultacje indywidualne lub grupowe.

  Zapewniamy tłumaczenie. Możliwe są także konsultacje w języku angielskim z pominięciem tłumaczenia.

  Obowiązkowa rezerwacja terminu pod mailem nauczycielska8.4@gmial.com lub numerem: (+48) 537 735 811 (UA, RU, PL)

 • Bezpłatne wsparcie psychologiczne dla dorosłych:
  Osoby potrzebujące wsparcia psychologicznego zapraszamy na bezpłatne zajęcia grupowe i indywidualne. Nasza przestrzeń jest przytulna, zapewnia wyciszenie i sprzyja rozmowom.

  Spotkania grupowe: w piątek o godz. 17.00-19.30 przy ul. Nauczycielskiej 8/4 prowadzi psycholog z językiem ukraińskim, z dużym doświadczeniem.

  Obowiązkowa rezerwacja miejsca w grupie oraz terminu terapii indywidualnej pod numerem: (+48) 537 735 811 (UA, RU, PL).

 • Bezpłatne wsparcie psychologiczne dla dzieci i młodzieży:
  Kreatywne zajęcia psychologiczne w grupach od 3 do maksymalnie 10 osób – arteterapia mająca na celu przystosowanie dzieci i adaptacji do życia w nowym kraju, stworzenie warunków do upustu nagromadzonych emocji, zmniejszenie poziomu stresu i nauczenie ich umiejętności komunikacyjnych. Praca w różnych technikach plastycznych, wszelkie niezbędne materiały zapewnione są przez organizatora.

  Harmonogram grup zajęciowych w każdy czwartek:

  • 11:00-12:45 zajęcia dla dzieci 7-9 lat
  • 13:00-14:45 zajęcia dla dzieci 7-9 lat
  • 15:00-16:45 zajęcia dla dzieci 10-12 lat
  • 17:00-19:45 zajęcia dla młodzieży 13-15 lat

  Jeśli w trakcie zajęć zostanie potwierdzona potrzeba spotkań indywidualnych, zostaną one zaplanowane i zaproponowane konkretnym uczestnikom warsztatów. Zajęcia w języku ukraińskim prowadzi terapeuta z wieloletnim doświadczeniem pracy z dziećmi oraz wykształceniem psychologicznym.

  Obowiązkowa rezerwacja miejsca w grupie pod numerem: (+48) 537 735 811 (UA, RU, PL).

Serdecznie zapraszamy do kontaktu z nami wszystkie osoby zainteresowane.

Zachęcamy także rodziny goszczące o przekazywanie informacji o naszym miejscu. Mamy w swoim zespole osobę ukraińskojęzyczną, która z chęcią udzieli odpowiedzi na pytania o Nauczycielskiej 8/4.

Adres i dojazd:

Przestrzeń coworkingowa mieści się na pierwszym piętrze budynku przy ulicy Nauczycielskiej 8/4 (50-381, Wrocław – osiedle Plac Grunwaldzki). Link do lokalizacji w Mapach Google: [<https://bit.ly/NauczycielskaGoogleMaps>].

Dojazd: najbliższe przystanki nazywają się rondo Reagana oraz Szczytnicka. Rozkład jazdy miejskiej komunikacji zbiorowej znajdziecie pod tym linkiem: [<https://www.wroclaw.pl/rozklady-jazdy>].

Kim jesteśmy?

Nauczycielska 8/4 to przestrzeń zainicjowana przez partnerstwo lokalne „Nasz Grunwald” dzięki uprzejmości NavAlgo – firmy z branży IT, która udostępnia swoją przestrzeń biurową dla naszych nowych sąsiadów i sąsiadek z Ukrainy oraz Fundacji Ładne Historie, Fundacji Fabryka Sensu oraz Soroptimist International Club Vratislavia.

Partnerstwo „Nasz Grunwald” to nieformalna grupa inicjatywna, której celem jest międzysektorowa współpraca na rzecz poprawy jakości życia na Placu Grunwaldzkim we Wrocławiu. Partnerstwo tworzą osoby, dla których sprawy osiedla są priorytetowe i które na co dzień działają na rzecz mieszkanek i mieszkańców osiedla – naszych sąsiadów i sąsiadek. Reprezentujemy organizacje pozarządowe, instytucje publiczne i środowisko akademickie, podmioty sektora prywatnego oraz oddolne inicjatywy społeczne. Łączymy nasze kompetencje i zasoby, by wzmocnić markę osiedla na poziomie miejskim, zbudować trwałe i wartościowe więzi w lokalnej społeczności, a także promować sąsiedzkość i lokalną tożsamość. Wierzymy, że Plac Grunwaldzki to wyjątkowe miejsce na mapie Wrocławia i dlatego właśnie zdecydowaliśmy się połączyć nasze siły na rzecz jego rozwoju.

Skontaktuj się z nami:


Projekt „Integracja cudzoziemców z Ukrainy na terenie Dolnego Śląska” dofinansowany jest przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej ze środków rezerwy Funduszu Pracy w konkursie ofert pn. „Razem Możemy Więcej – Pierwsza Edycja Programu Aktywizacyjnego dla Cudzoziemców na lata 2022–2023” w ramach Resortowego Programu Aktywizacyjnego dla Cudzoziemców na lata 2022–2025.

Projekt „Centrum Aktywności Lokalnej Plac Grunwaldzki OD NOWA” jest współfinansowany ze środków Gminy Wrocław.

Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Polityka prywatności.
Plac Grunwaldzki OD NOWA