Osiedle dla klimatu: rodzinny spacer „Śladem marzeń w kolorze zieleni”
Przed nami kolejne wydarzenie w ramach projektu „Osiedle dla klimatu - archiwum dziedzictwa materialnego Placu Grunwaldzkiego”, który realizujemy w ramach Krajowego Planu Odbudowy (KPO). Tym razem, wspólnie z Agatą Iżykowską-Uszczyk - edukatorką z Muzeum Narodowego we Wrocławiu, zapraszamy na rodzinny spacer edukacyjny.
Zapraszamy na wyjątkowy rodzinny spacer edukacyjny, który pomoże zrozumieć, jak dziedzictwo materialne osiedla łączy się z naturą. Podczas spaceru uczestnicy i uczestniczki odkryją, w jaki sposób budynki, place i inne przestrzenie publiczne współgrają z otaczającym ekosystemem oraz jakie działania można podejmować, aby wzmocnić obecność natury w zurbanizowanej przestrzeni. Wspólnie pomyślimy o wymarzonej zielonej przestrzeni.
Data wydarzenia:
21.10, godz. 16:00-18:00
Miejsce zbiórki:
Centrum Plac Grunwaldzki OD NOWA, ul. Marii Skłodowskiej-Curie 63a (50-369, Wrocław).
Zapisy
Zapisy na wydarzenie prowadzimy drogą mailową na adres: marta.sobala@ladnehistorie.pl.
Spacer „Śladem marzeń w kolorze zieleni” będzie składał się z kilku przystanków, podczas których uczestnicy i uczestniczki poznają lokalne obiekty architektoniczne i ich znaczenie kulturowe. Dowiedzą się, jak architektura może wpływać na środowisko oraz jakie rozwiązania, takie jak zieleń miejska czy ogrody na dachach, mogą przyczynić się do zrównoważonego rozwoju.
W trakcie zajęć zachęcimy dzieci do aktywnego udziału poprzez tworzenie mapy zieleni osiedla oraz dzielenie się pomysłami na poprawę przestrzeni, w której żyją. Dzięki interaktywnym działaniom uczestnicy i uczestniczki będą mogli rozwijać swoje umiejętności analityczne i kreatywne, a także zyskać wiedzę o ekologicznych inicjatywach w swojej okolicy.
Prowadząca
Agata Iżykowska-Uszczyk – kulturoznawczyni, pedagożka, muzealniczka i animatorka kultury. Od 2015 roku realizuje oraz współorganizuje projekty włączające w życie kulturalne Wrocławia. Autorka cyklu warsztatów „Sztuka szuka zmysłów” oraz „Dotknij muzeum”, w którym otwiera na praktykę poznawania sztuki współczesnej wszystkimi zmysłami. Pełni funkcję koordynatorki do spraw dostępności w Muzeum Narodowym we Wrocławiu.
Przedsięwzięcie współfinansowane przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Instrumentu na rzecz Odbudowy i Zwiększania Odporności (NextGenerationEU) w ramach Krajowego Planu Odbudowy.