od_nowa

Osiedle dla sztuki: dizajn na skwerze im. Ireny Sendlerowej

Osiedle dla sztukispacerywarsztatydzieci i młodzieżdorośliseniorzy

15 lipca zapraszamy Was na popołudnie z projektowaniem w zielonej przestrzeni skweru im. Ireny Sendlerowej na terenie osiedla Plac Grunwaldzki. Możecie z nami spacerować po osiedlu, wziąć udział w kreatywnych warsztatach florystycznych, sitodruku, linorytu czy zrobić sobie zdjęcie portretowe w mobilnym studio fotograficznym. Dołączcie do nas i poczujcie klimat Grunwaldu! 

Ramą dla naszego spotkania na skwerze im. Ireny Sendlerowej są dizajn i projektowanie, które wśród Was cieszą się niezwykłą popularnością. W ramach tegorocznej edycji „Osiedla dla sztuki” stawiamy na działania warsztatowe, do udziału w których zachęcamy wszystkie osoby z Wrocławia zainteresowane rzemiosłem, projektowaniem i sztuką użytkową! Nieważne czy mieszkacie na Grunwaldzie, Ołbinie, Grabiszynie czy Popowicach, serdecznie Was zapraszamy do udziału!

„Osiedle dla sztuki” to także kolejne z działań Fundacji Ładne Historie, w którym szczególną uwagę przykładamy do aktywizacji osób ze szczególnymi potrzebami. Osoby z niepełnosprawnościami od samego początku istnienia naszej organizacji są dla nas niezwykle ważną grupą, więc i w tym przypadku mamy wydarzenie zaprojektowane specjalnie z myślą o Was – spacer z audiodeskrypcją.

Kolorowa, pozioma grafika. Na pomarańczowo-różowym tle czarne napisy: osiedle dla sztuki. dizajn, sztuka, miasto. 15.07.
projekt graficzny: Sylwia Słowik

Udział we wszystkich zajęciach i wydarzeniach jest bezpłatny - na część z nich obowiązują zapisy przez formularze internetowe (linki do nich znajdziecie poniżej obok opisów poszczególnych elementów programu). Każde z warsztatów prowadzone jest w języku polskim, natomiast na terenie wydarzenia obecny będzie asystent międzykulturowy, który pomoże w tłumaczeniu na język ukraiński.

Informujemy, że w związku z ograniczoną liczbą miejsc na warsztaty florystyczne i linorytu, jedna osoba może wziąć udział tylko w jednym wybranym przez siebie warsztacie. Nie ma możliwości zapisania się na oba zajęcia. 

Wydarzenie odbędzie się na terenie skweru im. Ireny Sendlerowej, który znajduje się pomiędzy ulicami Łukasiewicza, Smoluchowskiego i Marii Skłodowskiej-Curie i potrwa od 16:00 do 20:00. W przypadku niesprzyjającej pogody zajęcia odbędą się w siedzibie Centrum Plac Grunwaldzki OD NOWA (ul. Marii Skłodowskiej-Curie 63a, I piętro, lokal w podwórzu).

Program wydarzeń w ramach Osiedla dla sztuki

  • Spacer po osiedlu Plac Grunwaldzki z audiodeskrypcją prowadzony przez Ewę Plutę

    Już po raz drugi ruszymy poznać zakamarki, historie i miejskie legendy związane z Placem Grunwaldzkim z audiodeskrypcją. W tym roku zrobimy kółko po północnej części osiedla. Przejdziemy się dzielnicą akademicką, a po drodze miniemy blok zwany przez mieszkańców i mieszkanki osiedla „książką”. Zahaczymy o sąsiedni Ołbin, by poznać historię dziewiętnastowiecznego zamku projektu słynnego architekta Alberta Graua oraz modernistyczne osiedle Theodora Effenbergera. Jedną z najlepszych międzywojennych realizacji mieszkaniowych w tej części Europy. Na trasie nie może zabraknąć miejsca kultowego – słynnego baru po Złotą Kolumną. 

    ZAPISY: zgłoszenia przyjmujemy drogą mailową na adres: aleksandra.skowronska@ladnehistorie.pl lub telefonicznie: 71 757 15 87 [WOLNYCH MIEJSC BRAK. ZAPISY WYŁĄCZNIE NA LISTĘ REZERWOWĄ!]

    ZBIÓRKA: O godzinie 12:00 pod wejściem głównym do Pasażu Grunwaldzkiego. Spacer zakończy się o godzinie 14:00 pod Pasażem Grunwaldzkim. 

    Na trasie spaceru mogą zdarzyć się nierówne nawierzchnie chodników lub nieprawidłowo zaparkowane samochody.

    Dojazd na miejsce zbiórki – przystanek „Plac Grunwaldzki” tramwajami numer: 1, 2, 4, 10, 16, 33, 70 lub autobusami numer: 111, 115, 116, 121, 131, 145, 146, 149, 151, C, D.

Kolorowa, pozioma fotografia przedstawiająca grupę osób na spacerze. Ostrość skupiona jest na starszym mężczyźnie z parasolem. Mężczyzna ma cieme okulary, w ręce trzyma białą laskę,a w uchu ma słuchawkę. Przed nim widoczna jest przewodniczka, która przez mikrofon opowiada o mijanych miejscach.
zdjęcie: Marta Sobala

  • Warsztaty „Wrocławskie Święto Kwiatów Reaktywacja 7.0 – kompozycje kwiatowe w wazonach” z Panem Kwiaciarzem

    W ramach tego wydarzenia pragniemy przywołać tradycję związaną z „Wrocławskim Świętem Kwiatów”, które w po raz pierwszy zorganizowane zostało w Breslau w roku 1911. Podczas warsztatów zainspirujemy się kompozycjami kwiatowymi z lat 70 i 80, czyli okresu, kiedy „Wrocławskie Święto Kwiatów” przeżywało swój największy rozkwit. Przy użyciu egzotycznych i sezonowych kwiatów pochodzących z ekologicznych upraw mieszkańcy Wrocławia letnie wykonają kompozycje kwiatowe w wazonach. 

    Każda uczestniczka i każdy uczestnik powinien mieć ze sobą własne naczynie (wazon lub osłonka bez dziurek), w którym będzie robić kompozycję oraz sekator lub nóż florystyczny. Mogą również przydać się rękawiczki ogrodowe. 

    Zajęcia odbędą się w dwóch grupach: 

    • 1 grupa – 16:00 - 17:00 [WOLNYCH MIEJSC BRAK. ZAPISY WYŁĄCZNIE NA LISTĘ REZERWOWĄ!]
    • 2 grupa – 17:00 - 18:00 [WOLNYCH MIEJSC BRAK. ZAPISY WYŁĄCZNIE NA LISTĘ REZERWOWĄ!]

    Zapisy przez formularz: bit.ly/ODS2023FORMULARZZAPISOW

    W wydarzeniu może wziąć ograniczona liczba osób. Nie ma możliwości wzięcia udziału w obu grupach zajęciowych. Obowiązuje kolejność zapisów. 

  • Warsztaty linorytu „Odkrywamy linoryt” z Majką Dokudowicz

    Podczas warsztatów chcemy zainspirować Was do twórczego działania w technice linorytu. Podczas zajęć odtworzymy wzory i ornamenty obecne w przestrzeni publicznej i poniemieckich kamienicach osiedla Plac Grunwaldzki. Zebrane podczas przygotowań ornamenty z fasad budynków, kafli na poniemieckich klatkach schodowych czy zabytkowych piecach posłużą za wzory, którymi osoby uczestniczące ozdobią kartki z osiedla.

    Warsztaty potrwają od 16:30 do 18:30.

    Zapisy przez formularz: bit.ly/ODS2023FORMULARZZAPISOW
    [WOLNYCH MIEJSC BRAK. ZAPISY WYŁĄCZNIE NA LISTĘ REZERWOWĄ!]

    W wydarzeniu może wziąć ograniczona liczba osób. Obowiązuje kolejność zapisów. 

  • Warsztaty sitodruku „Wydrukuj sobie wrocławską sztukę” z odpodszewki

    W ramach tego warsztatu zapraszamy Was do spróbowania swoich sił w druku na sicie. Weźcie ze sobą nieużywane bluzy, koszulki i torby, a w ramach warsztatu - pod czujnym okiem prowadzącej - nadacie im nowe życie, nadrukowując na nie replikę jednej z najpopularniejszych rzeźb na Grunwaldzie - zlokalizowaną na wybrzeżu Fryderyka Joliot-Curie pracą „Atom” Romana Pawelskiego. 

    NA WARSZTATY NIE OBOWIĄZUJĄ ZAPISY

  • Mobilne studio portretowe

    W ramach mobilnego studia portretowego powstaną portrety uczestniczek i uczestników „Osiedla dla sztuki”. Studio będzie świetną okazją do zintegrowania się i poznania tajników fotografii, ale zakładamy, że w jego ramach powstaną przepiękne foto-pamiątki, które będą Wam już zawsze towarzyszyć.

    NIE OBOWIĄZUJĄ ZAPISY

  • Warsztat kolażu z Samorządem Studenckim Akademii Sztuk Pięknych

    Podczas warsztatów damy upust swojej wyobraźni, a pierwsze skrzypce będą grały kształty, bryły, światło i kolor. Kolaże powstaną, w wyniku swobodnych eksperymentów z wycinaniem i układaniem różnych elementów takich jak wydruki, czasopisma, fotografie. Akcenty rysunkowe jak i malarskie dodadzą im indywidualnego charakteru. Uczestnicy nauczą się budowania narracji w kolażu, zasad kompozycji oraz świadomego łamania ich.

    NIE OBOWIĄZUJĄ ZAPISY

  • Warsztat odciski natury z Samorządem Studenckim Akademii Sztuk Pięknych

    Będziemy odciskać w glinie najróżniejsze skarby i tworzyć z nich unikatowe kompozycje, które uwiecznimy w gipsie. Warsztat jest dla dzieci i dorosłych, a uczestnicy będą mogli zabrać ze sobą efekty swojej pracy. Nauczymy się rozpoznawać nasiona, liście, szyszki i inne naturalne struktury.

    NIE OBOWIĄZUJĄ ZAPISY

  • Kreatywne zabawy, animacje dla najmłodszych dla przyszłych projektantek i projektantów i dużo uwielbianych baniek mydlanych!

    NIE OBOWIĄZUJĄ ZAPISY

Udział w wydarzeniach w ramach projektu „Osiedle dla sztuki 2023” jest równoznaczny z akceptacją postanowień regulaminów, które znajdziecie poniżej:

Kolorowa, pozioma fotografia przedstawiająca kamienną płaskorzeźbę leżącej kobiety z dwójką dzieci.
zdjęcie: Marta Sobala

Osoby prowadzące

Ewa Pluta – robotnica kultury, historyczka sztuki, zawodowo związana z Muzeum Miejskim Wrocławia i Fundacją Art Transparent. Rzeczniczka prasowa, kuratorka, koordynatorka do spraw dostępności, czasem przewodniczka. Wrocław uważa za najwspanialsze miasto na świecie (mimo braku morza). Kompulsywnie eksploruje jego dziejach by wykopać z nich te wątki, które jeszcze nie zostały poznane. Szczególnie interesuje ją herstoria i queerstoria Wrocławia. Dumna mieszkanka Ołbina, opiekunka psa i kota.

Filip Marek – ogrodnik, florysta, nauczyciel, fan permakultury. Od ponad 10 lat wykłada rośliny ozdobne i florystykę we Wrocławiu, Poznaniu i Opolu. Specjalizuje się w roślinnych scenografiach, aranżacjach wnętrz i nasadzeniach miejskich. Szkoli i egzaminuje przyszłych ogrodników, architektów krajobrazu i florystów.  Jest autorem cyklu spotkań wokół roślin „Akademia Miejskiego Ogrodnika” oraz kuratorem wystaw o tematyce związanej z historią polskiej florystyki. Nagrodzony przez Prezydenta Wrocławia tytułem „30 kreatywnych” w kategorii kultura/sztuka/dizajn. Od pięciu lat reaktywuje Wrocławskie Święto Kwiatów. Obecnie prowadzi szkołę florystyczną we Wrocławiu. Tworzy ogródki gastronomiczne i aranżuje roślinami przestrzeń znanych wrocławskich lokali gastronomicznych m.in. Czuła jest noc, AULA czy NAPA.

Zuza Tokarska – zajmuje się grafiką, ilustracją i sitodrukiem. Prowadzi markę: odpodszewki, w której zakrywa plamy na ubraniach z drugiej ręki i drukuje ilustracje  na używanych tiszertach. Przeprowadza warsztaty sitodrukowe i upcyklingowe, od niedawna drukuje również na ceramice z drugiej ręki.

Majka Dokudowicz – doktorantka grafiki na Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu, gdzie pracuje również jako laborantka. Założycielka Misprint - pracowni graficznej i introligatorni. Podchodzi do grafiki w eksperymentalny sposób posługując się zarówno technikami metalowymi, sitodrukiem jak i linorytem, które łączy ze sztuką papieru i książki artystycznej. Jej prace były prezentowane na ponad 150 wystawach na całym świecie. Laureatka 17 nagród i wyróżnień na międzynarodowych konkursach.

Marlena Szeliga  — absolwentka Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu na wydziale Rzeźby i Mediacji Sztuki, obecna kuratorka Galerii MD_S. Na co dzień edukatorka artystyczna w Muzeum Pana Tadeusza. Fascynuje się strukturą materii, światłem w przestrzeni oraz kolorem w formach rzeźbiarskich. Szczególnie interesuje ją praca w takich materiałach jak stiuk czy drewno. Poza rzeźbą zajmuje się fotografią, kolażem oraz eksperymentuje w technikach cyjanotypii i fotografii otworkowej.

Laura Gizicka – wrocławska artystka, studentka rzeźby na Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu. Zajmuje się grafiką, designem i malarstwem, a w pracy rzeźbiarskiej specjalizuje się w ceramice. Inspiruje ją terapeutyczny aspekt twórczego wyrażania się, a jej dzieła odnoszą się do pracy z emocjami i podświadomością. Eksploruje sztukę etniczną i pierwotną z użyciem naturalnych surowców i technik.

Partnerzy wydarzenia

Fundacja na rzecz Rozwoju Audiodeskrypcji „Katarynka”, Akademickie Radio LUZ, Samorząd Studencki Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu


Projekt „Osiedle dla sztuki 2023” realizuje Fundacja Ładne Historie dzięki dofinansowaniu ze środków Gminy Wrocław.



Район для мистецтва: дизайн у сквері ім. Ірени Сендлерової

Запрошуємо вас 15 липня на вечір з дизайном в зеленому просторі скверу імені Ірени Сендлерової (Ireny Sendlerowej) на території району Площа Грунвальдська. Ви зможете прогулятися з нами по району, взяти участь у творчих майстер-класах з флористики, трафаретного друку чи лінориту або зробити собі портретне фото в мобільній фотостудії. Приєднуйтесь до нас і відчуйте атмосферу Грунвальду!

Основою нашої зустрічі в сквері імені Ірени Сендлерової є дизайн і проектування, котрі тішаться серед вас великою популярністю. У рамках цьогорічної програми „Район для мистецтва" ми зосередимося на практичній роботі. До участі в ній запрошуємо всіх зацікавлених ремеслом, проектуванням і прикладним мистецтвом незалежно від місця проживання - чи то Грунвальд, Ольбін, Грабішин або Поповіце. Сердечно вас запрошуємо до участі!

„Район для мистецтва" - це також ще одна сфера діяльності Фонду „Ładne Historie", в якій ми особливу увагу приділяємо активізації осіб з особливими потребами. Люди з інвалідністю є надзвичайно важливою групою для нашої організації з самого початку, тому і на цей раз маємо подію спеціально розроблену з думкою про вас - це буде прогулянка з аудіодискрипцією.

Kolorowa, pozioma grafika. Na pomarańczowo-różowym tle czarne napisy: osiedle dla sztuki. dizajn, sztuka, miasto. 15.07.
графічний проект: Сильвія Словік

Участь у всіх заняттях і подіях є безкоштовною - на деякі з них обов'язкова реєстрація за допомогою інтернет-форм (посилання на них ви знайдете нижче, поруч з описами окремих елементів програми). Кожна з майстерень проводиться польською мовою, але на території події присутній буде міжкультурний асистент, який допоможе з перекладом на українську мову.

Подія відбудеться на території скверу імені Ірени Сендлерової (skwer im. Ireny Sendlerowej), який знаходиться між вулицями Лукасевича, Смолуховського і Марії Склодовської-Кюрі (Łukasiewicza, Smoluchowskiego i Marii Skłodowskiej-Curie) і триватиме з 16:00 до 20:00. У разі непогоди заняття відбудуться в приміщенні офісу Centrum Plac Grunwaldzki OD NOWA (вул. Марії Склодовської-Кюрі 63а - Marii Skłodowskiej-Curie 63a, 1 поверх, вхід з двору).

Програма подій в рамках проекту Район для мистецтва

  • Прогулянка по району Площа Грунвальдська з аудіодискрипцією, котру проводить Ева Плута.

    Вже вдруге ми вирушаємо досліджувати куточки, історії та міські легенди, пов'язані з Площею Грунвальдською з аудіодискрипцією. Цього року ми підемо навколо північної частини району. Ми пройдемо через академічний район і по дорозі обійдемо будинок, який місцеві жителі називають "книгою". Ми зазирнемо до сусіднього Олбіна, щоб дізнатися історію дев'ятнадцятовікового замку, розробленого відомим архітектором Альбертом Грау, а також модерністичного району, створеного Теодором Еффенбергером. Це одна з найкращих житлових реалізацій міжвоєнного періоду в цій частині Європи. На маршруті не може забракнути культового місця - відомого бару "Złota Kolumna".

    РЕЄСТРУЙТЕСЯ ЗАРАЗ: заявки приймаються електронною поштою на адресу aleksandra.skowronska@ladnehistorie.pl або за телефоном: 71 757 15 87 [Відсутність місць. Запис лише на резервний список!]

    ПОЧАТОК: О 12:00 біля головного входу до Пасажу Грунвальдського. Прогулянка закінчиться о 14:00 біля Пасажу Грунвальдського.

    На маршруті прогулянки можуть зустрітися нерівні тротуари або неправильно припарковані автомобілі.

    Доїзд до місця зустрічі- зупинка "Plac Grunwaldzki" трамваїв номер: 1, 2, 4, 10, 16, 33, 70 або автобусів номер: 111, 115, 116, 121, 131, 145, 146, 149, 151, C, D.

Kolorowa, pozioma fotografia przedstawiająca grupę osób na spacerze. Ostrość skupiona jest na starszym mężczyźnie z parasolem. Mężczyzna ma cieme okulary, w ręce trzyma białą laskę,a w uchu ma słuchawkę. Przed nim widoczna jest przewodniczka, która przez mikrofon opowiada o mijanych miejscach.
Фото: Марта Собала

  • Майстер-клас „Вроцлавське Свято Квітів Реактивація 7.0 - квітна композиція” з Панем Квіткарем

    В рамках цього заходу ми хочемо оживити традицію, пов'язану з „Вроцлавським святом квітів", яке вперше було організоване у Бреслау в 1911 році. Під час майстер-класу ми будемо надихатися квітковими композиціями 70-х і 80-х років, коли „Вроцлавське свято квітів" переживало свій найбільший розквіт. З використанням екзотичних і сезонних квітів, що походять  з екологічних плантацій, мешканці Вроцлава зможуть створити літні композиції в вазонах. 

    Кожен учасник повинен принести власну посудину (вазон або глечик без отворів), в якій буде створювати композицію, а також секатор або флористичний ніж. Також можуть знадобитися садові рукавички.

    Заняття відбуватимуться у двох групах:

    • 1 група - 16:00 - 17:00 [Відсутність місць. Запис лише на резервний список!]
    • 2 група - 17:00 - 18:00 [Відсутність місць. Запис лише на резервний список!]

    Реєстрація за допомогою реєстраційної форми: bit.ly/ODS2023FORMULARZZAPISOW

    Кількість учасників обмежена. Важливий порядок реєстрації. 

  • Майстер-клас з ліногравюри «Відкриваємо ліногравюру» з Майкою Докудович

    Під час майстер-класу ми хочемо надихнути вас на творчість у техніці ліногравюри. На заняттях ми будемо відтворювати візерунки та орнаменти, присутні в громадському просторі та постнімецьких кам’яницях району Площа Грунвальдська. Зібрані під час підготовки орнаменти з фасадів будівель, плитки на постнімецьких сходах чи історичні печі слугуватимуть візерунками, якими учасники прикрашатимуть листівки з району.
    Майстер-клас триватиме з 16:30 до 18:30.

    Реєстрація за допомогою реєстраційної форми: bit.ly/ODS2023FORMULARZZAPISOW
    [Відсутність місць. Запис лише на резервний список!]

    Кількість учасників обмежена. Важливий порядок реєстрації. 

  • Майстер-клас з трафаретного друку "Надрукуйте собі вроцлавське мистецтво", проводить odposzewki

    У рамках цього майстер-класу ми запрошуємо вас перевірити свої сили у трафаретному друці. Візьміть з собою непотрібні светри, футболки та сумки, а під наглядом інструктора зможете надати їм нове життя, надрукувавши на них репліку однієї з найпопулярніших скульптур на Грунвальдській Площі - роботи „Атом" Романа Павельського, розташованої на узбережжі Фридерика Жоліо-Кюрі (wybrzeże Fryderyka Joliot-Curie).

    ВХІД ВІЛЬНИЙ, РЕЄСТРАЦІЯ НЕ ПОТРІБНА. 

  • Мобільна студія портретів

    У рамках мобільної студії портретів будуть створені портрети учасниць та учасників „Району для мистецтва". Студія стане чудовою нагодою для інтеграції та вивчення секретів фотографії, а також нам вдастся створити чудові фото-пам'ятки, які будуть вам завжди товаришувати.

    ВХІД ВІЛЬНИЙ, РЕЄСТРАЦІЯ НЕ ПОТРІБНА. 

  • Майстерня колажу із Самоврядуванням Студентів Академії Мистецтв

    Під час майстер-класів ми дамо волю своїй уяві, і першу скрипку зіграють форми, фігури, світло та колір. Колажі створюватимуться в результаті вільних експериментів з вирізанням та компонуванням різних елементів, таких як роздруківки, журнали, фотографії. Малюнкові та рисункові акценти додадуть їм індивідуальний характер. Учасники навчаться будувати наратив у колажі, правил композиції та вміння свідомо їх порушувати.

    ВХІД ВІЛЬНИЙ, РЕЄСТРАЦІЯ НЕ ПОТРІБНА. 

  • Майстерня «Відбитки природи» із Самоврядуванням Студентів Академії Мистецтв

    Будемо відбивати в глині ​​різноманітні скарби і створювати з них унікальні композиції, які увіковічнимо в гіпсі. Майстер-клас розрахований на дітей і дорослих, результати роботи учасники зможуть взяти з собою. Навчимося розпізнавати насіння, листя, шишки та інші природні структури.

    ВХІД ВІЛЬНИЙ, РЕЄСТРАЦІЯ НЕ ПОТРІБНА.

  • Творчі ігри, анімації для наймолодших, для майбутніх дизайнерів і дизайнерок і багато улюблених мильних бульбашок!

    ВХІД ВІЛЬНИЙ, РЕЄСТРАЦІЯ НЕ ПОТРІБНА.

Участь у подіях в рамках проекту "Район для мистецтва 2023" розглядається як погодження з положеннями регламентів, які ви знайдете нижче:

Kolorowa, pozioma fotografia przedstawiająca kamienną płaskorzeźbę leżącej kobiety z dwójką dzieci.
Фото: Марта Собала

Ведучі події

Ева Плута — працівниця у сфері культури, історик мистецтв, професійно пов'язана з Муніципальним Музеєм Вроцлава та Фондом Art Transparent. Прес-секретар, куратор, координатор у справах доступності, а часом гід. Вона вважає Вроцлав за найчудовіше місто у світі (хоча він і без моря). Вона компульсивно вивчає його історію, щоб відкрити нові аспекти, що ще не були вивчені. Особливо цікавить її герсторія і квірсторія Вроцлава. Гордиться своїм місцем проживання в Ольбіні, опікунка собаки і кота.

Філіп Марек — садівник, флорист, вчитель, прихильник пермакультури. Вже більше 10 років він викладає декоративні рослини і флористику у Вроцлаві, Познані та Ополі. Спеціалізується на рослинних сценографіях, внутрішньому оформленні і міських насадженнях. Він навчає майбутніх садівників, ландшафтних архітекторів і флористів. Він є автором серії зустрічей на тему рослин „Академія Міського Садівника" і куратором виставок, присвячених історії польської флористики. Отримав відзнаку Президента Вроцлава у номінації  „30 креативних" в категорії культура/мистецтво/дизайн. Останні п'ять років він відроджує Вроцлавське Свято Квітів. Наразі він веде школу флористики у Вроцлаві. Створює гастрономічні сади та оздоблює простір відомих ресторанів у Вроцлаві, таких як Czuła jest noc, AULA чи NAPA. 

Зуза Токарська — графік, ілюстратор і шовкограф. Веде бренд „odpodszewki", де вона приховує плями на одязі з другої руки та друкує ілюстрації на вживаних футболках. Проводить майстер-класи з трафаретного друку та вторинного використання, недавно почала друкувати й на вживаній кераміці.

Майка Докудович — аспірантка графіки в Академії Мистецтв ім. Євгеніуша Гепперта у Вроцлаві, де вона також працює лаборантом. Засновник Misprint - студії графіки та палітурні. До графіки підходить експериментально, використовуючи як техніки праці з металом, так і трафаретний друк та ліногравюру, які поєднує з мистецтвом паперу та художньою книжкою. Її роботи були представлені на понад 150 виставках по всьому світу. Лауреатка 17 нагород і відзнак на міжнародних конкурсах.

Марлена Шеліга — випускниця Академії Мистецтв ім. Євгеніуша Гепперта у Вроцлаві на факультеті скульптури та мистецької медіації, куратор галереї MD_S. На щодень - мистецький педагог у музеї Пана Тадеуша.  Захоплюється структурою матерії, світлом у просторі та кольором у скульптурних формах. Особливо цікавить робота з такими матеріалами, як ліпнина та дерево. Окрім скульптури, займається фотографією, колажем та експериментує в техніках ціанотипії та пінхол.

Лаура Ґізічка — художниця з Вроцлава, студентка з Академії Мистецтв ім. Євгеніуша Гепперта у Вроцлаві, на котрій вивчає скульптурне мистецство. Займається графікою, дизайном та живописом, а у скульптурі спеціалізується на кераміці. Її надихає терапевтичний аспект творчого вираження, а її роботи стосуються праці з емоціями та підсвідомістю. Досліджує етнічне та первісне мистецтво з використанням природних матеріалів і технік.

Партнери заходу

Фонд на річ Розвитку Аудіодескрипції „Катаринка", Академічне Радіо LUZ, Студентське Самоврядування Академії Образотворчих Мистецтв імені Євгеніуша Гепперта у Вроцлаві, [...] 


Проект "Район для мистецтва 2023" реалізовується Фондом Ładne Historie за фінансової підтримки Гміни Вроцлав.

Projekt „Centrum Aktywności Lokalnej Plac Grunwaldzki OD NOWA” jest współfinansowany ze środków Gminy Wrocław.

Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Polityka prywatności.
Plac Grunwaldzki OD NOWA