od_nowa

Plac Grunwaldzki OD NOWA – ruszamy z Centrum Rozwoju i Aktywności Dzieci i Młodzieży na osiedlu Plac Grunwaldzki we Wrocławiu!

dzieci i młodzieżpracownia dzieci i młodzieżyedukacja

Ostatni rok był trudny dla nas wszystkich - daliśmy radę głównie dzięki sąsiedzkiej solidarności i gestach wsparcia, skupiając się na pomocy doraźnej i wolontariacie. Czas jednak spojrzeć na skutki pandemii także oczami najmłodszych mieszkanek i mieszkańców naszego osiedla, którzy ostatnie dwanaście miesięcy spędzili głównie przed ekranami swoich telefonów i monitorami komputerów - w trybie nauczania zdalnego, bez bezpośredniego kontaktu z rówieśnikami i w ciągłym stresie.

Zbliżenie na ręce małych dzieci przy stole. Dziecko po lewej stronie sięga po kolorowe mazaki. Na stole leżą kartki z rysunkami oraz plastikowy talerz z farbą i kubek z wodą na pędzle.
fot. Marta Sobala

Świetlica #ODNOWA.

Na pomoc uczniom klas IV-V oraz VI-VIII z wrocławskiego osiedla Plac Grunwaldzki przychodzi zespół edukatorów i edukatorek skupionych wokół Fundacji Ładne Historie, który od lutego tego roku zainicjował Centrum Rozwoju i Aktywności Dzieci i Młodzieży! Naszym celem jest oderwanie Waszych wychowanków od ekranów komputera i wciągnięcie ich w świat kreatywnych zajęć, edukacyjnych gier, inspirujących spotkań, ćwiczeń ruchowych i twórczych warsztatów plastycznych. Na każde z nich zapraszamy do naszej przestrzeni przy ulicy Marii Skłodowskiej-Curie 63a, tuż obok skweru im. Ireny Sendlerowej i wielkoformatowego obrazu autorstwa Robina Nasa, znanego również jako Zenk One - ilustratora i artysty z Bredy.

Nie dajemy się nudzie!

Oprócz kreatywnych i edukacyjnych zajęć na Curie, co piątek zabieramy najmłodszych mieszkańców i mieszkanki Placu Grunwaldzkiego do okolicznej przestrzeni kreatywnej - w ten sposób poznają oni/one swoje osiedle #ODNOWA. W marcu i kwietniu będą to wyjścia na warsztaty ceramiczne i ekologiczne prowadzone w pracowni ceramicznej Spółdzielni Socjalnej Zakwas Studio, w maju i czerwcu z kolei będą to warsztaty ogrodniczo-ekologiczne prowadzone przez Fundację Platformers na terenie Ołbińskiego Ogrodu Otwartego - pobliskiego ogrodu społecznego zainicjowanego przez naszych sąsiadów i sąsiadki z Ołbina.

Jak się zgłosić?

Centrum Rozwoju i Aktywności dzieci i młodzieży na osiedlu Plac Grunwaldzki we Wrocławiu działa od poniedziałku do piątku w godzinach 15:30-19:30. Wszystkich rodziców zamieszkałych na terenie osiedla Plac Grunwaldzki serdecznie zachęcamy do zgłoszenia swoich dzieci na nasze zajęcia - rekrutacja odbywa się za pośrednictwem formularza online dostępnego pod adresem: https://forms.gle/q2x1QDiryR2SaUhx6.

Mały chłopiec wycina kształty z kartki papieru.
fot. Marta Sobala


Centrum Rozwoju i Aktywności dzieci i młodzieży na osiedlu Plac Grunwaldzki we Wrocławiu to projekt realizowany przez Fundację Ładne Historie dzięki dofinansowaniu ze środków Gminy Wrocław oraz wsparciu Fundacji Mayday.

Logotyp Gminy Wrocław: biały napis "Wrocław" na czarnym tle, obok czarny napis "miasto spotkań" na białym tle

Projekt „Centrum Aktywności Lokalnej Plac Grunwaldzki OD NOWA” jest współfinansowany ze środków Gminy Wrocław.

Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Polityka prywatności.
Plac Grunwaldzki OD NOWA