od_nowa

Plac Grunwaldzki OD NOWA – ruszamy z Centrum Rozwoju i Aktywności Dzieci i Młodzieży na osiedlu Plac Grunwaldzki we Wrocławiu!

Ostatni rok był trudny dla nas wszystkich - daliśmy radę głównie dzięki sąsiedzkiej solidarności i gestach wsparcia, skupiając się na pomocy doraźnej i wolontariacie. Czas jednak spojrzeć na skutki pandemii także oczami najmłodszych mieszkanek i mieszkańców naszego osiedla, którzy ostatnie dwanaście miesięcy spędzili głównie przed ekranami swoich telefonów i monitorami komputerów - w trybie nauczania zdalnego, bez bezpośredniego kontaktu z rówieśnikami i w ciągłym stresie.

Zbliżenie na ręce małych dzieci przy stole. Dziecko po lewej stronie sięga po kolorowe mazaki. Na stole leżą kartki z rysunkami oraz plastikowy talerz z farbą i kubek z wodą na pędzle.
fot. Marta Sobala

Świetlica #ODNOWA.

Na pomoc uczniom klas IV-V oraz VI-VIII z wrocławskiego osiedla Plac Grunwaldzki przychodzi zespół edukatorów i edukatorek skupionych wokół Fundacji Ładne Historie, który od lutego tego roku zainicjował Centrum Rozwoju i Aktywności Dzieci i Młodzieży! Naszym celem jest oderwanie Waszych wychowanków od ekranów komputera i wciągnięcie ich w świat kreatywnych zajęć, edukacyjnych gier, inspirujących spotkań, ćwiczeń ruchowych i twórczych warsztatów plastycznych. Na każde z nich zapraszamy do naszej przestrzeni przy ulicy Marii Skłodowskiej-Curie 63a, tuż obok skweru im. Ireny Sendlerowej i wielkoformatowego obrazu autorstwa Robina Nasa, znanego również jako Zenk One - ilustratora i artysty z Bredy.

Nie dajemy się nudzie!

Oprócz kreatywnych i edukacyjnych zajęć na Curie, co piątek zabieramy najmłodszych mieszkańców i mieszkanki Placu Grunwaldzkiego do okolicznej przestrzeni kreatywnej - w ten sposób poznają oni/one swoje osiedle #ODNOWA. W marcu i kwietniu będą to wyjścia na warsztaty ceramiczne i ekologiczne prowadzone w pracowni ceramicznej Spółdzielni Socjalnej Zakwas Studio, w maju i czerwcu z kolei będą to warsztaty ogrodniczo-ekologiczne prowadzone przez Fundację Platformers na terenie Ołbińskiego Ogrodu Otwartego - pobliskiego ogrodu społecznego zainicjowanego przez naszych sąsiadów i sąsiadki z Ołbina.

Jak się zgłosić?

Centrum Rozwoju i Aktywności dzieci i młodzieży na osiedlu Plac Grunwaldzki we Wrocławiu działa od poniedziałku do piątku w godzinach 15:30-19:30. Wszystkich rodziców zamieszkałych na terenie osiedla Plac Grunwaldzki serdecznie zachęcamy do zgłoszenia swoich dzieci na nasze zajęcia - rekrutacja odbywa się za pośrednictwem formularza online dostępnego pod adresem: https://forms.gle/q2x1QDiryR2SaUhx6.

Mały chłopiec wycina kształty z kartki papieru.
fot. Marta Sobala

Centrum Rozwoju i Aktywności dzieci i młodzieży na osiedlu Plac Grunwaldzki we Wrocławiu to projekt realizowany przez Fundację Ładne Historie dzięki dofinansowaniu ze środków Gminy Wrocław oraz wsparciu Fundacji Mayday.

Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Polityka prywatności.

Polityka prywatności