od_nowa

Pocztówka do seniorki i seniora – osiedlowa akcja wysyłkowa

Osiedlowa akcja wysyłkowa

W tym niezwykle trudnym roku niejednokrotnie udowodniliśmy już, ile znaczy siła społeczności! W grudniu, czyli czasie dobrych życzeń i okazywania sobie nawzajem serdeczności zadbajmy o to, aby słowa otuchy dotarły do tych, którzy najbardziej tego potrzebują – zwłaszcza tym, z którymi współdzielimy osiedle, na którym mieszkamy.

Świąteczne kartki z życzeniami mają długą tradycję – za wynalazcę świątecznej pocztówki uznawany jest Thomas Sturrock, który w 1841 roku stworzył pierwszą kartkę zadrukowaną obrazkiem z wypisanymi życzeniami. Podobno zrobił to na zlecenie pierwszego dyrektora Muzeum Wiktorii i Alberta w Londynie – sir Henry Cole chciał po prostu zaoszczędzić czas poświęcony na wypisywanie życzeń do każdego ze swoich licznych znajomych i zamówił gotowy wzór u Sturrocka, który był malarzem. W Polsce za to pierwsze kartki świąteczne pojawiły się pod koniec XIX wieku i we właściwie niezmienionej formie używamy ich do dziś. Zwłaszcza w czasie pandemii, która w dużej mierze przeniosła nasze życie towarzyskie i rodzinne do sieci, warto – oprócz życzeń złożonych telefonicznie czy za pośrednictwem wiadomości tekstowej – podarować komuś odrobinę uśmiechu w sposób analogowy!

Jesteśmy pewni, że i tym razem nie zawiedziecie i przyłączycie się do naszej osiedlowej akcji wysyłkowej!

Co należy zrobić? To proste!

Najpierw przygotujcie pocztówki własnoręcznie, kupcie gotowe lub skorzystajcie ze specjalnie przygotowanej kartki dla seniora przygotowanej przez Pasaż Grunwaldzki.

Na wybranej przez siebie kartce napiszcie pozytywne przesłanie dla seniorów z #PlacGrunwaldzki.

Gdzie przekazać kartki?

W trzech lokalizacjach na osiedlu czekają na Was skrzynki, do których do 23 grudnia wrzućcie swoje pocztówki – są to:

  • Pasaż Grunwaldzki (Agencja Pocztowa, poziom -1)
  • Szkoła Podstawowa nr 12 im. Marii Skłodowskiej – Curie (w przedsionku)
  • Fandom (w przedsionku)

My wszystkie kartki od Was przekażemy do adresatek i adresatów!

Po lewej stronie grafiki zbliżenie na stalowy fragment mostu Grunwaldzkiego, po prawej pomarańczowy prostokąt z czarnymi napisami: Razem po sąsiedzku: pocztówka dla seniorki i seniora! Osiedlowa akcja wysyłkowa!


Partnerami akcji są: Pasaż Grunwaldzki, Szkoła Podstawowa nr 12 im. Marii Skłodowskiej- Curie, Fandom, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej.

Wydarzenie jest realizowane w ramach projektu „Razem po sąsiedzku – osiedlowe wsparcie dla dzieci i młodzieży!” koordynowanego przez Dolnośląską Federację Organizacji Pozarządowych, Stowarzyszenie Żółty Parasol oraz w zakresie działań na Osiedlu Plac Grunwaldzki przez Fundację Ładne Historie, finansowanego przez Gminę Wrocław.

Logotyp Gminy Wrocław: biały napis "Wrocław" na czarnym tle, obok czarny napis "miasto spotkań" na białym tle

Projekt „Centrum Aktywności Lokalnej Plac Grunwaldzki OD NOWA” jest współfinansowany ze środków Gminy Wrocław.

Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Polityka prywatności.
Plac Grunwaldzki OD NOWA