od_nowa

Pojedzone – sąsiedzkie spotkania kulinarne: wegetariańskie warsztaty kulinarne

Centrum Aktywności Lokalnej Plac Grunwaldzki OD NOWAwarsztaty

Zapraszamy do udziału w długo wyczekiwanym przez Was cyklu — „Pojedzone – sąsiedzkie spotkania kulinarne", serii roślinnych warsztatów kulinarnych. Bezpłatne zajęcia ze smakoszami dobrego jedzenia potrwają od sierpnia do września. To będzie apetyczne lato! 

Kolorowa grafika. Na żółtym tle czarne napisy: pojedzone, sąsiedzkie spotkania kulinarne, roślinne warsztaty kulinarne. Obok tekstu rysunek czapki kucharskiej, solniczki, buraka i miarki.
grafika: Aleksandra Abramik

Z końcem lata do oferty Centrum powraca „Pojedzone – sąsiedzkie spotkania kulinarne", najsmaczniejszy cykl warsztatowy na Grunwaldzie! Przygotowaliśmy 4 zajęcia, dzięki którym odkryjemy nowe smaki, ale przede wszystkim będziemy ucztować w sąsiedzkim gronie, rozmawiać o kulturze jedzenia i dzielić się pomysłami na apetyczne życie! 

Bezpłatne warsztaty potrwają od sierpnia do września. Pod okiem praktyków/czek i smakoszy/ek kulinariów rozsmakujemy się w wegetariańskich i wegańskich przepisach opartych na sezonowych i lokalnych produktach. W tegorocznym programie cyklu czekają kulinarne podróże po Indiach, Meksyku, Japonii czy Toskanii, przepisy wzmacniające jelita, a także odtwarzanie receptur z rodzinnego przepiśnika. 

Harmonogram spotkań:

  • 26.08, 17:00 - 20:00 | Smaki Indii – warsztaty wegańskie | Wojtek Pawełczyk

    Przeniesiemy się do Indii, krainy smaków, która jest rajem dla wegetarian i wegan. Porozmawiamy o różnorodności i obfitości kuchni indyjskiej, przybliżymy techniki przygotowywania dań, a także wykorzystywane składniki i przyprawy – te bardziej i mniej znane. W czasie warsztatów przygotujemy sycący dal z czerwonej soczewicy, pilaw mango, a na deser – chałwę z marchewki.

  • 2.09, 17:00 - 20:00 | Kuchnia à la Lalka, czyli przepiśnik babci – warsztaty wegetariańskie | Julia Filipowska 

    Przeniesiemy się do świata babci Julii, która przez lata kolekcjonowała smakowite przepisy. Przy akompaniamencie muzyki i frapujących rozmów, będziemy śledzić notatki i odtwarzać kulinarne dziedzictwo. Wspólnie przygotujemy cztery dania: odświeżający chłodnik z cukinii, warzywno-owocową sałatkę, która zainteresuje również niejadków i dynię w niecodziennym wydaniu. Nie zabraknie słodkiego deseru! 

  • 9.09, 17:00 - 20:00 | Dania jednogarnkowe – warsztaty wegańskie | brzuchotwórcy

    Jakie jest idealne danie jednogarnkowe? To potrawa, która jest prosta w przygotowaniu, robi się ją w jednym garnku, konsumuje przez kilka dni i dobrze smakuje nawet na 3 dzień. Podczas spotkania przemierzymy świat w poszukiwaniu smakowitych jednogarnków. Odwiedzimy Japonię i poznamy otulający od środka kleik ryżowy, skosztujemy meksykańską potrawkę w sam raz na jesienne i zimowe wieczory oraz pożywną zupą z toskańskim rodowodem.

  • 16.09, 17:00 - 20:00 | Zdrowe jelita – warsztaty wegańskie | Kasia Gubała

    Zgaga, niestrawność, jelito drażliwe, alergie pokarmowe, SIBO to tylko kilka z wielu zagadnień, które poruszymy podczas warsztatów kulinarnych. Porozmawiamy o osi mózgowo-jelitowej, znajdziemy sposoby wsparcia osób z jelitem drażliwym i stworzymy wspólnie naprawdę wyjątkowo dobroczynne menu dla jelit. Wykonamy pudding chia na słodko z pestkami słonecznika i migdałami – danie w sam raz przed długim dniem pracy; domowej roboty pasztetową z kiszonkami na waflach ryżowych – bomba na odporność i energię; bazyliowo-pietruszkowe pesto z bombą żelaza i olejem tłoczonym na zimno ma kaszy jaglanej.

    Zajęcia są częścią oferty profilaktycznej.

Warsztaty odbędą się w Centrum Aktywności Lokalnej Plac Grunwaldzki przy ul. Marii Curie-Skłodowskiej 63a (wejście od podwórka, I piętro).

Jak wziąć udział w warsztatach?

Udział w zajęciach jest bezpłatny, ale obowiązują wcześniejsze zapisy. Aby się zapisać wystarczy wypełnić link dostępny po kliknięciu tego linku:

bit.ly/POJEDZONE_zapisy

W związku z ograniczoną liczbą miejsc na warsztaty i dużym zainteresowaniem jedna osoba może wziąć udział tylko w jednym wybranym przez siebie spotkaniu. Nie ma możliwości zapisania się na większą liczbę zajęć.

Zgłoszenie chęci udziału jest równoznaczne z akceptacją postanowień regulaminu

O prowadzących: 

Kolorowa fotografia przedstawia obejmującą się parę młodych ludzi w ciemnych okularach, pozujących do zdjęcia pod kwitnącym rododendronem. To Daga i Łukasz, czyli brzuchotwórcy.
zdjęcie: materiały organizatora

Brzuchotwórcy — Daga i Łukasz, o swoim projekcie w sieci mówią krótko: gotujemy, recenzujemy, podróżujemy – JEMY! Foodies z Wrocławia, których najpierw połączyła miłość do siebie, a potem wspólna zajawka do jedzenia. W ich potrawach nie brakuje masła, soli i nieoczywistych połączeń. Stawiają na sezonowe, lokalne składniki, ale zawsze z autorskim twistem.

Kolorowa fotografia przedstawia seniorkę i młodą kobietę pozujące pod drzewami. Młodsz - Julia, obejmuję ręką starszą - swoją babcię, która w rękach trzyma książkę autorstwa wnuczki.
zdjęcie: materiały organizatora

Julia Filipowska — studentka architektury wnętrz oraz projektowania komunikacji. Uwielbia jeść, fotografować, tworzyć różne rzeczy zadowalające oko oraz być wśród ludzi. W ramach pracy licencjackiej stworzyła książkę kucharską z przepisami, które jej Babcia kolekcjonowała przez wiele lat w swoich cennych zeszytach. W środku znajduje się ponad 200 przepisów, zapisanych krojem pisma stworzonym na bazie pisma ręcznego babci. 

Kolorowa fotografia przedstawia młodą roześmianą kobietę prezentującą do aparatu talerz z potrawą.
zdjęcie: materiały organizatora

Katarzyna  Gubała — ekoosobowość i wege ambasadorka. Promuje zdrowy styl życia w telewizji śniadaniowej, występuje jako kucharz i ekspert w „Pytaniu na śniadanie”. Trenuje gwiazdkowych szefów kuchni, dietetyków i specjalistów z gastronomii. Przeszkoliła ponad 100 restauracji z kuchni wege i diet wykluczeniowych. Jako diet coach doradza szefom kuchni w układaniu roślinnego menu. Uczy zielonej kuchni działkowców, seniorów i dzieci. Autorka bestsellerowych książek, m.in. Wege w kwadrans i Wege energia, a także najnowszych Najlepsze przetwory warzywne i Najlepsze przetwory z owoców. Zakręcona na punkcie zdrowego jedzenia, ekologii, medytacji i uważności. Redaktor naczelna lifestylowego magazynu. Prowadzi bloga www.katarzynagubala.pl

Kolorowa fotografia przedstawia uśmiechniętego młodego mężczyznę na tle morza.
zdjęcie: materiały organizatora

Wojtek Pawełczyk — nie je mięsa od ponad dekady, a roślinne gotowanie to jego wielka pasja. Ciągle próbuje nowe przepisy oraz bierze udział w kursach kulinarnych. Uczestnik poprzednich edycji Pojedzone. Z wykształcenia jest skandynawistą. Kuchnia Skandynawii nie jest jednak szczególnie porywająca czy roślinna, dlatego najchętniej zgłębia kuchnie państw azjatyckich.


Projekt „Centrum Aktywności Lokalnej na Placu Grunwaldzkim” współfinansowany przez Gminę Wrocław (www.wroclaw.pl).

Plac Grunwaldzki OD NOWA to Centrum, w ramach którego dwa główne programy - Centrum Aktywności Lokalnej na Placu Grunwaldzkim oraz Centrum Rozwoju i Aktywności Dzieci i Młodzieży - współfinansowane są ze środków Gminy Wrocław. www.wroclaw.pl

Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Polityka prywatności.
Plac Grunwaldzki OD NOWA