od_nowa

Pracownia zewnętrzna: spacery z Łukaszem Migniewiczem

pracownia outdoorowaspacery

Sąsiadki i sąsiedzi, czy pamiętacie zeszłoroczne spacery po Grunwaldzie? Cieszyły się one niezwykłą popularnością, więc i w tym sezonie wracamy z pieszymi wędrówkami po zakątkach Placu Grunwaldzkiego.

Pracownia zewnętrzna to cykl oprowadzań z przewodnikami i przewodniczkami po Placu Grunwaldzkim. Spacerowe szlaki przetrze historyk Łukasz Migniewicz opowiadając o ulicach i budynkach, których gołym okiem nie widać, ale które zapisały się w historię osiedla. Projekt ten realizujemy we współpracy z Wrocławską Spółdzielnią Socjalną.

Beżowa grafika. Po prawej stronie napis: pracownia zewnętrzna - spacery z Łukaszem Migniewiczem 22.04, 28.04. Po lewej stronie kolaż składający się z fragmentów Sedesowców.
projekt graficzny: Zuzanna Tokarska

Co, kiedy i gdzie?

  • Grunwaldzkie Rybaki – czyli jak z przeora Polacy zrobili rybaka
    22.04, 17:30-19:30 (piątek) | zbiórka przy pisuarze na rogu Sępa-Szarzyńskiego i Szczytnickiej

    Pomiędzy ulicą Wyszyńskiego, Sienkiewicza i Piastowską skrywała się niegdyś kościelna wieś oraz kilka klasztorów i obiektów sakralnych. Historia przeplotła je z dawnymi przeprawami oraz schronami wojennymi. Kiedy wieś oddała pole miastu, królować zaczęła secesja oraz wielcy architekci, którzy pełnymi garściami wydawali francuskie pieniądze, wznosząc monumentalne gmachy. W końcu po 1945 r. Rybaki miały stać się niemym świadkiem monumentalnych wizji płynących z Moskwy…

  • Wrocławski Oxford cz.1
    28.04, 17:30-19:30 (czwartek) | zbiórka przy obelisku ofiar budowy lotniska na Pasteura 20

    Niemal geometryczny trójkąt na Placu Grunwaldzkim, położony między Placem Grunwaldzkim, ulicami Skłodowskiej Curie oraz Ludwika Pasteura to centrum medyczno-przyrodnicze dawnego Wrocławia. Naukowcy, medycy i przyrodnicy, często w jednej osobie kształtowali tę część osiedla przez niemal stulecie. Co pozostało z ich historii i czy opowieści mogą snuć kamienice, bruk i mniej znane ścieżki?

Zapisy

Udział w spacerach jest bezpłatny, obowiązują zapisy za pośrednictwem formularza internetowego: bit.ly/pracowniaZEWNĘTRZNAspaceryKWIECIEŃ

Zgłoszenie chęci udziału jest równoznaczne z akceptacją postanowień regulaminu: bit.ly/pracowniaZEWNĘTRZNAregulaminKWIECIEŃ

Uśmiechnięty mężczyzna z siwą brodą, ubrany w białą, zapinaną na guziki koszulę, stoi na tle brzozowego lasu.

O prowadzącym

Łukasz Migniewicz - historyk, członek Polskiego Towarzystwa Numizmatycznego (PTN). Autor artykułów poświęconych historii wieków średnich, zagadnieniom społecznym i związanymi z historią klimatu oraz antysemityzmem przed wiekami; kilkudziesięciu artykułów poświęconych numizmatyce, zamieszczonych na łamach miesięcznika Newsweek Historia. Wśród artykułów znalazły się m.in. te poświęcone numizmatyce, sportowi w starożytności oraz przełomowym wydarzeniom w wiekach średnich (upadek Konstantynopola; postrzeganie świata przez ludzi w wiekach średnich i nowożytnych).

Plakat informujący o spacerach. Po lewej stronie informacje, po prawej stronie kolaż, składający się z elementów Sedesowców oraz akademika Kredka.
projekt graficzny: Zuzanna Tokarska


Projekt „CENTRUM ORGANIZACJI POZARZĄDOWYCH – SKŁODOWSKIEJ-CURIE” realizowany dzięki dofinansowaniu ze środków Gminy Wrocław.

Plac Grunwaldzki OD NOWA to Centrum, w ramach którego dwa główne programy - Centrum Aktywności Lokalnej na Placu Grunwaldzkim oraz Centrum Rozwoju i Aktywności Dzieci i Młodzieży - współfinansowane są ze środków Gminy Wrocław. www.wroclaw.pl

Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Polityka prywatności.
Plac Grunwaldzki OD NOWA