od_nowa

Współpraca z Wrocławską Spółdzielnią Socjalną

Wartościowe partnerstwa to podstawa silnego osiedla! Z Wrocławską Spółdzielnią Socjalną współpracujemy początku naszej obecności na Placu Grunwaldzkim. W 2022 roku zrealizowaliśmy cykl wydarzeń dla mieszkanek i mieszkańców osiedla Plac Grunwaldzki oraz innych części Wrocławia. Wspólnie działamy także w ramach partnerstwa lokalnego „Nasz Grunwald”, w ramach którego regularnie spotykamy się w nieformalnym gronie instytucji publicznych, organizacji pozarządowych, podmiotów sektora biznesowego oraz liderów i liderek lokalnych.

Podczas całorocznych działań spotykamy się zarówno w siedzibie przy ul. Marii Skłodowskiej-Curie 63a, jak i w plenerze czy zaprzyjaźnionych pracowniach warsztatowych.

Trzy roześmiane osoby - dwie seniorki i kobieta w średnim wieku stoją w parku pod drzewami. Odmierzają długość włóczki do zrobienia paska. Trwają warsztaty rzemiosła.
zdjęcie: Marcin Szczygieł

Stałe cykle zajęć:

 • Powrót do rzemiosła
  Cykl warsztatowy, tym razem przeznaczony dla seniorów i seniorek z Grunwaldu, podczas którego odkrywamy uroki rękodzielnictwa.

  Spotkania odbywają się w dwóch grupach w Zakwas Studio [ul. Szczytnicka 40/1B] w godzinach 12:00-14:00.

  • 23 lutego i 2 marca;
  • 9 marca i 16 marca.

  Z uwagi na duże zainteresowanie tymi zajęciami mamy pełną grupę osób uczestniczących, w związku z tym aktualnie nie prowadzimy zapisów. Jeśli są Państwo zainteresowani wzięciem udziału w zajęciach, prosimy o kontakt z koordynatorką cyklu: dagmara.furmanek@ladnehistorie.pl.

 • Pojedzone
  Cykl praktycznych warsztatów, podczas których wspólnie odkrywamy kuchnię roślinną.

  Spotkania odbywają się co dwa tygodnie w godzinach 17:00-20:00.

  • 13.03;
  • 27.03;
  • 12.04;
  • 26.04.

  Z uwagi na duże zainteresowanie tymi zajęciami mamy pełną grupę osób uczestniczących, w związku z tym aktualnie nie prowadzimy zapisów. Jeśli są Państwo zainteresowani wzięciem udziału w zajęciach, prosimy o kontakt z koordynatorką cyklu: dagmara.furmanek@ladnehistorie.pl.

 • Pracownia zewnętrzna
  Cykl 4 spacerów z przewodnikami i przewodniczkami, dzięki którym razem poznajemy nasze osiedle.

  • 20.04, 17:30-19:30 | Było sobie życie — wspomnienia z kwartału
  • 27.04, 17:30-19:30 | Kto, gdzie i kiedy — usługi i ważne osobistości na Grunwaldzie
  • 11.05, 17:30-19:30 | Odra i Grunwald - zaskakujący spacer po miejscach, które niby znamy
  • 18.05, 17:30-19:30 | Śladem drzew i grzybów na Grunwaldzie

  Udział w spacerach jest bezpłatny, wystarczy się zapisać! Należy wypełnić formularz rekrutacyjny: bit.ly/pracowniaZEWNETRZNAwiosnaZAPISY.

  Zgłoszenie chęci udziału jest równoznaczne z akceptacją postanowień regulaminu: bit.ly/pracowniaZEWNETRZNAwiosnaREGULAMIN.

Grupa osób w różnym wieku siedzi przy długim stole zastawionym jedzeniem. To uczestnicy i uczestniczki warsztatów kulinarnych wspólnie jedzący to, co przygotowali podczas spotkania.
zdjęcie: Marcin Szczygieł

Święto Osiedla Plac Grunwaldzki

Dzięki naszej współpracy z WSS w 2022 roku już po raz drugi zorganizowaliśmyŚwięto Osiedla, czyli wspólne celebrowanie lokalnej społeczności wrocławskiego Grunwaldu. Świętowało z nami ponad 170 osób, które spacerowały od mostu do mostu, poznając ich historię (pod przewodnictwem Maćka Wlazło), pałaszowały smakowite (i legendarne na osiedlu) rurki z kremem, poznawały tajniki kreatywnego pisania i lepienia z gliny, a także pozwoliły nam porwać się na sąsiedzki piknik, który 4.06 zawładnął łąką na kampusie Uniwersytetu Wrocławskiego.

Tegoroczna odsłona tego wydarzenia będzie miała miejsce na przełomie maja i czerwca. Więcej informacji podamy już wkrótce.

Na dużej łące porozstawiane namioty oraz leżaki - trwa Święto Osiedla. Na pierwszym planie zdjęcia młoda kobieta razem z mężczyzną w średnim wieku ozdabiają torbę metodą sitodruku, wokół nich zgromadzeni są ludzie obserwujący ten proces.
zdjęcie: Marcin Szczygieł


Cykle realizowane są dzięki dofinansowaniu Gminy Wrocław w ramach projektu „CENTRUM ORGANIZACJI POZARZĄDOWYCH – SKŁODOWSKIEJ-CURIE”.

Projekt „Centrum Aktywności Lokalnej Plac Grunwaldzki OD NOWA” jest współfinansowany ze środków Gminy Wrocław.

Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Polityka prywatności.
Plac Grunwaldzki OD NOWA