od_nowa

Przedwiosenne treningi mocy - powrót treningów pamięci

seniorzywarsztaty

Od początku roku dbamy o kondycję fizyczną, czas więc zająć się stanem umysłów! Zapraszamy wszystkich seniorów i seniorki do udziału w nowym cyklu z trenerem Konradem Kocjanem, który nauczy Was jak w prosty sposób poprawić swoją pamięć. Cykliczne spotkania rozpoczną się 1 lutego. 

Kolorowa, pozioma grafika: na niebieskim tle czarny napis: treningi pamięci dla seniorek i seniorów z Grunwaldu. Dookoła napisu kolorowe rysunki kluczy.

Zapraszamy do Centrum Aktywności Lokalnej Plac Grunwaldzki na cykl zajęć kierowanych do osób w późnej dorosłości, podczas których będziemy ćwiczyć swój umysł, refleks i komunikację. Pod okiem Konrada Kocjana poznamy różne sposoby dbania o sprawność pamięci, które można stosować samodzielnie w domu lub w towarzystwie znajomych, bądź wnuków. Szczypta teorii i mnóstwo okazji do doświadczania.

Zapisy na zajęcia przyjmujemy na dwa sposoby:

 • telefonicznie (71) 757 15 87 - od poniedziałku do piątku od 12:00 do 16:00
 • przez internetowy formularz zgłoszeniowy: bit.ly/TRENINGIpamieciZAPISY
  Uwaga! Lista uczestników i uczestniczek jest pełna - zapisy wyłącznie na listę rezerwową!

Udział w spotkaniach jest bezpłatny, a jedynym warunkiem jest wcześniejsze zapisanie się. Wzięcie udziału w cyklu jest równoznaczne z akceptacją zapisów regulaminu: bit.ly/TRENINGpamieciREGULAMIN

Harmonogram zajęć: 

 • 1.02.2023, godz. 13:00-15:00 

  Rozgrzewka umysłu, ciała i relacji - poznajemy się, rozgrzewamy naszą pamięć, wyobraźnię i ciała. Układamy zasady wspierania pamięci - w głowie i przestrzeni.

 • 8.02.2023, godz. 13:00-15:00 

  „Mam to na końcu języka…” - poznajemy zakamarki mózgu, które odpowiadają za słowa i komunikację. Ćwiczymy zapamiętywanie słów, wykorzystując mnemotechniki. Gramy w słowne gry, które wspierają naszą uwagę, bawią i ożywiają. 

 • 15.02.2023, godz. 13:00-15:00 

  Odpamiętać śpiewająco - czyli oddajemy się muzyce, poezji, piosenkom i podróżujemy w czasie. Dowiadujemy się, jak to pobudza naszą pamięć i ciało. Jaka jest rola muzyki, sztuki i wspomnień w dbaniu o umysł.

 • 22.02.2023, godz. 13:00-15:00 

  „...a założymy się?” - zaskakujące triki wykorzystujące refleks i spostrzegawczość, które trenują naszą uwagę, pamięć i motorykę… oraz - pomogą zaskoczyć towarzystwo. :) 

 • 29.02.2023, godz. 13:00-15:00 

  Śmiech to zdrowie - także dla pamięci i umysłu. Dowcipy, anegdoty, ciekawostki i improwizacja komediowa, jako sposoby na trenowanie i dbanie o swoją pamięć. 

Spotkania odbywać się będą co czwartek w godzinach 13:00-15:00 w siedzibie w Centrum Aktywności Lokalnej Plac Grunwaldzki OD NOWA (w podwórku przy ul. Marii Curie-Skłodowskiej 63a, I piętro).

O prowadzącym:

Kolorowa fotografia przedstawia łysego mężczyznę z brodą i pewnym siebie uśmiechem, stojącego przed dwubarwną ceglaną ścianą. Ubrany jest w czarną marynarkę, koszulkę i spodnie.
zdjęcie: materiały organizatora

Konrad Kocjan - jest w trakcie szkolenia terapeutycznego w nurcie integratywnym Wrocławskiego Instytutu Psychoterapii. Kończy studia psychologiczne ze specjalnością kliniczną na SWPS. Uczestniczył w licznych szkoleniach z zakresu psychologii i pomocy psychologicznej. Skończył kurs Treningów poznawczych dla seniorów. Trener Umiejętności Społecznych. W pracy interesuje go wzmacnianie silnych stron oraz motywacji, co jest silnie związane z psychologią pozytywną. Co tu dużo mówić: stara się, by szklanka była do połowy pełna :) Absolwent socjologii oraz komunikacji wizerunkowej na Uniwersytecie Wrocławskim. Nie lubi nudy, za to lubi się uczyć nowych rzeczy, szczególnie w pracy z innymi. W wolnych chwilach słucha muzyki z winyla i gotuje. Stały bywalec koncertów Magdy Umer i poezji śpiewanej. Dumny właściciel dwóch psiaków – Tymka oraz Franka


CENTRA AKTYWNOŚCI LOKALNEJ WE WROCŁAWIU - Centrum Aktywności Lokalnej na Placu Grunwaldzkim

Projekt „Centrum Aktywności Lokalnej Plac Grunwaldzki OD NOWA” jest współfinansowany ze środków Gminy Wrocław.

Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Polityka prywatności.
Plac Grunwaldzki OD NOWA