Przestrzeń Rodzica - cykl spotkań rozwojowych
W listopadzie zapraszamy na cztery warsztaty z psycholożką, organizowane w ramach Przestrzeni Rodzica!
Zapraszamy wszystkich rodziców, którzy chcieliby porozmawiać z psycholożką czy innymi osobami, które mają pod swoją opieką dzieci lub młodzież. Przestrzeń Rodzica to cykl, który umożliwi Wam wypowiedzenie Waszych emocji, potrzeb i myśli - w końcu rodzicielstwo to skomplikowana i wymagająca rola życiowa! Istnieje możliwość umówienia indywidualnych konsultacji psychologicznych i rodzicielskich. Wszystko po to, by zadbać o siebie i swoją relację z dzieckiem, a przede wszystkim być wysłuchaną/wysłuchanym.
Wszelkie działania są bezpłatne, a jedynym warunkiem jest wcześniejsze zapisanie się na wydarzenie przez formularz zgłoszeniowy: https://tiny.pl/9wz4b
Program:
-
10.11, godz. 17:30 - 19:30
Empatyczna komunikacja z moim dzieckiemBędzie to warsztat psychoedukacyjny mający na celu wsparcie rodziców w codziennych rozmowach z dzieckiem. Uczestnicy zostaną zapoznani z elementami rodzicielstwa bliskości oraz założeniami komunikacji NVC, czyli Porozumienia Bez Przemocy.
-
16.11, godz. 17:30 - 19:30
Moje dziecko mnie nie słucha, czyli o zachowaniach trudnych u dzieciPodczas tego spotkania skoncentrujemy się na zachowaniach trudnych u dzieci takich jak: reakcji opozycyjno - buntowniczych, wyrażaniu złości w sposób przykry dla innych. Spotkanie będzie podzielone na dwie części - na początku przyjrzymy się, z jakimi zachowaniami trudnymi mierzą się uczestnicy, a następnie będziemy pracować nad strategiami, które będą pomocne w danej sytuacji.
- 24.11, godz. 17:30 - 19:30
Stres rodzicielski
Warsztat będzie skoncentrowany na zagadnieniu stresu oraz sposobach radzenia sobie w sytuacjach stresogennych. Podczas spotkania będziemy zwracać szczególną uwagę na to, co jest dla nas stresujące oraz w jaki sposób reagujemy w trudnych momentach. - 30.11, godz. 17:30 - 19:30
Halo, czy to depresja?
Porozmawiamy o obniżonym nastroju dziecka oraz osób dorosłych. Zastanowimy się, jakie są symptomy depresji oraz gdzie i kiedy szukać pomocy. Uczestnicy zapoznają się z komunikatami wspierającymi osoby w kryzysie.
O prowadzącej:
Agnieszka Kozak - psycholożka, terapeutka w trakcie 4-letniego szkolenia w Szkole Psychoterapii Poznawczo - Behawioralnej Uniwersytetu SWPS. Ukończyła Szkołę Konsultacji dla psychologów w Bliskim Miejscu. Na co dzień pracuje jako psycholog szkolny, prowadzi konsultacje i warsztaty psychoedukacyjne. W pracy ważne jest dla niej przede wszystkim indywidualne podejście do każdej osoby, oraz elastyczne dobieranie form wsparcia. Poza pracą uwielbia spędzać czas z bliskimi oraz przesiadywać długimi godzinami w kinie.
Projekt współfinansowany w ramach zadania Centrum Aktywności Dzieci i Młodzieży na osiedlu Plac Grunwaldzki we Wrocławiu.