od_nowa

Reaktywacja Pojedzone!

dorośliedukacjawarsztaty

Dobrze wracać do sprawdzonych formatów! Zapraszamy Was do udziału w trzeciej edycji najsmaczniejszego cyklu na Grunwaldzie – „Pojedzone – sąsiedzkie spotkania kulinarne”. Bezpłatne warsztaty kulinarne dla lokalnej społeczności organizujemy razem z Wrocławską Spółdzielnią Socjalną.

Pośrodku różowej grafiki niebieski napis: pojedzone - sąsiedzkie spotkania kulinarne. Pod nim narysowane warzywa i owoce.
projekt graficzny: Zuza Tokarska

Pod okiem doświadczonych praktykówczek kulinariów oraz miłośnikówczek dobrego jedzenia rozsmakujemy się w kuchni roślinnej. W tym semestrze poznamy przepisy na bezglutenowy comfort food oraz roślinne lunche w sam raz do pracy, szkoły i na uczelnię. Odkryjemy również różne oblicza popularnego Colesława, a całość zwieńczymy prawdziwą koreańską ucztą. Zapowiada się smakowita wiosna!

HARMONOGRAM WARSZTATÓW:

 • 13.03, 17:00-20:00 – warsztaty wegetariańskie | Dominika Józala | [BRAK MIEJSC]

  Bez glutenu? Ze smakiem! – Podczas warsztatów odtworzymy dobrze wszystkim znane dania mączne, ale w wersji bezglutenowej. Będą wytrawne naleśniki, o jakich marzył Papaj, puszyste pankejki i orzechowe ciastka.
 • 27.03, 17:00-20:00 – warsztaty wegetariańskie | Marcin Dutkowski | [BRAK MIEJSC]

  Jej wysokość Surówka! – Zwiedzimy glob w poszukiwaniu idealnej surówki z kapusty. Poznamy 4 adaptacje popularnego Colesława, który został okrzyknięty mianem króla surówek. W tym celu odwiedzimy Stany Zjednoczone, Liban i Birmę.

 • 12.04, 17:00-20:00 – warsztaty wegetariańskie | Hanna Sobolewska i Wojciech Pawełczyk | [BRAK MIEJSC]

  Korea na talerzu – W sąsiedzkim gronie, odwiedzimy Koreę, pachnąca imbirem, sosem sojowym, pastą gochujang i płatkami gochugaru. Wspólnie przygotujemy oryginalną kolację składającą się z 3 popularnych potraw, jakie je się w koreańskich domach.

 • 26.04, 17:00-20:00 – warsztaty wegetariańskie | brzuchotwórcy | [BRAK MIEJSC]

  Do pudełka – roślinny lunchbox – Jaki jest dobry lunchbox? Prosty w przygotowaniu, zdrowy i zbilansowany! Przygotujemy 3 pełnowartościowe propozycje dań „do pudełka” w sam raz do szkoły, pracy i na uczelnię.

Wszystkie warsztaty odbędą się w przestrzeni Plac Grunwaldzki OD NOWA (w podwórku przy ul. Marii Curie-Skłodowskiej 63a, I piętro).

Grupa osób w różnym wieku siedzi przy długim stole zastawionym jedzeniem. To uczestnicy i uczestniczki warsztatów kulinarnych wspólnie jedzący to, co przygotowali podczas spotkania.
fot. Marcin Szczygieł

Jak wziąć udział w warsztatach?

Zapisy zamknięte, liczba wolnym miejsc na warsztatach została wyczerpana.

Udział w zajęciach jest bezpłatny, obowiązują zapisy za pośrednictwem formularza internetowego: bit.ly/POJEDZONEzapisyZIMA.

W semestrze można wziąć udział jedynie w dwóch wybranych przez siebie warsztatach.

Zgłoszenie chęci udziału jest równoznaczne z akceptacją postanowień regulaminu: bit.ly/POJEDZONEregulaminZIMA.


Projekt „CENTRUM ORGANIZACJI POZARZĄDOWYCH – SKŁODOWSKIEJ-CURIE” realizowany dzięki dofinansowaniu ze środków Gminy Wrocław.

Projekt „Centrum Aktywności Lokalnej Plac Grunwaldzki OD NOWA” jest współfinansowany ze środków Gminy Wrocław.

Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Polityka prywatności.
Plac Grunwaldzki OD NOWA