od_nowa

Relacja ze spotkania - oświetlenie terenu Skweru im. Ireny Sendlerowej

osiedlowe działaniaNasz Grunwald

Doświetlenie terenu Skweru im. Ireny Sendlerowej to jedna z inwestycji osiedlowych zgłoszona w ramach Funduszu Osiedlowego przez Radę Osiedla w 2021 roku. Co do zasady inwestycji finansowanych z tego źródła realizacja zadania odbędzie się w roku 2022. 

Na skwerze im. Ireny Sendlerowej pod drzewami rozstawiono długi stół z białym obrusem. Stół zastawiony jest przekąskami, owoocami i napojami. Wokół niego zebrało się bardzo dużo ludzi w różnym wieku. Rozmawiają, śmieją się i jedzą.
fot. Marta Sobala

W dniu 01.03.2022 w prowadzonym przez Fundację Ładne Historie Centrum Aktywności Lokalnej na Placu Grunwaldzkim zorganizowano spotkanie w gronie mieszkanek i mieszkańców oraz przedstawicielek podmiotów realizujących zadanie oświetlenia Skweru im. Ireny Sendlerowej. Postulaty mieszkanek i mieszkańców przekazaliśmy w formie notatki do uczestników spotkania. Poniżej udostępniamy notatkę wszystkim zainteresowanym. 

Dlaczego zorganizowaliśmy spotkanie?

Mieszkanki i mieszkańcy przyszli do nas z pytaniami: jakie są założenia dla inwestycji? W jakim stopniu ich opinia będzie głosem, który wpłynie na ostateczny kształt projektu? Czy można wrócić do etapu konsultacji społecznych jeszcze raz, skoro w czasie ich trwania wiele osób nie brało udziału a są bezpośrednimi ineterariuszami_kami zamieszkującymi wokół Skweru? 

Centrum Aktywności Lokalnej Plac Grunwaldzki OD NOWA to miejsce, które dba o dobre zasady współżycia społecznego i kieruje się zasadą poszanowania dobrych obyczajów. Zauważając potrzebę dialogu pomiędzy wszystkimi interesariuszami_kami pogłębiliśmy wiedzę na temat potrzeb mieszkanek i mieszkańców w zakresie oświetlenia terenu Skweru. Zorganizowaliśmy trzy wizje lokalne. Ponadto zdecydowaliśmy się na lepsze poznanie zasad dla zadania i poszukanie rozwiązań w gronie całego zespołu przypisanego do jego realizacji. Naszym celem jest artykułowanie i docieranie z określonymi informacjami do rozmaitych grup, usprawnienie komunikacji i wypracowanie kompromisu w zakresie takiej lokalizacji lamp, która będzie uwzględniała jak najszerzej potrzeby mieszkanek i mieszkańców osiedla, w szczególności korzystających ze Skweru i zamieszkujących w jego pobliżu. 

Notatka ze spotkania:

Do pobrania (45,7kb, PDF)

Projekt „Centrum Aktywności Lokalnej Plac Grunwaldzki OD NOWA” jest współfinansowany ze środków Gminy Wrocław.

Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Polityka prywatności.
Plac Grunwaldzki OD NOWA