od_nowa

Sąsiedzki wolontariat na Osiedlu Plac Grunwaldzki

W Fundacji działamy w kilku miastach Dolnego Śląska, ale we Wrocławiu postanowiliśmy skupić się na wspieraniu społeczności lokalnej na naszym ulubionym osiedlu: Placu Grunwaldzki. Dlaczego? Uważamy, że jest to wyjątkowy rejon Wrocławia – ze względu na jego bogatą historię, ikoniczną architekturę, strategiczne dla miasta położenie, a przede wszystkim ze względu na Was – jego mieszkanki i mieszkańców! Razem możemy stworzyć je #OD_NOWA!

Co przed nami? Szukamy wolontariuszek i wolontariuszy, którzy chcą zaangażować się w działania związane ze wsparciem mieszkanek i mieszkańców Placu Grunwaldzkiego! Na osiedlu działamy już od jakiegoś czasu, wspierając sąsiadki i sąsiadów w czasie pandemii COVID-19 – chcemy zacieśniać więzi, pomagać potrzebującym i rozwijać lokalną sieć współpracy

Widok na wrocławskie wieżowce, tzw. Sedesowce.
fot. Marta Sobala

Kogo szukamy?

Przede wszystkim:

  • osób ze statusem studenta(ki);
  • osób mieszkających w okolicach Placu Grunwaldzkiego (ze względów bezpieczeństwa chcemy ograniczyć konieczność poruszania się komunikacją publiczną)

Jeśli nie spełniasz powyższych kryteriów, ale chcesz się zaangażować w wolontariat na Grunwaldzie – nie szkodzi, każdego zachęcamy do czynnego udziału!

Zależy nam na stworzeniu bazy wolontariuszy chętnych do działania i gotowych zaangażować się w większe lub mniejsze prace na rzecz innych, jak i swojego najbliższego otoczenia. Naszym kolejnym celem będzie nawiązywanie relacji sąsiedzkich pomiędzy osobami w różnym wieku, zamieszkującymi rejon placu Grunwaldzkiego.

Szczyty wrocławskich akademików: Kredka i Ołówek. W tle zachmurzone niebo.
fot. Marta Sobala

Do zadań wolontariuszy będą należeć m.in.:

  • wsparcie akcji animacyjnych i edukacyjnych odbywających się na osiedlu;
  • przeprowadzanie wywiadów z mieszkankami i mieszkańcami na temat ich potrzeb i pomysłów na przyszłość osiedla;
  • pomaganie seniorkom i seniorom w zakupach;
  • wyprowadzanie psów;
  • dystrybucja maseczek, materiałów informacyjnych i inne bieżące potrzeby, zgłaszane przez mieszkańców w związku z pandemią COVID-19.

Wszyscy wolontariusze będą zaangażowani w nasz akcje osiedlowe na podstawie umów wolontariackich. Dodatkowo, pod koniec akcji, otrzymają certyfikat oraz list referencyjny. W ramach ochrony i zapewnienia bezpieczeństwa zapewniamy adekwatną ilość płynu do dezynfekcji i jednorazowych rękawiczek dla wolontariuszy.

Zarówno zainteresowanych jak i niezdecydowanych zapraszamy do kontaktu na adres mailowy – wolontariat.wroclaw@ladnehistorie.pl.


Projekt „Sąsiedzki wolontariat na Osiedlu Plac Grunwaldzki we Wrocławiu” realizowany jest w ramach „Programu Wsparcia Doraźnego Organizacji Pozarządowych w Zakresie Przeciwdziałania Skutkom COVID-19” ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego.

Projekt „Centrum Aktywności Lokalnej Plac Grunwaldzki OD NOWA” jest współfinansowany ze środków Gminy Wrocław.

Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Polityka prywatności.
Plac Grunwaldzki OD NOWA