od_nowa

Seniorzy w Odra Centrum

polecamyseniorzywarsztaty

Po sukcesie jesiennej edycji warsztatów i aktywności dla Seniorów w Odra Centrum zachęcamy do sprawdzenia nowej oferty, która została zmodyfikowana na podstawie rozmów z uczestnikami i uczestniczkami. Organizatorzy chcą, aby poniedziałki były na pokładzie Odra Centrum dniem nastawionym na Was — Seniorów. Nawet jeśli miejsca na warsztatach się skończą, to zawsze można wstąpić na pyszną kawę na pokładzie, widok na rzekę jest równie niezapominanym przeżyciem, jak udział w zajęciach.

Zajęcia będą trwały cały rok, poniżej przedstawiamy pierwsze zajęcia i zapraszamy do zapisów.

Kwadratowa grafika: starsza kobieta w różowym swetrze i granatowych spodniach siedzi po trurecku i ćwiczy jogę. Obok niej duzy znak wskazujący kierunki: Odra Cafe, hydroponika, aktywni seniorzy, tie-dye, mała szkutnia, ogród na dachu. Pod spodem duży napis na białym tle: seniorzy w Odra Centrum. Zapisy: 50 65 63 518

Hydroponika

Uprawa roślin na bazie wody to jedna z innowacji dzisiejszych czasów i duży krok w stronę oszczędzania wody. Wbrew pozorom uprawa hydroponiczna zużywa mniej wody niż klasyczna. Uczestnicy/uczestniczki będą mieli okazję poznać proces zakładania uprawy jej zalety oraz jak o nią dbać.

Techniki ilustracji

Podczas spotkania, uczestnicy/uczestniczki poznają podstawy tworzenia ilustracji i ornamentów. Pod koniec roku na podstawie powstałych ilustracji wspólnie z uczestnikami/uczestniczkami pod okiem grafika powstanie gra. Odbędzie się również wystawa prezentująca prace powstałe podczas projektu.

Malowanie z widokiem

Znakomita okazja do twórczego rozwoju, aktywnego wypoczynku w pięknym otoczeniu, jakim jest panorama rozciągająca się z pokładu Odra Centrum. Podczas warsztatu uczestnicy/uczestniczki będą pracować wybranymi technikami malarskimi i rysunkowymi pod okiem absolwentów i absolwentek Akademii Sztuk Pięknych.

Inicjatywa seniora

Jest to okazja do zrealizowania Waszych propozycji. Dajcie znać, w jakich zajęciach chcielibyście wziąć udział, a ludzie z Odra Centrum zrobią wszystko, aby je dla Was zorganizować.

A może sami chcecie przedstawić swoje pasje innym?

Zapraszamy!

Kwadratowa grafika. U góry duży napis na białym tle: seniorzy w Odra Centrum. Zapisy: 50 65 63 518. Poniżej para tańczących seniorów.

KIEDY?

  • 24.01, 10:00 - 11:30 - HYDROPONIKA
  • 07.02, 10:00 - 11:30 - Techniki ilustracji
  • 21.02, 18:00 - 20:00 - Inicjatywa seniora, Misy i Gongi
  • 07.03, 10:00 - 11:30 - Malowanie z widokiem na Odrę
  • 21.03, 18:00 - 20:00 - Inicjatywa seniora, czekamy na Wasze propozycje.

GDZIE?

Odra Centrum, wybrzeże Juliusza Słowackiego 5B (tuż obok Mostu Grunwaldzkiego). Wyjątkowe miejsce na wodzie!

KOSZTY

Zajęcia są darmowe.

ZAPISY 

Zapisy telefoniczne: 506563518

Mailowe: michalina@onwater.pl

Lub na pokładzie Odra Centrum.

Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

ODRA CENTRUM 

Miejsce spotkań na wodzie. Jest pierwszym wybudowanym na wodzie ośrodkiem edukacyjno-kulturalnym, w którym realizowane są projekty edukacyjne dotyczące szerzenia wiedzy na temat Odry, historii, ekologii, ochrony środowiska naturalnego rzek i akwenów. W ośrodku podejmowane są również projekty kulturalne i społeczne, mające na celu budowania tożsamość społeczności lokalnej. Na pokładzie działa również klimatyczna Odra Cafe z pyszną kawą, domowymi wypiekami i zjawiskowymi widokami na rzekę https://odracentrum.org/


PROJEKT REALIZOWANY ZE ŚRODKÓW GMINY WROCŁAW

Projekt „Centrum Aktywności Lokalnej Plac Grunwaldzki OD NOWA” jest współfinansowany ze środków Gminy Wrocław.

Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Polityka prywatności.
Plac Grunwaldzki OD NOWA