od_nowa

Spotkanie partnerstwa „Nasz Grunwald”

Nasz Grunwaldpolecamy

Serdecznie zapraszamy na pierwsze w tym roku spotkanie partnerstwa „Nasz Grunwald” 25 stycznia 2023 o godzinie 11:00 do siedziby Centrum Aktywności Lokalnej Plac Grunwaldzki OD NOWA przy ul. Marii Skłodowskiej-Curie 63a. Spotkanie jest otwarte zarówno dla aktualnych członków i członkiń partnerstwa, jak i dla mieszkanek i mieszkańców osiedla, którzy chcą do nas dołączyć.

Widok na most Grunwaldzki. U góry zdjęcia duży czarny napis: Nasz Grunwald, partnerstwo lokalne osiedla Plac Grunwaldzki. Poniżej teskt "zapraszamy do współpracy na rzecz osiedla. Skontaktuj się z nami: naszgrunwald@ladnehistorie.pl, www.placgrunwaldzki.com, profil na Facebooku i Instagramie: Plac Grunwaldzki OD NOWA". Pod zdjęciem belka z logotypami organizacji, które tworzą Nasz Grunwald: Plac Grunwaldzki OD NOWA, Fundacja Ładne Historie, miasto Wrocław, Wrocławska Spółdzielnia Socjalna, Odra Centrum, Miejska Biblioteka Publiczna, Zakwas Studio, Fandom, Fundacja Fabryka Sensu, Towarzystwo pomocy im. św. Brata Albera koło Wrocławskie, Pasaż Grunwaldzki, Uniwersytet Wrocławski, Zespół Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych "Dziecięcy Dom", Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej we Wrocławiu, Szkoła Podstawowa nr 84, Komitet Społeczny Wrocławski Manhattan, Rada Osiedla Plac Grunwaldzki.

Dlaczego warto przyjść na partnerstwo?

Tematem przewodnim spotkania jest Wrocławski Budżet Obywatelski 2023. To już od teraz do 13.02.2023 jest okres składania wniosków, chociaż głosowanie jest jak zawsze jesienią. To właściwy czas, aby zaprezentować wypracowaną przez grupę roboczą ds. Zielonego Placu Grunwaldzkiego w ramach projektu „Pracownia obywatelska – Zielony Plac Grunwaldzki OD NOWA”. Grupa ta wypracowała ideową koncepcję dla projektu osiedlowego wokół skrzyżowania ulic Grunwaldzkiej, Ładnej, Benedyktyńskiej i Górnickiego oraz zagospodarowania okolicznych terenów zielonych.

Podczas naszego spotkania chcemy także porozmawiać o projektach ponadosiedlowych i Waszych inicjatywach związanych z tegorocznym WBO. Zależy nam na zebraniu waszych pomysłów szczególnie związanych z rewitalizacją wybrzeża Ludwika Pasteura — wytyczenie ścieżki przy Odrze, nowe ławki, solarne oświetlenie, a może ciąg rzeźb lub tablic wystawienniczych pod kątem terenowych wystaw między mostami Zwierzynieckim a Szczytnickim?

Czym jest partnerstwo Nasz Grunwald?

Partnerstwo „Nasz Grunwald” to nieformalna grupa inicjatywna, której celem jest międzysektorowa współpraca na rzecz poprawy jakości życia na Placu Grunwaldzkim we Wrocławiu. Partnerstwo tworzą osoby, dla których sprawy osiedla są priorytetowe i które na co dzień działają na rzecz mieszkanek i mieszkańców osiedla – naszych sąsiadów i sąsiadek. Reprezentujemy organizacje pozarządowe, instytucje publiczne i środowisko akademickie, podmioty sektora prywatnego oraz oddolne inicjatywy społeczne. Łączymy nasze kompetencje i zasoby, by wzmocnić markę osiedla na poziomie miejskim, zbudować trwałe i wartościowe więzi w lokalnej społeczności, a także promować sąsiedzkość i lokalną tożsamość. Wierzymy, że Plac Grunwaldzki to wyjątkowe miejsce na mapie Wrocławia i dlatego właśnie zdecydowaliśmy się połączyć nasze siły na rzecz jego rozwoju.

Nie możesz być?

Jeżeli interesuje Cię temat Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego 2023, to koniecznie dołącz do spotkania, jeżeli jednak nie możesz tego dnia być, skontaktuj się z nami, pisząc na adres: katarzyna.pela@ladnehistorie.pl a przekażemy Ci notatkę po spotkaniu lub indywidualnie umówimy się na rozmowę o Twoich pomysłach na urozmaicenie zakresu projektu ponadosiedlowego dla osiedla.

Jak nas znaleźć?

Mieścimy się w podwórku przy ul. Marii Skłodowskiej-Curie 63a, na I piętrze byłej siedziby Wrocławskich Mieszkań – i to właśnie tutaj zapraszamy codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach 12:00-17:00. Najbliższy przystanek tramwajowo-autobusowy nazywa się Kliniki – Politechnika Wrocławska i jest położony w odległości około 140 metrów od naszej siedziby. Trasa pomiędzy przystankiem i Centrum Aktywności Lokalnej to trzy przejścia przez jezdnię – przejście dla pieszych z sygnalizacją świetlną przez ulicę Marii Skłodowskiej-Curie, przejście dla pieszych z sygnalizacją świetlną przez ulicę Łukasiewicza oraz przejście dla pieszych bez sygnalizacji świetlnej przez kolejny odcinek ulicy Łukasiewicza. Wejście w podwórze, na którym znajduje się nasza siedziba wymaga przejścia koło restauracji Pasibus, minięcia muralu i przejścia odległości około 89 metrów.

Uproszczona mapa Wrocławia przedstawiająca fragment osiedla Plac Grunwaldzki. Dużyn znacznikiem oznaczona lokalizacja naszej siedziby.

Bardzo cieszymy się na kolejny rok partnerstwa i wspólnych działań, do zobaczenia!

Plac Grunwaldzki OD NOWA to Centrum, w ramach którego dwa główne programy - Centrum Aktywności Lokalnej na Placu Grunwaldzkim oraz Centrum Rozwoju i Aktywności Dzieci i Młodzieży - współfinansowane są ze środków Gminy Wrocław. www.wroclaw.pl

Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Polityka prywatności.
Plac Grunwaldzki OD NOWA