od_nowa

Subiektywny przewodnik śladami zmysłów - cykl zajęć kreatywnych dla dzieci i młodzieży

dzieci i młodzieżedukacjawarsztaty

Zapraszamy na cykl zajęć kreatywnych dla dzieci i młodzieży „Subiektywny przewodnik śladami zmysłów” – zajęcia skierowane są dla dzieci w wieku 7-13 lat.

Na fioletowym tle czarny napis: subiektywny przewodnik śladami zmysłów. cykl zajęć kreatywnych dla dzieci i młodzieży, maj/czerwiec/wrzesień 2022. Po lewej stronie napisu kolaż ze zdjęć Sedesowców oraz kolorowych elementów.
projekt graficzny: Zuzanna Tokarska

Cykl siedmiu kreatywnych zajęć animacyjno-warsztatowych stanowi rozwinięcie naszych działań edukacyjnych, które adresujemy do najmłodszych mieszkanek i mieszkańców Placu Grunwaldzkiego.

Podczas warsztatów w maju, czerwcu i wrześniu popatrzymy na okolicę w nieoczywisty sposób — pomogą nam w tym nasze zmysły wzroku, słuchu, węchu czy dotyku. Skupimy się na tym jak postrzegamy nasze osiedle i poszukamy sposobu, aby opowiedzieć innym o naszych doświadczeniach.

Z jakimi smakami kojarzą się budynki okolic Placu Grunwaldzkiego? Jak opowiedzieć o ruchliwej ulicy używając jedynie dźwięków? Na te i wiele innych pytań odpowiemy sobie podczas warsztatów, których celem jest uwrażliwienie dzieci na ich otoczenie oraz umożliwienie im rozwoju zmysłów, twórczego myślenia, świadomości przestrzeni, w której mieszkają oraz rozumienie mechanizmów tworzenia krajobrazu miejskiego i jego wpływ na życie mieszkańców. 

Harmonogram:

 • 19.05, godz. 15:30-17:30
  Poznać świat dotyku
  Jakie jest miasto, gdybyśmy mieli porównać je do materiału? Jak opisać świat używając tylko dotyku? Stworzymy opowieści o naszym świecie, używając materiałów o różnej fakturze.

 • 26.05, godz. 15:30-17:30
  Opowiedz mi

  Jakbyście opisali najbliższą okolicę gdybyście mogli jej tylko dotknąć? Udamy się na haptyczny spacer, aby stworzyć następnie nagranie opowieści do naszego subiektywnego przewodnika. 

 • 14.06, godz. 15:30-17:30
  Uruchamiamy receptory!

  Skwer przy Pasażu Studentów ma zapach… 
  Deptak przy Krasnalach Wioślarzach kojarzy mi się z zapachem… 
  Jak pachnie świat u progu lata? 

 • 15.06, godz. 15:30-17:30
  Subiektywny przewodnik dla tych, co nie mogą usiedzieć na miejscu 

  Sfera ruchu. Sfera spokoju. Stać. Iść. Skok? 
  Jak poruszamy się po przestrzeni? Czy każdy z nas porusza się w taki sam sposób? Jak długie są Twoje kroki? Opowiemy o mieście, sposobem, w jaki się po nim poruszamy. 

 • 15.09, godz. 15:30-17:30
  Uchwycić gest

  Jakie gesty możemy wykonywać w przestrzeni publicznej? Które są uniwersalne, a które są nasze osobiste? Stworzymy własną subiektywną kartę gestów!

 • 20.09, godz. 15:30-17:30
  Brzmi znajomo?

  Miasto ma różne brzmienia. Czy rano jego kompozycje muzyczne brzmią inaczej niż wieczorem? Razem stworzymy utwór okolicy. 

 • 21.09, godz. 15:30-17:30
  Kolory dźwięku

  Miasto ma swoją melodię, a czy ta melodia może mieć kolor?
  Podążając za inspiracjami artystycznymi, stworzymy dźwiękowo-kolorowy, abstrakcyjny plan okolicy. 

O prowadzącej:

Prowadzącą warsztaty będzie Agata Iżykowska-Uszczyk – kulturoznawczyni, pedagożka, muzealniczka i animatorka kultury. Od 2015 roku realizuje oraz współorganizuje projekty włączające w życie kulturalne Wrocławia. Autorka cyklu warsztatów „Sztuka szuka zmysłów” oraz „Dotknij muzeum”, w którym otwiera na praktykę poznawania sztuki współczesnej wszystkimi zmysłami. Pełni funkcję koordynatorki do spraw dostępności w Muzeum Narodowym we Wrocławiu.

Zapisy:

Udział w zajęciach jest bezpłatny. Obowiązuje rejestracja: bit.ly/CENTRUMdzieciODNOWA

Przesłanie zgłoszenia dziecka jest równoznaczne z akceptacją postanowień regulaminu projektu (prosimy o zapoznanie się z nim przed zapisaniem dziecka): bit.ly/​CENTRUMdzieciREGULAMIN2022PL_​UA.

Gdzie? 

W Centrum Aktywności Lokalnej Plac Grunwaldzki OD NOWA, w podwórku przy ul. M. Curie-Skłodowskiej 63a, I piętro.

Fioletowy plakat, u gury duży napis: subiektywny przewodnik śladami zmysłów. Zapraszamy na cykl zajęć kreatywnych, skierowanych do dzieci i młodzieży w wieku 7-13 lat. Poniżej po prawej stronie kolaż ze zdjęć Sedesowców oraz kolorowych elementów, po lewej stronie harmonogram zajęć.
projekt graficzny: Zuzanna Tokarska


Projekt „Centrum Rozwoju i Aktywności Dzieci i Młodzieży” współfinansowany jest ze środków Gminy Wrocław.

Projekt „Centrum Aktywności Lokalnej Plac Grunwaldzki OD NOWA” jest współfinansowany ze środków Gminy Wrocław.

Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Polityka prywatności.
Plac Grunwaldzki OD NOWA