od_nowa

Trening umysłu na emeryturze

seniorzywarsztaty

Zajęcia dla seniorów i seniorek z Grunwaldu

Wejście w nowy rok dla wielu oznacza zatroszczenie się o swoje zdrowie. Chcemy Was wesprzeć w noworocznych postanowieniach! Zapraszamy wszystkich seniorów i seniorki do udziału w nowym cyklu z psychologiem Piotrem Łąckim, który nauczy Was jak w prosty sposób poprawić swoją pamięć!

Na niebieskim tle czarny napis "treningi umysłu na emeryturze". Pod spodem biały dopisek "zajęcia dla seniorów i seniorek z Grunwaldu". Dookoła napisów rysunki czarnych i białych kluczy.
projekt graficzny: Zuza Tokarska

„Trening umysłu na emeryturze” to regularne i bezpłatne spotkania organizowane w ramach Centrum Aktywności Lokalnej Plac Grunwaldzki OD NOWA, które poprowadzi psycholog Piotr Łącki. Każde zajęcia będą okazją, by zmierzyć się z zadaniami i łamigłówkami, ćwiczącymi różne procesy poznawcze, oraz dowiedzieć się więcej o tym, jak zadbać o sprawność umysłową i fizyczną każdego dnia. Teoria będzie ograniczona do minimum, skupimy się na praktycznym przyswajaniu wiedzy!

Udział w spotkaniach jest bezpłatny, a jedynym warunkiem jest wcześniejsze zapisanie się. Wzięcie udziału w cyklu jest równoznaczne z akceptacją zapisów regulaminu: bit.ly/TreningiUmysluREGULAMIN

Zapisy na zajęcia zostały zamknięte

Lista uczestników i uczestniczek na zajęcia jest zapełniona. Aktualnie nie prowadzimy zapisów. O dacie kolejnych spotkań będziemy informować.

Harmonogram:

 • 8.02.2023, godz. 13:30-15:30

  Spotkanie integracyjne: zapoznanie i integracja nowych uczestników. Przedstawienie 4 kroków do utrzymania sprawności fizycznej i umysłowej na emeryturze.

 • 15.02.2023, godz. 13:30-15:30

  Uczestnicy poznają m.in. cios gyaku-zuki, japońskie liczebniki oraz dowiedzą się, jaką rolę odgrywa ruch dla utrzymania sprawności umysłowej.

 • 22.02.2023, godz. 13:30-15:30

  Przez żołądek do mózgu – odkryjemy, jak odżywianie wpływa na funkcjonowanie poznawcze. Ponadto zbudujemy wieżę, która swoim rozmachem przebije Iglicę przed Halą Stulecia!

 • 1.03.2023, godz. 13:30-15:30

  Uczestnicy dowiedzą się, jak mogą zadbać o lepszy sen i poznają rytuały, które warto wprowadzić przed położeniem się i po przebudzeniu. Wśród ćwiczeń poznawczych przyjdzie czas na znalezienie drogi przez rzekę szerszą niż Odra.

 • 8.03.2023, godz. 13:30-15:30

  W ramach zajęć uczestnicy będą mieli okazję zmierzyć się z różnymi układankami, które ćwiczą umysł. Ponadto poznają trzy ćwiczenia, które warto wprowadzić w codzienność, by wzmacniać odczuwanie pozytywnych emocji.

 • 15.03.2023, godz. 13:30-15:30

  Każdy otrzyma dziś skrzynkę narzędziową, obejmującą ćwiczenia umysłowe, które można wykonywać w domu. Podsumujemy dotychczasowe zajęcia.

Spotkania odbywają się co środę w godzinach 13:30-15:30 w siedzibie w Centrum Aktywności Lokalnej Plac Grunwaldzki OD NOWA (w podwórku przy ul. Marii Curie-Skłodowskiej 63a, I piętro).

O prowadzącym:

Młody uśmiechnięty mężczyzna w okularach w ciemnej oprawie i białej koszuli w delikatne kropki. To Piotr, prowadzący zajęcia.
zdjęcie: materiały organizatora

Piotr Łącki – psycholog, podróżnik i popularyzator wiedzy o utrzymaniu sprawności umysłowej i fizycznej w wieku 60+. Jego portal edukacyjny psychologdlaseniora.pl należy do największych stron edukacyjnych skierowanych do osób w wieku 60+. Warsztaty psychologiczne, spotkania autorskie oraz wykłady psychoedukacyjne prowadzi od 10 lat na terenie całego kraju. Autor siedmiu publikacji skierowanych do osób w wieku 60+ oraz edukatorów senioralnych.


Projekt „CENTRUM AKTYWNOŚCI LOKALNEJ PLAC GRUNWALDZKI” jest współfinansowany ze środków Gminy Wrocław.

Projekt „Centrum Aktywności Lokalnej Plac Grunwaldzki OD NOWA” jest współfinansowany ze środków Gminy Wrocław.

Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Polityka prywatności.
Plac Grunwaldzki OD NOWA